| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Traktat Lizboński opublikowany w Dzienniku Ustaw

Aktualizacja: 17.01.2010

Traktat Lizboński, który we wtorek (1.12) zaczął obowiązywać w całej Unii Europejskiej, został opublikowany w Dzienniku Ustaw. Jak poinformowało Rządowe Centrum Legislacji, Traktat opublikowano w środę (2.12) wieczorem i udostępniono m.in. na stronie internetowej RCL. »

Gminy odzyskują coraz więcej zaległych alimentów

Aktualizacja: 17.01.2010

Największą skuteczność w ściąganiu zaległych alimentów mają te gminy, które stosują wszystkie sposoby walki z dłużnikami alimentacyjnymi. »

Architektoniczny koszmar nareszcie zniknie

Aktualizacja: 17.01.2010

W bieżącym tygodniu władze Warszawy podpiszą umowę na rozbiórkę i sprzedaż byłej hali Kupieckich Domów Towarowych. Wybrana w drodze negocjacji firma „Kruszer” zapłaci miastu 103 tys. zł i usunie halę na własny koszt, szacowany na około 4 mln zł »

Nagrody "Innowator 2009" przyznane najlepszym samorządowcom

Aktualizacja: 17.01.2010

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Starosta Powiatu Kieleckiego Zenon Janus znaleźli się w gronie samorządowców uhonorowanych w czwartek (3.12) nagrodami „Innowator 2009”. »

Gminne becikowe bez zaświadczenia lekarskiego?

Aktualizacja: 17.01.2010

Niektóre gminy wymagają zaświadczenia lekarskiego, jeśli rodzic chce otrzymać dodatkowe gminne becikowe. Dzieje się tak, gdy uzależniają jego przyznanie od prawa do dodatku do zasiłku rodzinnego. »

Samorządy skarżą sposób wypłacania nauczycielskich pensji

Aktualizacja: 17.01.2010

Samorządy nie chcą wypłacać nauczycielom dodatku uzupełniającego i skierują przepisy, które im to nakazują, do Trybunału Konstytucyjnego. »

Więcej rodzin dostanie świadczenia

Aktualizacja: 17.01.2010

Urzędnicy tracą dodatek specjalny, a firmy zatrudniające niepełnosprawnych otrzymają mniej pieniędzy. Poszerzy się krąg uprawnionych do świadczenia pielęgnacyjnego i więcej dzieci otrzyma darmowy posiłek. »

Agenci polują w urzędach pracy

Aktualizacja: 17.01.2010

Pracownicy urzędów pracy w woj. warmińsko-mazurskim skarżą się na agentów ubezpieczeniowych, którzy - by zdobyć nowych klientów - podszywają się pod pracowników pośredniaków. Agenci ubezpieczeniowi zaprzeczają, by stosowali takie praktyki. »

Gminy mogą nakładać podatek wstecz

Aktualizacja: 17.01.2010

Wójt, burmistrz lub prezydent miasta mogą wydać decyzje podatkowe w podatku od nieruchomości za lata wcześniejsze, jeśli zmiany w rejestrze gruntów i budynków zostaną zaktualizowane za wcześniejsze okresy. »

Billboardy nie zasłonią okien

Aktualizacja: 17.01.2010

zmiana prawa - Zakaz umieszczania reklam na oknach budynków mieszkalnych zacznie obowiązywać jeszcze przed świętami. »

Szkoły będą ważyć tornistry

Aktualizacja: 17.01.2010

Opolskie szkoły podstawowe będą ważyć tornistry swoich uczniów. Akcja "Tornister na wagę zdrowia" rozpoczyna program przeciwdziałania wadom postawy i ma na celu dopilnowanie, by szkolny bagaż ucznia nie przekraczał 10 proc. wagi noszącego go dziecka. »

Znamy najlepsze urzędy skarbowe

Aktualizacja: 17.01.2010

Po raz szósty sprawdziliśmy, które urzędy skarbowe są najlepsze. Na podium znalazło się 35 urzędów skarbowych. Wśród nich są te najbardziej skuteczne, czyli takie, które myliły się najrzadziej, i najbardziej pracowite. »

Zamówienia publiczne: Mniej czasu na składanie wyjaśnień

Aktualizacja: 17.01.2010

Przedsiębiorcy mogą składać wnioski do zamawiających o wyjaśnienie specyfikacji tylko do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. »

Dowódca zdecyduje o nauce żołnierzy

Aktualizacja: 17.01.2010

Armia zapłaci za szkolenie żołnierza, jeżeli podniesie to jego kwalifikacje przydatne do pełnienia służby. »

Województwa pomogą zwalnianym z pracy

Aktualizacja: 17.01.2010

Sześć województów w 2010 roku oprócz konkursów przewidujących wsparcie dla osób zwalnianych będzie realizować własne projekty antykryzysowe. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Napolski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od samorzad.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK