| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

TK: Gmina nie musi bronić się w sądzie

Aktualizacja: 17.01.2010

Gmina nie musi mieć prawa do obrony przed sądem swoich decyzji w sprawie podatku od nieruchomości. Celem jej działania nie jest bowiem maksymalizacja własnego zysku, ale przestrzeganie prawa i dbanie o interesy lokalnej wspólnoty - orzekł w czwartek Trybunał Konstytucyjny. »

Intercity likwiduje ekspresy i pospieszne

Aktualizacja: 17.01.2010

Już w poniedziałek pierwszych 10 ekspresów zmieni kategorię – na tańsze lub droższe. To początek przekształceń. W grudniu nawet 300 pociągów pospiesznych i ekspresowych zacznie jeździć na nowych warunkach. »

Obowiązek meldunkowy nie zniknie

Aktualizacja: 17.01.2010

Co najmniej do 2014 r. utrzymany zostanie obowiązek meldunkowy. Przygotowany przez rząd projekt nowelizacji ustawy o ewidencji ludności wymagałby wprowadzenia zmian w ponad dwustu ustawach. »

Rząd i Samorządy - ustalenia Komisji

Aktualizacja: 17.01.2010

Pierwsze pod współprzewodnictwem nowego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - Jerzego Millera - posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego zdominowała dyskusja nad przygotowaniem przez samorządy przyszłorocznych budżetów. »

Dofinansowanie do studiów dla 24 tys. pielęgniarek

Aktualizacja: 17.01.2010

24 tysiące pielęgniarek i położnych będzie objętych dofinansowaniem do studiów pomostowych w latach 2008-2015. W projekcie, na realizację którego środki daje też Europejski Fundusz Społeczny, biorą udział 52 uczelnie. »

Grypa na Ukrainie - działania w Polsce

Aktualizacja: 17.01.2010

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował w piątek komunikat w sprawie zwiększonej liczby zachorowań grypopodobnych na Ukrainie. Najwięcej przypadków odnotowano w Obwodach Tarnopolskim i Iwano-Frankowskim oraz w bezpośrednio graniczącym z Polską Obwodzie Lwowskim. Łącznie (według danych z 29.10), w wyniku tych zachorowań na Ukrainie zmarło już 37 osób. U co najmniej jednej osoby zmarłej, a także u 11 hospitalizowanych, potwierdzono zakażenie wirusem A/H1N1. »

Obszary sieci Natura 2000 wyznaczone

Aktualizacja: 17.01.2010

21 proc. powierzchni Polski zajmą łącznie ustalone przez Radę Ministrów obszary chronione w ramach programu Natura 2000. Wyznaczone tereny to 142 obszarów „ptasich” i 817 „siedliskowych”. Dzięki ich ostatecznemu określeniu będzie wiadomo, jakie działania z zakresu ochrony środowiska oraz inwestycji można podejmować w konkretnym miejscu »

Dotkliwsze kary za nielegalny handel na ulicach

Aktualizacja: 17.01.2010

Zaostrzenie kar oraz wprowadzenie możliwości przepadku sprzedawanego towaru za prowadzenie handlu na ulicach miast w miejscach niedozwolonych przewiduje projekt nowelizacji Kodeksu wykroczeń, którym podczas rozpoczynającego się w środę posiedzenia zajmie się Sejm. »

Coraz mniej magistrów wśród dyrektorów szkół

Aktualizacja: 17.01.2010

Wzrośnie ilość placówek, których dyrektorami są nauczyciele nieposiadający dyplomu ukończenia studiów wyższych, zaś wicedyrektorami nauczyciele kontraktowi. Dlaczego? Bo tak rozporządziła Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall, nie bacząc na protesty samorządowców i Związku Nauczycielstwa Polskiego. »

108 mln zł na kredyty mieszkaniowe z dopłata

Aktualizacja: 17.01.2010

Od początku roku wartość udzielonych kredytów z dopłatą wyniosła 4,4 mld zł. Zdaniem ekspertów program jest skuteczny i Ministerstwo Infrastruktury niepotrzebnie chce go zmienić. »

Prestiż posła upadł, a samorząd Polacy cenią

Aktualizacja: 17.01.2010

Brudziński, Kłopotek, Sekuła, Wikiński - wielu znanych posłów chce walczyć o prezydentury miast. Co ich kusi w samorządach? Realna władza - stwierdza "Rzeczpospolita". »

Próbna matura z matematyki

Aktualizacja: 17.01.2010

Ponad 400 tys. uczniów, czyli ponad 95 proc. tegorocznych maturzystów przystąpiło we wtorek rano do próbnego egzaminu maturalnego z matematyki. Rozwiązywali test na poziomie podstawowym, obowiązkowym dla wszystkich zdających w maju. Wszyscy maturzyści obok arkuszy egzaminacyjnych dostali też specjalnie opracowane dla nich tablice matematyczne. »

Becikowe - nowe zasady

Aktualizacja: 17.01.2010

Od 1 listopada 2009 r. przy ubieganiu się o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka oraz o dodatek do zasiłku rodzinnego z tego tytułu, wymagane będzie przedłożenie zaświadczenia potwierdzającego opiekę lekarską. »

Rząd przyspiesza na drodze do szerokopasmowego internetu

Aktualizacja: 17.01.2010

Nowe etaty, rozwój telepracy, rewolucja w dostępie do informacji oraz e-usług, to tylko niektóre z prognozowanych skutków wejścia w życie projektu ustawy, który wyszedł właśnie spod obrad Rady Ministrów. »

Gminy wciąż mogą odbierać prawa jazdy

Aktualizacja: 17.01.2010

Mimo że przepisy pozwalają na zabieranie prawa jazdy dłużnikom alimentacyjnym, to część gmin wstrzymuje się z wnioskami o ich odebranie. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

REFORMA OŚWIATY

Eksperci portalu infor.pl

Sylwia Czub-Kiełczewska

Specjalista ds. ochrony danych osobowych i informacji niejawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od samorzad.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK