| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Zdrowie

Jeszcze cztery lata na dostosowanie się do wymogów sanitarnych i technicznych

Aktualizacja: 13.01.2010

Wszystkie zakłady opieki zdrowotnej muszą dostosować do 2012 roku swoje pomieszczenia do nowych wymogów sanitarnych i technicznych. »

Jak mogą się zmienić rola i zadania samorządu w zarządzaniu i finansowaniu służby zdrowia

Aktualizacja: 13.01.2010

Przygotowywane propozycje zmian przepisów pozwolić mają na traktowanie zasobów ochrony zdrowia z terenu województwa jako całości. Spojrzenie na nie z poziomu regionalnego, a nie lokalnego, służyć ma racjonalizacji ich wykorzystania. »

Kiedy można skorzystać z opieki w domu

Aktualizacja: 13.01.2010

Moja mama jest przewlekle chora od kilku lat. W związku z tym wymaga opieki pielęgniarskiej w domu. Czy może ją zapewnić pielęgniarka środowiskowa? »

O przekształceniu szpitala decyduje samorząd lokalny

Aktualizacja: 26.05.2011

Przekształcanie publicznych szpitali w spółki prawa handlowego trwa już od co najmniej kilku lat. Obecnie liczbę niepublicznych szpitali samorządowych szacuje się na ponad 50. Dzięki zmianie formy własności placówki pozbyły się zadłużenia, prowadzą restrykcyjną politykę finansową i kontrolują koszty swojego działania. »

Konieczny PESEL na recepcie

Aktualizacja: 13.01.2010

Jestem matką małego dziecka, które bardzo często choruje. Przynajmniej kilka razy w roku muszę kupować antybiotyki, które są objęte częściową odpłatnością. Czy recepty na leki refundowane bez numeru PESEL są ważne? »

Telemedycyna obniża koszty opieki zdrowotnej

Aktualizacja: 13.01.2010

Rozwiązania telemedyczne znacznie obniżają wydatki na świadczenie usług zdrowotnych oraz poprawiają ich jakość. Wadą tych inwestycji są jedynie koszty, które jednak bardzo szybko się zwracają. Ponadto na przedsięwzięcia telemedyczne można uzyskać dofinansowanie. »

Preferencyjne kredyty dla lekarzy, pielęgniarek i położnych

Aktualizacja: 13.01.2010

Lekarze, lekarze stomatolodzy, pielęgniarki oraz położne mogą otrzymać pomoc ze środków budżetowych w podjęciu prywatnej praktyki medycznej. Wsparcie jest dostępne w postaci preferencyjnych kredytów z możliwością 20-procentowego umorzenia, udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. »

Leczenie poza kolejnością - refundowane

Aktualizacja: 13.01.2010

Pacjent, który poniósł określone koszty w związku z leczeniem poza kolejnością, może domagać się ich refundacji od Narodowego Funduszu Zdrowia. »

Szczególna opieka nad kobietami w ciąży i dziećmi

Aktualizacja: 13.01.2010

Wszystkie osoby ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia mają prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych. Na dodatkowe uprawnienia w dostępie do opieki medycznej mogą liczyć kobiety w ciąży, dzieci oraz osoby starsze. »

Jak zgłosić członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego

Aktualizacja: 13.01.2010

Zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego członków swojej rodziny nie wiąże się z koniecznością opłacania wyższej składki na to ubezpieczenie. Składka wynosi zawsze 9 proc. podstawy wymiaru. »

Gminny program profilaktyczny nie może zastąpić ustawy

Aktualizacja: 13.01.2010

Zasady wydawania i cofania zezwoleń na prowadzenie sprzedaży napojów alkoholowych oraz kontrolę obrotu tymi napojami określa ustawa. Uchwała gminy nie może tych zasad regulować bez ustawowego upoważnienia. »

Partnerstwo publiczno-prywatne w przeciwdziałaniu narkomanii

Aktualizacja: 13.01.2010

Gminne programy przeciwdziałania narkomanii trzeba budować w partnerstwie. Przystępując do przygotowywania gminnego programu przeciwdziałania narkomanii, należy pamiętać, że jak w każdym procesie planowania ważny jest zarówno produkt - konkretny program, jak i proces partycypacyjnego wypracowywania dokumentu. »

Czy gminy mogą tworzyć strefy wolne od dymu tytoniowego

Aktualizacja: 28.01.2010

Organy samorządu terytorialnego zobowiązane są do podejmowania działań zmierzających do ochrony zdrowia przed następstwami palenia tytoniu. »

Centrum powiadamiania ratunkowego - nowe kompetencje wojewody

Aktualizacja: 21.03.2011

Do obowiązków wojewody należy wyznaczanie kierownika centrum powiadamiania ratunkowego i zatwierdzanie programu szkolenia operatorów numerów alarmowych. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od samorzad.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK