| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Małopolska atrakcyjna dla inwestorów

Aktualizacja: 30.03.2010

O połowę zwiększyła się od początku tego roku liczba zagranicznych inwestorów zainteresowanych ulokowaniem swoich biznesów w Małopolsce - wynika z analizy przeprowadzonej przez instytucje wspierające inwestorów w regionie. »

Konsultatywa™ - Partycypacja społeczna w praktyce

Aktualizacja: 30.03.2010

Konsultatywa to publiczny (jawny), ustrukturyzowany proces podejmowania decyzji oparty na regułach dyskursu mediacyjnego z wykorzystaniem metod warsztatowych technik wizualizacji oraz moderacji interaktywnej i partycypacyjnej. »

Rada Ministrów o żłobkach i gospodarce odpadami

Aktualizacja: 30.03.2010

Rząd na rozpoczętym we wtorek posiedzeniu zajmie się m.in. projektem założeń do ustawy o formach opieki nad małymi dziećmi. Zmiany mają zracjonalizować zasady tworzenia i działania żłobków oraz wprowadzić alternatywne formy opieki nad najmłodszymi. »

Radom pożyczy 200 mln zł od EBI

Aktualizacja: 30.03.2010

Kredyt w wysokości 200 mln zł chce zaciągnąć miasto Radom w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Z pieniędzy tych dofinansowane zostaną m.in. inwestycje drogowe oraz oświatowe. Zgodę na zaciągnięcie pożyczki wyrazili w tym tygodniu radomscy radni. »

Mniejsze zanieczyszczenie środowiska dzięki buspasom

Aktualizacja: 30.03.2010

Autobusy kursujące buspasami na warszawskiej Trasie Łazienkowskiej emitują dziesięciokrotnie mniej dwutlenku węgla niż poruszające się tą samą trasą prywatne samochody osobowe - policzył stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego. »

Mlionowe inwestycje w przejścia graniczne

Aktualizacja: 30.03.2010

78,9 mln zł będą kosztować realizowane i przygotowywane inwestycje na przejściach granicznych w Podlaskiem w latach 2010-2012 - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej w Białymstoku Wojewoda Podlaski Maciej Żywno. »

Polskie urzędy nieprzygotowane do przyjmowania imigrantów

Aktualizacja: 29.03.2010

Polskie urzędy nie są przygotowane do przyjmowania imigrantów, urzędnicy słabo znają języki obce, brakuje też wiedzy o podstawowych prawach, przysługujących cudzoziemcom - podkreślano na konferencji "Potrzeby imigrantów, a system edukacji i instytucji publicznych". »

NSA: Nakaz rozbiórki zostanie wydany mimo iż pozwolenie nie było wymagane

Aktualizacja: 29.03.2010

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że inspektor nadzoru budowlanego ma prawo wydać nakaz rozbiórki w każdym przypadku trwałej niezgodności wybudowanego obiektu z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Nawet wtedy gdy uzyskanie pozwolenia na budowę nie było konieczne. »

Modernizacja kolejnej oczyszczalni ścieków

Aktualizacja: 29.03.2010

Ok. 39 mln zł będzie kosztować drugi etap modernizacji oczyszczalni ścieków w Suwałkach (Podlaskie). 22 mln zł z tej kwoty to dotacja z UE z programu Infrastruktura i Środowisko. W poniedziałek w Białymstoku podpisano umowę w tej sprawie. »

Pozytywna ocena gospodarstw ekologicznych

Aktualizacja: 29.03.2010

Produkty polskich gospodarstw ekologicznych są wysokiej jakości i spełniają wymagania stawiane żywności ekologicznej - ustaliła Najwyższa Izba Kontroli. Na 712 próbek żywności jedynie 4 wzbudziły zastrzeżenia kontrolerów. »

Rządowy program pomocy społecznej

Aktualizacja: 29.03.2010

Ponad 25 mln zł przekaże w tym roku lubuskim gminom wojewoda w ramach realizacji rządowego programu "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" - poinformowało w poniedziałek PAP biuro prasowe wojewody lubuskiego Heleny Hatki. »

Rozwój infrastruktury internetu w Polsce Wschodniej

Aktualizacja: 29.03.2010

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zakończyło prace przygotowawcze do wdrożenia sieci szerokopasmowego internetu w pięciu regionach Polski Wschodniej - poinformował resort. Teraz przygotowania inwestycyjne będą już prowadzić samorządy tych województw. »

XIII Ogólnopolskie Targi Pracy w Kielcach

Aktualizacja: 26.03.2010

Ok. 1200 ofert pracy od ponad 80 wystawców oraz warsztaty związane z zatrudnieniem przygotowano w ramach XIII Ogólnopolskich Targów Pracy, które w poniedziałek odbędą się w Targach Kielce. »

Mazowsze: fundusze unijne na założenie firmy

Aktualizacja: 26.03.2010

W poniedziałek rozpocznie się nabór wniosków na dofinansowanie projektów wspierających początkujących przedsiębiorców. Pieniądze mają być przeznaczone na uruchomienie i prowadzenie firmy - poinformowała w piątek Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. »

Pomorskie liderem w realizacji RPO

Aktualizacja: 26.03.2010

Województwo Pomorskie jest najlepsze w kraju pod względem wartości projektów wybranych do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Z 3,5 tys. złożonych wniosków wybrano ponad tysiąc o wartości 5,5 mld zł, w tym 2,8 mld zł stanowią fundusze z UE. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Mirosław Siwiński

Radca Prawny nr wpisu WA-9949 Doradca Podatkowy nr wpisu 09923

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od samorzad.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK