REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Centrum Sportu i Rekreacji przy Eisenberga - nowe przedsięwzięcie w Krakowie

ul. Eisenberga 2 w Krakowie/ fot. materiały prasowe
ul. Eisenberga 2 w Krakowie/ fot. materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

W ramach planowanej inwestycji Centrum Sportu i Rekreacji przy Eisenberga w Krakowie, przewidywane jest odtworzenie dawnej funkcji rekreacyjnej - odkrytego basenu wraz z brodzikami dla dzieci, realizacja mokrego placu zabaw, „zielonej” plaży z boiskami do siatkówki plażowej i placem zabaw. Ogłoszenie postępowania na wybór partnera prywatnego dla przedsięwzięcia, planowane jest na sierpień.

Informacja o planowanym przedsięwzięciu

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, w ramach międzynarodowego projektu wspierającego rozwój PPP w Małopolsce, planuje zrealizować przedsięwzięcie z zakresu rekreacji i wypoczynku w ramach partnerstwa publiczno- prywatnego polegające na rewitalizacji przestrzeni publicznej i przywróceniu funkcji rekreacyjnych i wypoczynkowych dawnym, tzw. „basenom Polfy” przy ulicy Eisenberga 2 w Krakowie.

REKLAMA

Nieruchomość, na której ma docelowo powstać centrum ma ok. 2 ha powierzchni, położona jest w dzielnicy Grzegórzki i objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Ulice wokół nieruchomości objęte będą od lutego 2014 strefą płatnego parkowania.

Polecamy serwis: Gospodarka przestrzenna

Centrum Sportu i Rekreacji przy Eisenberga

REKLAMA

W ramach planowanej inwestycji Centrum Sportu i Rekreacji przy Eisenberga w Krakowie, przewidywane jest odtworzenie dawnej funkcji rekreacyjnej - odkrytego basenu wraz z brodzikami dla dzieci, realizacja mokrego placu zabaw, „zielonej” plaży z boiskami do siatkówki plażowej i placem zabaw.

Strefa rekreacji zewnętrznej, powinna dysponować osobnym zapleczem parkingowym, sanitarnym, gastronomicznym a także salą do sportów i salą zabaw dla dzieci. W ramach strefy zewnętrznej planuje się aby zapewniono przede wszystkim dostępność do atrakcji i funkcji skierowanych do rodzin z małymi dziećmi – mokry plac zabaw z instalacją, niecki brodzikowe, suchy plac zabaw. Dla osób starszych przewiduje się nieckę basenu rekreacyjnego z atrakcjami związanymi z wypoczynkiem – leżanki, hydromasaże.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

To właśnie rodziny z dziećmi i seniorzy, zarówno mieszkańcy Krakowa jak i turyści, są planowanymi głównymi grupami docelowymi. Zwykle, obiekty tego typu adresowane są do młodzieży, przez co osoby z małymi dziećmi lub seniorzy niechętnie z nich korzystają.

Druga część składać się ma z obiektów centrum usług SPA & Wellness wraz z rehabilitacją ruchową oraz centrum fitness oraz hotelu, którego dopuszcza się jako realizację funkcji towarzyszącej. Centrum SPA i rehabilitacji mają obejmować całoroczne baseny – rekreacyjny i rehabilitacyjny.

Całość będzie składać się z dwóch części, jednej opartej o sezonową rekreację zewnętrzną, druga o centrum usług wellness&SPA i rehabilitacji połączonych z hotelem, dedykowanym rodzinom z dziećmi i seniorom.

Realizacja basenu pływackiego jest możliwa, ale Kraków obecnie ma jedną z lepszych ofert wśród największych miast w Polsce w tym zakresie, w związku z czym nacisk położony jest na wypoczynek i relaks.

Docelowy, ostateczny kształt i zakres funkcji, zostanie ustalony już przez partnera prywatnego po jego wyborze, w toku dokonanych przez partnera szczegółowego rozpoznania lokalnego rynku.

Zarząd Infrastruktury Sportowej, w marcu wybrał doradcę. Obecnie zakończył się etap analiz przed-realizacyjnych i badania rynku inwestorów. Trwa przygotowanie postępowania. Plan zakłada wybór inwestora do końca roku 2013. 

Ogłoszenie na wybór partnera prywatnego

Ogłoszenie postępowania na wybór partnera prywatnego dla przedsięwzięcia, planowane jest na sierpień. Celem Miasta jest wybór inwestora, który będzie posiadał odpowiednie know- how w zakresie zarządzania lub eksploatacji takimi, bądź podobnymi obiektami. Nowatorskim rozwiązaniem, będzie zawarcie w ogłoszeniu dotyczącym postępowania, dopuszczenia kilku modeli PPP, w ramach tzw. PPP w trybie koncesji, a dopiero w ramach negocjacji, wybór i szczegółowe doprecyzowanie tego modelu, który da największe szanse na znalezienie inwestora, konkurencyjność ofert oraz realne szanse na realizację przedsięwzięcia. Przewiduje się wsparcie projektu ze środków publicznych, niemniej zagadnienie to, wraz z mechanizmami płatności, będzie przedmiotem negocjacji.

Źródło: Informacja prasowa

Zobacz również: Należyta realizacja zamówienia publicznego

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Jak stosować rozporządzenie o pracach domowych? Co jest jasne? Co budzi wątpliwości? [min B. Nowacka, 1 kwietnia 2024 r.]

    Wątpliwości dotyczą trzech definicji wykorzystanych w rozporządzeniu - nauczyciela i uczniowie nie mają wskazówek jak je rozumieć i stosować.

    Rozbijanie garnka na plecach i chłostanie rózgą. Znasz te stare kaszubskie zwyczaje wielkanocne?

    Jak kiedyś obchodzono Wielkanoc na Kaszubach? Czym był tzw. Płaczëbóg? Co jadano na świąteczne śniadanie? 

    Znasz te wielkanocne zwyczaje z Górnego Śląska? Jeden z nich jest na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego

    Jakie zwyczaje wielkanocne panują na Górnym Śląsku? Niektóre z nich znane są tylko w jednej miejscowości. Słyszeliście o paleniu żuru, kulaniu jaj czy bramie z wydmuszek? 

    Dentysta na NFZ 2024 – jakie zabiegi? Jeszcze w tym roku więcej świadczeń gwarantowanych! [projekt rozporządzenia]

    Chyba większość osób leczy w Polsce zęby prywatnie, ale trzeba wiedzieć, że można to zrobić również w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, czyli – jak to się mówi potocznie „na NFZ”. Lista takich refundowanych świadczeń stomatologicznych jest całkiem długa. Trzeba tylko znaleźć dentystę (stomatologa), który ma podpisaną umowę z NFZ na udzielanie świadczeń stomatologicznych. Przedstawiamy listę świadczeń gwarantowanych (refundowanych przez NFZ) z zakresu leczenia stomatologicznego obowiązujących teraz, a także informujemy o projekcie rozporządzenia, które ma wydłużyć listę tych świadczeń - najprawdopodobniej jeszcze w 2024 roku.

    REKLAMA

    Bilety na EURO 2024 dla kibiców z Polski - sprzedaż od 28 marca. Gdzie można kupić? Jakie ceny?

    W dniu 28 marca 2024 r. o godzinie 14.00 rozpocznie się sprzedaż biletów dla kibiców reprezentacji Polski na turniej finałowy piłkarskich mistrzostw Europy Euro 2024. Sprzedaż potrwa do 8 kwietnia i prowadzona jest wyłącznie przez UEFA. Będzie dostępna na portalu euro2024.com.

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024 - informuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wnioski samorządy przygotują we współpracy ze szkołami. Program ma na celu aktywizację społeczności wokół obiektów sportowych, które były dotychczas niedostępne.

    Rząd: Dyplom MBA z Collegium Humanum nie pozwoli zasiąść w radzie nadzorczej spółki Skarbu Państwa

    Centrum Informacyjne Rządu poinformowało 27 marca 2024 r., że w procesie opiniowania kandydatów do rad nadzorczych dyplomy MBA uzyskane w Collegium Humanum nie będą uznawane przez Radę ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych.

    Prof. Szukalski: Łódź i Poznań już są na etapie demograficznego zjazdu

    Prof. Piotr Szukalski, demograf z Uniwersytetu Łódzkiego w rozmowie z PAP o kondycji polskich miast i ich przyszłości demograficznej. 

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Ile wolnego mają uczniowie na święta? Kiedy kolejne dni wolne?

    Wolne na święta. Wielkanocna przerwa w nauce zacznie się już od czwartku 28 marca. Uczniowie do zajęć wrócą 3 kwietnia. Kiedy będą następne dni wolne? 

    MEN: Powstał zespół ds. praw i obowiązków ucznia. Zespół będzie pracował nad powołaniem ogólnopolskiego rzecznika praw ucznia

    W Ministerstwie Edukacji Narodowej powołano zespół ekspercki ds. praw i obowiązków ucznia. Zespół będzie pracował nad zmianami ustawowymi dotyczącymi praw ucznia, a także powołania rzecznika praw ucznia.

    REKLAMA