REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak złe przepisy i działania urzędników utrudniają prowadzenie firm?

REKLAMA

REKLAMA

Złe przepisy prawne oraz zachowania pracowników urzędów często utrudniają prowadzenie działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy na co dzień napotykają bariery, które podnoszą koszty ich działalności. Forum Obywatelskiego Rozwoju, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Dziennik Gazeta Prawna chcą zmienić tę sytuację. W ramach prowadzonej wspólnie akcji Przedsiębiorcza Polska, uruchomiły stronę internetową UlepszPrawo.pl.

Istnieje poważny problem ciągłego zalewu złych przepisów. One ograniczają wolność, wolność gospodarczą, a efektem tego jest wolniejsze tempo rozwoju kraju. To zresztą nie tylko nasze doświadczenie. Wszystkie partie polityczne deklarują, że są za usuwaniem złych przepisów, ale osiągnięte efekty są daleko mniejsze, niż wynika z zapowiedzi. I aby ta luka między deklaracjami a efektami była mniejsza, potrzebne są jak zwykle inicjatywy społeczeństwa obywatelskiego. A właśnie taką inicjatywę ze świata mediów i przedsiębiorczości chcemy uruchomić i bardzo się cieszymy, że możemy to zrobić z „DGP“. – powiedział prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący rady Forum Obywatelskiego Rozwoju w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną 14 września br.

REKLAMA

Zobacz: Autoryzacja dostępu i podpis na dokumencie – atrybuty bezpiecznej firmy

REKLAMA

Na stronie www.UlepszPrawo.pl dostępna jest ankieta, za pomocą której przedsiębiorcy mogą przekazać informacje o złych przepisach i działaniach urzędników, które utrudniają im prowadzenie działalności. Zebrane informacje posłużą do opracowania raportów analizujących bariery, z którymi borykają się polscy przedsiębiorcy, a także promujących zmiany, które obniżą koszty prowadzenia własnego biznesu w naszym kraju. 

- Dobre prawo to jest prawo, które z pożytkiem dla ogółu wyważa sprzeczne interesy obywateli. By takie wyważanie było możliwe oraz było nadzorowane przez obywateli, konieczne jest systematyczne monitorowanie działania prawa w praktyce. Strona internetowa UlepszPrawo.pl jest potrzebnym i pożytecznym krokiem w tym kierunku. – powiedział Paweł Dobrowolski, prezes Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Zobacz: Organizacja czasu pracy a elastyczne formy zatrudnienia

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Organizatorzy akcji zachęcają przedsiębiorców do zgłaszania swoich problemów, by na podstawie indywidualnych przypadków możliwe było sporządzenie całościowego obrazu najbardziej dolegliwych regulacji.

AS/Źródło:FOR

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Duże zmiany w wojsku. Nowy plan MON

14 sierpnia nastąpi istotna zmiana w strukturach dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak poinformował wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, Cezary Tomczyk, podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej, WOT zostaną bezpośrednio podporządkowane Sztabowi Generalnemu Wojska Polskiego.

Bezpłatne szkolenia wojskowe dla każdego! - Trenuj z Wojskiem 5

Bezpłatne szkolenia wojskowe dla każdego ruszają. To już 5. edycja programu Trenuj z Wojskiem. Można nauczyć się posługiwania się bronią, strzelania na trenażerze, przetrwania, zachowania podczas alarmów, walki wręcz, a nawet rzutu granatem. Kiedy odbywają się szkolenia? Kto może się zgłosić?

Top 10 szkół przyjaznych LGBTQ+ w 2024 roku. Nowy ranking

W ramach 4. ogólnopolskiej edycji Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+, przeprowadzonej pod hasłem "Szkoła Zaufania", zebrano opinie 20 tys. osób. Po raz pierwszy wyniki zostały zaprezentowane w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Szkoły, które zdobyły najwyższe miejsca, otrzymają tarcze z rysunkiem tęczy i napisem "Szkoła Zaufania".

Europejska karta parkingowa dla osób z niepełnosprawnościami. Parlament Europejski zatwierdził nowe przepisy

Parlament Europejski zatwierdził nowe przepisy, które mają na celu ułatwienie życia osobom z niepełnosprawnościami w całej Unii Europejskiej. Przepisy te wprowadzają ogólnounijną kartę dla osób z niepełnosprawnościami oraz europejską kartę parkingową dla osób z niepełnosprawnościami.

REKLAMA

Rada Krajowa KO zatwierdziła listy do Parlamentu Europejskiego. Sienkiewicz podał się do dymisji

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Na czele list znajdują się znane postacie, w tym członkowie rządu.

Jak walczyć z przymrozkami? Gdzie? kiedy? Co z kwitnącymi sadami, ogrodami, plantacjami? [prognoza pogody]

Przymrozki 24-26 kwietnia. Gdzie? kiedy? Jakie? Co z kwitnącymi jabłoniami, gruszami, śliwami, borówką, porzeczkami?

Jaka jest liczba ludności w Polsce? Dane GUS

Liczba ludności w Polsce znów się zmniejszyła. Ile wynosi na koniec I kwartału 2024 r.? GUS podał dane. 

Różowe skrzyneczki w szkołach. MEN pracuje nad nowym projektem

Wiceminister edukacji Paulina Piechna-Więckiewicz poinformowała, że resort bierze pod uwagę kwestię dostępności w szkołach tzw. różowych skrzyneczek ze środkami higieny intymnej. Przekazała, że w środę spotka się w tej sprawie z przedstawicielami samorządu.

REKLAMA

ZNP: gwałtowna zainteresowanie nauczycieli urlopami dla poratowania zdrowia. Emerytury stażowe bez tego urlopu

W ciągu ostatnich trzech lat o 40 proc. wzrosła liczba wniosków nauczycieli o urlopy dla poratowania zdrowia, a także liczba zwolnień lekarskich. Nie skorzystają z urlopu nauczyciele na wcześniejszych emeryturach.

Nowa lista lektur. Co proponuje Ministerstwo Edukacji Narodowej?

W projekcie MEN znalazły się m.in. lektury szkolne wydane w ostatnich latach. Jakie pozycje zniknęły z listy?

REKLAMA