| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Podkarpacie bez umów z NFZ

Aktualizacja: 17.01.2010

W trzech województwach szpitale wciąż nie podpisały kontraktów z NFZ. Dramatyczna sytuacja jest na Podkarpaciu. »

Sąd będzie ustalał wysokość opłat

Aktualizacja: 17.01.2010

Policja nie będzie opiniować wniosku o kandydacie na stanowisko komornika, aplikanta lub asesora komorniczego. »

Propozycje zmian przepisów o domach pomocy społecznej

Aktualizacja: 17.01.2010

Zwiększenie liczby inspektorów nadzorujących domy pomocy społecznej oraz zaostrzenie kar za prowadzenie tych domów bez zezwolenia przewiduje projekt nowelizacji ustawy o pomocy społecznej, nad którym w środę debatował Sejm. »

Przewidywane zmiany w pomocy materialnej uczniom

Aktualizacja: 17.01.2010

Wójt, burmistrz, prezydent miasta będą mogli upoważnić kierowników ośrodków pomocy społecznej do przyznania uczniom indywidualnych świadczeń pomocy materialnej - tak chcą posłowie z sejmowych komisji: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. »

Najemca może już nabyć lokal bez przetargu

Aktualizacja: 17.01.2010

Dziś wchodzi w życie ustawa z 5.11.2009 r. o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz o zmianie niektórych innych ustaw. »

Urzędy pracy nie chcą aktywizować osób gorzej wykształconych

Aktualizacja: 17.01.2010

Co trzecia osoba, która ukończyła szkolenie organizowane przez powiatowe urzędy pracy, znalazła zatrudnienie. Eksperci kwestionują jednak wiarygodność tych danych. »

Prezesi sądów administracyjnych będą powoływani na pięć lat

Aktualizacja: 17.01.2010

Prezesi i wiceprezesi WSA oraz wiceprezesi NSA będą pełnić swoje funkcje kadencyjnie. Ich odwoływanie będzie możliwe tylko w razie niewywiązywania się z obowiązków służbowych lub naruszenia dobra wymiaru sprawiedliwości. »

Szybsze procedury dla inwestycji energetycznych

Aktualizacja: 17.01.2010

Uzyskanie decyzji lokalizacyjnej dla inwestycji związanych z wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją zostanie skrócone do trzech miesięcy. »

Nowelizacja ustawy o ustroju sądów administracyjnych

Aktualizacja: 17.01.2010

Sejm znowelizował w zeszłym tygodniu ustawę o ustroju sądów administracyjnych. Nowe przepisy wprowadzają m.in. kadencyjność funkcji prezesa i wiceprezesów sądu w wojewódzkim sądzie administracyjnym oraz funkcji wiceprezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego. »

Sejm znowelizował ustawę o komornikach

Aktualizacja: 17.01.2010

Sejm znowelizował w piątek ustawę o komornikach sądowych i egzekucji, która przewiduje możliwość składania przez dłużników wniosków o obniżenie wysokości pobieranych przez komornika opłat za egzekucję. »

Sejm zmienił przepisy o domach pomocy społecznej

Aktualizacja: 17.01.2010

Zwiększenie liczby inspektorów nadzorujących domy pomocy społecznej oraz zaostrzenie kar za prowadzenie tych domów bez zezwolenia, przewiduje nowelizacja ustawy o pomocy społecznej, którą w piątek uchwalił Sejm. »

Apel o odśnieżanie dachów na Mazowszu

Aktualizacja: 17.01.2010

Z apelem o odśnieżanie dachów budynków zwrócił się do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych wojewoda mazowiecki, Jacek Kozłowski. »

Postęp we wdrażaniu e-administracji

Aktualizacja: 17.01.2010

Sejm przyjął w ubiegłym tygodniu projekt nowelizacji ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz niektórych innych ustaw. »

W niedzielę referendum w sprawie odwołania Prezydenta Łodzi

Aktualizacja: 17.01.2010

17 stycznia 2010 r. odbędzie się lokalne referendum w sprawie odwołania Jerzego Kropiwnickiego ze stanowiska Prezydenta Łodzi. Wniosek o jego przeprowadzenie został poparty ponad 60 tysiącami podpisów uznanych za spełniające wymogi formalne. »

Ponad 36 mln zł na koncie WOŚP

Aktualizacja: 17.01.2010

Ponad 36 mln zł zebrano w niedzielę w ramach XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poinformowało biuro prasowe fundacji w nocy z niedzieli na poniedziałek. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE, CZYLI 500 ZŁ NA DZIECKO

Eksperci portalu infor.pl

Chajec, Don-Siemion & Żyto Kancelaria Prawna

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto jest zespołem wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin prawa i biznesu, charakteryzujących się praktycznym, pro-biznesowym podejściem i umiejętnością sprawnego działania, współpracujących ze sobą w biurach w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »