| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

102 zł specjalnego dodatku do renty strukturalnej

Aktualizacja: 17.01.2010

Rolnicy, którzy przekażą młodym rolnikom gospodarstwo rolne, otrzymają wyższe renty strukturalne. »

Dopłaty do rachunków za prąd wciąż w trakcie konsultacji

Aktualizacja: 17.01.2010

ZMIANA PRAWA - Ministerstwo Gospodarki chce objąć specjalną pomocą osoby i rodziny najsłabsze ekonomicznie, które mają kłopoty z regulowaniem rachunków za energię elektryczną. »

Mieszkania za złotówkę tylko do końca roku

Aktualizacja: 17.01.2010

Tylko do 30 grudnia 2009 r. będą obowiązywać przepisy uprawniające spółdzielców do przekształcenia mieszkań lokatorskich za symboliczną złotówkę. »

1,2 mld zł na internet w Polsce Wschodniej

Aktualizacja: 17.01.2010

W 2010 roku ruszy pięć regionalnych przetargów na budowę sieci szerokopasmowego dostępu do internetu w Polsce Wschodniej. Projekt wart 1,2 mld zł to największe przedsięwzięcie tego typu w naszym kraju. »

Biometryczne dowody osobiste od 2011 r.

Aktualizacja: 17.01.2010

Mniej danych personalnych, funkcja umożliwiająca dokonywanie podpisu cyfrowego, prawdopodobnie brak meldunku – to najważniejsze zalety nowych dowodów osobistych, przewidywanych do wprowadzenia w 2011 r. »

Serwisy Profesjonalne Infor Ekspert już dostępne na iPhone'a

Aktualizacja: 17.01.2010

Infor Ekspert jako pierwszy wydawca treści dla profesjonalistów uruchomił aplikację przeznaczoną na iPhone’a. »

Posłowie chcą zmian w becikowym

Aktualizacja: 17.01.2010

Od listopada, aby otrzymać becikowe, potrzebne jest zaświadczenie od lekarza, które potwierdzi, że ciężarna kobieta pozostawała pod opieką lekarską nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu. »

Plan finansowy NFZ na 2010 r. podpisany

Aktualizacja: 17.01.2010

Wiceminister zdrowia Jakub Szulc podpisał we wtorek plan finansowy Narodowego Funduszu Zdrowia na 2010 r. - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w Ministerstwie Zdrowia. »

Gmina musi respektować ustawowe ulgi na przejazdy

Aktualizacja: 17.01.2010

Gminne przedsiębiorstwa komunikacyjne nie mogą wprowadzać niższych ulg na przejazdy pasażerskie niż wynikające z obowiązujących przepisów. W przeciwnym razie mogą spotkać się z zarzutem naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. »

Mazowsze może zaskarżyć janosikowe do TK

Aktualizacja: 17.01.2010

W 2010 r. w ramach subwencji wyrównawczej na rzecz biedniejszych regionów Województwo Mazowieckie może zwrócić do budżetu państwa prawie 1 mld zł. »

Komunikacja miejska - najlepsze strony internetowe

Aktualizacja: 17.01.2010

Krakowskie studio badawczo-projektowe „Edisonda” przygotowało pod patronatem serwisu „Samorząd i Administracja” raport na temat funkcjonalności stron internetowych przedsiębiorstw komunikacyjnych w dziesięciu największych polskich aglomeracjach. »

Zakontraktowano już 29 proc. środków UE na szkolenia

Aktualizacja: 17.01.2010

Liderem w wydawaniu unijnych pieniędzy na rozwój zasobów ludzkich jest Województwo Warmińsko-Mazurskie. Najmniej środków na lata 2007–2013 wykorzystało Mazowsze. »

Gminy muszą znaleźć środki na szkolenia pracowników

Aktualizacja: 17.01.2010

Samorządy muszą uwzględnić w planie finansowym na przyszły rok wydatki na szkolenie pracowników. Ten wymóg będą kontrolować regionalne izby obrachunkowe. »

Resort edukacji chce stworzyć wielką bazę danych o uczniach

Aktualizacja: 17.01.2010

Od 2012 roku dyrektorzy szkół będą wprowadzali do elektronicznej bazy numer PESEL uczniów, miejsce urodzenia i zamieszkania. Kategorycznie sprzeciwia się temu Generalny Inspektor Danych Osobowych. »

ZFŚS: kosztem są odpisy przekazane na rachunek

Aktualizacja: 17.01.2010

Odpisy na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych należne za 2009 rok, ale wpłacone na rachunek bankowy w przyszłym roku, będą stanowiły koszt uzyskania przychodów w 2010 roku. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Sarek-Sadurska

Radca prawny w kancelarii Raczkowski Paruch sp.k. Posiada bogate doświadczenie we wszystkich obszarach indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, w tym doświadczenie procesowe. Doradza klientom m.in. w procesach restrukturyzacyjnych, zwolnień grupowych oraz w sprawach związanych z zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, w tym w szczególności wyższej kadry menadżerskiej. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Pantheon-Assas (Paris II). Laureatka nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za pracę magisterską. Związana z Kancelarią od 2007 r. Autorka publikacji w zakresie prawa pracy i prawa cywilnego m.in. w pracach pod redakcją prof. dr hab. M. Safjana i prof. dr hab. K. Pietrzykowskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od samorzad.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK