| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Becikowe także za poród za granicą

Aktualizacja: 17.01.2010

Kobieta, która przebywała w trakcie ciąży poza Polską, może potwierdzić objęcie opieką medyczną u lekarza w kraju. Na tej podstawie gmina wypłaci becikowe. »

PKW: możliwe terminy wyborów prezydenckich i samorządowych

Aktualizacja: 17.01.2010

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała we wtorek (24.11), że wybory prezydenckie powinny zostać przeprowadzone między 19 września 2010 r. a 3 października 2010 r.; wybory samorządowe między 14 listopada 2010 r. a 9 stycznia 2011 r. »

Śląskie Warsztaty Innowacji

Aktualizacja: 17.01.2010

Zwrotny i precyzyjny robot spawalniczy, system monitoringu zużycia mediów, termoizolacyjna zaprawa cementowo-styropianowa czy wysokopołyskowa płyta do produkcji mebli - to niektóre innowacyjne wyroby pokazane podczas Śląskich Warsztatów Innowacji w Katowicach. »

Nowy program wspierania rodzin wielodzietnych

Aktualizacja: 17.01.2010

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak zapowiedziała w środę (25.11), że na przełomie roku ministerstwo przedstawi założenia nowego programu wspierania rodzin. Jednym z jego zadań ma być większa pomoc dla rodzin, które wychowują więcej niż jedno dziecko. »

Warszawa: miliardy na inwestycje

Aktualizacja: 17.01.2010

W ciągu ostatnich trzech lat Warszawa wydała na inwestycje prawie 6 mld zł, czyli o 2 mld zł więcej niż w całej poprzedniej kadencji samorządu. Nigdy wcześniej stolica nie inwestowała tak dużo - powiedziała w środę prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz na konferencji prasowej, na której podsumowano wydatki inwestycyjne stolicy. »

Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

Aktualizacja: 17.01.2010

Podczas kolejnego (25.11) posiedzenia KWRiST rozpatrzyła ponad 30 projektów ustaw i rozporządzeń przygotowanych m.in. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Środowiska, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. »

Warszawa: nowe stawki lokalnych podatków

Aktualizacja: 17.01.2010

Stołeczni radni uchwalili w zeszłym tygodniu wysokość stawek podatków lokalnych, od nieruchomości i środków transportowych, które będą obowiązywać w Warszawie w 2010 roku. »

Polskie "nie" dla szerszej opieki medycznej w UE

Aktualizacja: 17.01.2010

Minister Zdrowia Ewa Kopacz przyznała, że Polska jest przeciwna dyrektywie UE o transgranicznej opiece medycznej w jej obecnym kształcie. »

Lubelskie: szpitale nie chcą przedłużać umów z NFZ

Aktualizacja: 17.01.2010

Konwent Powiatów Województwa Lubelskiego zobowiązał w ubiegłym tygodniu dyrektorów szpitali powiatowych, aby nie podpisywali aneksów przedłużających wieloletnie umowy z NFZ. Powodem jest niższy poziom finansowania zaproponowany przez Fundusz. »

Częstochowa ma już komisarza

Aktualizacja: 17.01.2010

Dotychczasowy Przewodniczący Rady Miejskiej Częstochowy, Piotr Kurpios, odebrał w piątek (27.11) nominację na stanowisko komisarza tego miasta. Po odwołaniu w niedawnym referendum Prezydenta Tadeusza Wrony, Kurpios będzie zarządzał miastem do czasu wyboru nowego prezydenta w przyszłorocznych wyborach samorządowych. »

Janusz Lewandowski Komisarzem UE ds. Budżetu

Aktualizacja: 17.01.2010

W piątek (27.11) Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jose Manuel Barroso, ogłosił jej nowy skład. Polskę reprezentować będzie dotychczasowy eurodeputowany, Janusz Lewandowski, który obejmie stanowisko Komisarza ds. Budżetu i Programowania Finansowego. »

Za brak kontroli budynku właściciel zapłaci karę

Aktualizacja: 17.01.2010

Dziś upływa termin na przeprowadzenie kontroli budynków o powierzchni większej niż 2 tys. mkw. Właścicielom i zarządcom, którzy tego obowiązku nie wykonają, grozi grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do roku. »

Kwalifikacje opiekunów dzieci są za niskie

Aktualizacja: 17.01.2010

Opiekunowie w domach pomocy społecznej nie mają odpowiedniego przygotowania do opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi. »

Szpitale nie chcą sie przekształcać

Aktualizacja: 17.01.2010

Z planu B, który zakładał oddłużenie służby zdrowia, skorzystały tylko trzy samorządy »

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury rozpoczęła działalność

Aktualizacja: 17.01.2010

W Krakowie rozpoczęła w poniedziałek (30.11) działalność Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury (KSSiP), kształcąca kandydatów na prokuratorów i sędziów. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

REFORMA OŚWIATY

Eksperci portalu infor.pl

Agencja Rozwodowa DIVORCED

Portal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »