| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Środowisko

Jak Unia może pomóc w walce z odpadami

Aktualizacja: 13.01.2010

Przedsiębiorstwa planujące realizację inwestycji związanych z racjonalizacją gospodarki odpadami oraz recyklingiem będą mogły ubiegać się o dotacje ze środków pomocy publicznej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (PO IS) oraz Regionalnych Programów Operacyjnych. »

Na jakie środki z funduszy unijnych na przedsięwzięcia środowiskowe mogą liczyć samorządy

Aktualizacja: 13.01.2010

Czy brak regulaminu utrzymania czystości i porządku w gminie jest przeszkodą w ubieganiu się o fundusze unijne? Jakie programy operacyjne będą wspierać jednostki samorządu terytorialnego w podejmowanych przez nie działaniach mających na celu ochronę środowiska? »

Gminy nie mają uchwalonych aktualnych planów

Aktualizacja: 13.01.2010

Rady gmin muszą uchwalić regulamin utrzymania czystości i porządku. Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych opublikowała listę gmin, które nie posiadają regulaminów utrzymania czystości i porządku dostosowanych do przepisów. Konsekwencją braku regulaminów jest brak możliwości ubiegania się o środki unijne. »

Priorytetem w unijnych programach jest i będzie ochrona środowiska

Aktualizacja: 13.01.2010

Unia Europejska coraz większą wagę przywiązuje do kwestii ochrony środowiska. W ślad za wymaganiami idą również pieniądze. »

Organ może usunąć drzewo bez zgody właściciela terenu

Aktualizacja: 13.01.2010

W sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa ruchu zarządca drogi ma prawo usunąć przydrożne drzewo bez zgody właściciela terenu. »

Będzie mniej pieniędzy na ochronę środowiska

Aktualizacja: 29.01.2010

Rząd chce zlikwidować fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Ich zobowiązania przejmą gminy, powiaty i województwa ale oznacza to znaczny spadek środków na finansowanie ochrony środowiska. »

Wywóz nieposegregowanych śmieci kosztuje coraz więcej

Aktualizacja: 01.02.2010

Za jeden pojemnik posegregowanych odpadów zapłacimy mniej niż za pojemnik z zawartością zmieszaną. Jednak, płacąc za odpady zmieszane i posegregowane razem, i tak zapłacimy więcej niż przed rokiem. »

Czy grożą kary za usunięcie drzew bez zezwolenia?

Aktualizacja: 03.02.2010

Czy można liczyć na umorzenie kary za zniszczone drzewo? Czy karę za zniszczone drzewa, krzewy i teren zielony można rozłożyć na raty? Czy wysokość kar zależy od wysokości opłat pobieranych przy zezwoleniu na usunięcie drzew lub krzewów? »

Jak są dofinansowywane gminy z tytułu podziału środków z opłaty recyklingowej

Aktualizacja: 03.02.2010

Czy gminy są i były w przeszłości zainteresowane uzyskaniem wsparcia finansowego z przeznaczeniem na recykling pojazdów porzuconych przez ich właścicieli? Jaka jest wysokość maksymalnej dopłaty przypadającej na jeden pojazd przekazany przez gminę do stacji demontażu? »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

REFORMA OŚWIATY

Eksperci portalu infor.pl

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »