| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Oświadczenia o stanie kontroli zarządczej

Oświadczenia o stanie kontroli zarządczej

Minister Finansów przygotował wzór oświadczenia o stanie kontroli zarządczej.

Zgodnie z przepisami ustawy z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, minister kierujący działem do końca kwietnia każdego roku składa oświadczenie o stanie kontroli zarządczej za poprzedni rok w zakresie kierowanych przez niego działów administracji rządowej.

Minister może także zobowiązać kierowników jednostek do składania oświadczeń o stanie kontroli zarządczej kierowanych przez nich jednostek.

Jak czytamy na stronie resortu finansów : „Termin złożenia pierwszego oświadczenia o stanie kontroli zarządczej przez ministra kierującego działem administracji rządowej przypada na koniec kwietnia 2011 r. a oświadczenie to będzie dotyczyć stanu kontroli zarządczej w zakresie kierowanych przez niego działów w roku 2010.

W przypadku jednostek w dziale zobowiązanych do złożenia oświadczenia o stanie kontroli zarządczej w roku poprzednim, termin złożenia oświadczenia przez kierownika jednostki powinien zostać określony przez właściwego ministra. Przepisy ustawy nie określają tego terminu. Minister określając termin sporządzenia przez kierowników jednostek w dziale oświadczenia o stanie kontroli zarządczej powinien mieć na uwadze konieczność zgromadzenia informacji nt. oceny kontroli zarządczej w jednostkach w dziale w czasie umożliwiającym mu złożenie do końca kwietnia oświadczenia dla kierowanych przez siebie działów administracji rządowej”.

Wzór oświadczenia jest już dostępny - w Dzienniku Ustaw ukazało się bowiem rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 2 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oświadczenia o stanie kontroli zarządczej (Dz. U. Nr 238, Poz. 1581), które wejdzie w życie 1 stycznia 2011 r.

Czytaj także: Kontrola zarządcza – nowy obowiązek dla samorządów>>

Oświadczenia o stanie kontroli zarządczej - nowy obowiązek>>

samorzad.infor.pl / mf.gov.pl

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Poradnik Oświatowy438.40 zł

Narzędzia księgowego

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE, CZYLI 500 ZŁ NA DZIECKO

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Jan Majczyk

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »