| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Oświata > Dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego 2017 r.

Dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego 2017 r.

Jednym z dodatków do zasiłku rodzinnego jest dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego. Ma on wspomóc rodziny w ciężkim finansowo okresie, jakim jest wrzesień każdego roku.

Początek września wiąże się z szykowaniem wyprawki szkolnej. Darmowe podręczniki mogą stanowić sporą pomoc, ale pamiętać należy, że do wyprawki zalicza się także zeszyty, długopisy, farby, worki, kapcie szkolne, ubranie na zajęcia wychowania fizycznego i wiele innych rzeczy. Dla większości rodziców jest to spore obciążenie.

Pomoc finansowa, jaką jest dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego przysługuje dzieciom rozpoczynającym rok szkolny lub roczne przygotowanie przedszkolne. Wypłacany jest raz w roku w kwocie 100 zł. Wniosek o wypłatę dodatku z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego należy złożyć do dnia zakończenia okresu zasiłkowego. Jeżeli termin, o którym mowa w zdaniu poprzednim zostanie przekroczony organ pozostawi wniosek bez rozpoznania. Zgodnie z ustawą z dnia 28 listopada 2003 roku o świadczeniach rodzinnych okres zasiłkowy to okres od dnia 1 listopada do dnia 31 października następnego roku kalendarzowego, na jaki ustalone zostało prawo do świadczeń rodzinnych.

Polecamy: Gazeta Samorządu i Administracji

Osoby pobierające to świadczenie z opieki społecznej powinny pamiętać, że można wystąpić także o dodatek z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania.

Zasiłek rodzinny oraz dodatki do tego zasiłku przysługują rodzicom, albo jednemu z nich, lub opiekunowi prawnemu dziecka. O zasiłek wystąpić może również opiekun faktyczny dziecka oraz osoba ucząca się.

Obowiązujące kwoty świadczeń będące podstawą do ubiegania się o zasiłek rodzinny, jak również wysokości świadczeń rodzinnych zostały opublikowane w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2015 r. w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny i specjalny zasiłek opiekuńczy, wysokości świadczeń rodzinnych oraz wysokości zasiłku dla opiekuna. Kwota obowiązująca od 1 listopada 2017 r. to 754,00 zł.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od samorzad.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK