| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Finanse > Rachunkowość budżetowa > Czy odsetki od należności cywilnoprawnych należy wykazywać w sprawozdaniu Rb-27S

Czy odsetki od należności cywilnoprawnych należy wykazywać w sprawozdaniu Rb-27S

Czy w sprawozdaniu Rb-27S z wykonania planu dochodów budżetowych samorządowa jednostka budżetowa w kolumnie 10 „zaległości netto” wykazuje naliczone na koniec kwartału odsetki od należności cywilnoprawnych (§ 092)?

Tak, samorządowa jednostka budżetowa ma obowiązek wykazać w sprawozdaniu Rb-27S odsetki od należności cywilnoprawnych.

Sprawozdanie Rb-27S z wykonania planu dochodów budżetowych samorządowej jednostki budżetowej/jednostki samorządu terytorialnego to sprawozdanie, które dostarcza informacji o źródłach dochodów oraz stopniu ich realizacji. Sprawozdanie to składa się z kolumn określających źródło dochodów w pełnej szczegółowości: działu, rozdziału, paragrafu, planu, należności, potrąceń, dochodów wykonanych, dochodów otrzymanych, należności pozostałych do zapłaty (w tym zaległości), nadpłat.

Polecamy serwis: Rachunkowość budżetowa

Sposób wykazania odsetek od należności w sprawozdaniu Rb-27S zależy od rodzaju należności jednostki. Naliczone odsetki od należności innych niż podatkowe, w tym wynikające z umów cywilnoprawnych, należy ująć w sprawozdaniu Rb-27S w kolumnie:

● 9 „Należności pozostałe do zapłaty ogółem”,

● 10 „Zaległości netto”,

zgodnie z przepisami załącznika nr 39 do rozporządzenia Ministra Finansów z 16 stycznia 2014 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej.

W kolumnach 9, 10 i 11 sprawozdania Rb-27S wykazywane jest saldo końcowe należności pozostałych do zapłaty. Dane te wynikają z ewidencji analitycznej prowadzonej do konta 221 „Należności z tytułu dochodów budżetowych”.

 Przeczytaj w INFORLEX.PL Sektor publiczny cały artykuł: Czy odsetki od należności cywilnoprawnych należy wykazywać w sprawozdaniu Rb-27S

W artykule omówiono szczegółowo definicję należności cywilnoprawnych.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Marta Jeleń

Radca prawny LL.M.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od samorzad.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK