| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Żołnierze mają miesiąc na podpisanie kontraktów

Aktualizacja: 17.01.2010

O służbę w armii zawodowej mogą starać się żołnierz nadterminowi. Po przejściu do niej ich uposażenie zasadnicze wzrośnie o 100 zł. »

Do końca roku samorządy powinny uchwalić budżet

Aktualizacja: 17.01.2010

Uchwałę budżetową organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego powinien podjąć przed rozpoczęciem roku budżetowego. Od początku przyszłego roku wchodzi w życie nowa ustawa z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. nr 157, poz. 1240). W konsekwencji nie ma jednoznacznego stanowiska w sprawie zasad opracowywania uchwały budżetowej na rok 2010. »

Dzierżawcy kupią lokale handlowe bez przetargu

Aktualizacja: 17.01.2010

Najemcy jednolokalowych budynków użytkowych będą mogli kupić je bez przetargu. Zgoda na udzielenie bonifikaty przy sprzedaży nieruchomości komunalnych będzie mogła mieć charakter ogólny i dotyczyć jednorazowo wielu nieruchomości. »

Gminom brakuje pieniędzy na obsługę zasiłków rodzinnych

Aktualizacja: 17.01.2010

Samorządy chcą zwiększenia środków na obsługę świadczeń rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego. Zdaniem resortu pracy nie ma takiej potrzeby. »

Zmiany w systemie wdrażania Funduszy Europejskich

Aktualizacja: 17.01.2010

W nowym systemie środki UE będą wyłączone z budżetu państwa. Utworzony zostanie budżet środków europejskich, przeznaczony do finansowania programów. Pieniądze z tego budżetu będą przekazywane bezpośrednio do beneficjenta w formie płatności, a nie dotacji rozwojowej. »

Organy podatkowe nie respektują prawa UE

Aktualizacja: 17.01.2010

Sądy administracyjne sprawdzają decyzje podatkowe odnośnie do zgodności z prawem UE. W wielu sprawach prawo unijne przesądza o racjach podatników w sporach z fiskusem. Urzędnicy, inaczej niż pełnomocnicy i sądy, nie uznają interpretacji prowspólnotowe. »

Nowe dowody jak paszporty - biometryczne

Aktualizacja: 17.01.2010

Potwierdziły się zapowiedzi wprowadzenia biometrycznych dowodów osobistych. Zgodnie z decyzją Rady Ministrów, powinny zacząć funkcjonować w 2011 r. »

NFZ oszczędza - mniej osób wyjedzie do uzdrowisk

Aktualizacja: 17.01.2010

Kwota jaką NFZ przeznaczył na leczenie uzdrowiskowe w 2010 r. jest o 100 mln mniejsza w zestawieniu z rokiem poprzednim. W konsekwencji, czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium znacznie się wydłuży. »

2009 rok w infrastrukturze i transporcie

Aktualizacja: 17.01.2010

Blisko tysiąc kilometrów wyremontowanych dróg, ogłoszenie przetargów na najważniejsze autostrady, zamknięcie terminalu Etiuda na stołecznym Okęciu, wprowadzenie programu restrukturyzacyjnego w PLL LOT oraz nowelizacja ustawy o transporcie kolejowym - to najważniejsze wydarzenia 2009 r. w infrastrukturze i transporcie. »

Szkolenia z UE nie pomagają wszystkim bezrobotnym

Aktualizacja: 17.01.2010

Nikt nie bada efektywności szkoleń finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Samorządy wojewódzkie nie stworzyły własnych polityk szkoleniowych. Resort rozwoju regionalnego pracuje nad systemem oceny skuteczności unijnego kształcenia. »

Wstęp do porządkowania finansów publicznych?

Aktualizacja: 17.01.2010

1 stycznia 2010 r. weszła w życie nowa ustawa o finansach publicznych. Nowe przepisy likwidują m.in. gospodarstwa pomocnicze oraz wprowadzaja zmiany w sposobie budżetowania środków z funduszy unijnych.  »

Prostsze egzaminy w Służbie Cywilnej

Aktualizacja: 17.01.2010

Od nowego roku nastąpiły zmiany w postępowaniu kwalifikacyjnym na mianowanie w Służbie Cywilnej i w zasadach wynagradzania pracowników SC. »

Już działa elektroniczny sąd

Aktualizacja: 17.01.2010

W poniedziałek (04.01) uroczyście otwarto pierwszy w Polsce elektroniczny sąd, który rozpatrywać będzie sprawy wszczynane za pomocą elektronicznych pozwów i toczące się w elektronicznym postępowaniu upominawczym. »

Kontrola skarbowa sprawdzi ceny

Aktualizacja: 17.01.2010

Badaniem stosowanych cen i marż handlowych zajmie się kontrola skarbowa, a za nieprawidłowości wymierzy dodatkowe opłaty. »

Deutsche Bahn zacznie konkurować z PKP

Aktualizacja: 17.01.2010

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku DB uruchomi połączenia między Warszawą a Górnym Śląskiem, Trójmiastem, Krakowem i Poznaniem. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE, CZYLI 500 ZŁ NA DZIECKO

Eksperci portalu infor.pl

Deloitte

Audyt, konsulting, zarządzanie ryzykiem, doradztwo finansowe i podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »