REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

E-administracja - liczne zmiany dla poprawy funkcjonowania

REKLAMA

Aby poprawić funkcjonowanie e-administracji, w pełni wykorzystać e-systemy do zarządzania państwem oraz, w większym stopniu rozszerzyć dostęp do szerokopasmowego Internetu, należy wprowadzić liczne zmiany.

Mała, tania i bardzo sprawna. Taka zdaniem Anny Streżyńskiej powinna być e-administracja. Była prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, obecnie ekspert rządu technicznego kandydata PiS na premiera - Piotra Glińskiego, oceniła stan cyfryzacji w Polsce.

REKLAMA

Wskazała też, co - jej zdaniem - należy zrobić, by poprawić funkcjonowanie e-administracji, by w pełni wykorzystać e-systemy do zarządzania państwem oraz, by w większym stopniu rozszerzyć dostęp do szerokopasmowego Internetu.

Streżyńska uważa, że informatyzacja administracji powinna podlegać premierowi, a nie - jak to jest obecnie - jednemu z resortów. Jej zdaniem należy wyprowadzić zarządzanie informatyzacją administracji z resortu na poziom ponadresortowy.

E-cyfryzacją powinna zajmować się jednostka centralna podporządkowana prezesowi rady ministrów - mówiła w Sejmie.

REKLAMA

Pani ekspert ds. cyfryzacji opowiada się również za powołaniem jednej instytucji, która zajmowałaby się regulacją rynku mediów, telekomunikacji oraz praw autorskich. W tym celu należy - zdaniem Streżyńskiej - połączyć Urząd Komunikacji Elektronicznej z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Zdaniem Streżyńskiej dałoby to dodatkowy impuls rozwojowi rynku komunikacji elektronicznej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

„Konieczne jest połączenie instytucjonalne i prawne regulacji rynku telekomunikacji, mediów i prawa autorskiego z zachowaniem oczywiście specyficznych kompetencji KRRiTV dotyczących zobowiązań mediów” - powiedziała.

Zobacz serwis: Wiadomości

Dziś odbyła się ostatnia z cyklu konferencji programowych - z udziałem ekspertów - profesora Piotra Glińskiego, kandydata PiS na premiera rządu technicznego. W trakcie spotkania poruszono również również kwestie związane z polityką zagraniczną, obroną wizerunku Polski za granicą oraz sprawy związane z Polonią.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: IAR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bezpłatne szkolenia wojskowe dla każdego! - Trenuj z Wojskiem 5

Bezpłatne szkolenia wojskowe dla każdego ruszają. To już 5. edycja programu Trenuj z Wojskiem. Można nauczyć się posługiwania się bronią, strzelania na trenażerze, przetrwania, zachowania podczas alarmów, walki wręcz, a nawet rzutu granatem. Kiedy odbywają się szkolenia? Kto może się zgłosić?

Top 10 szkół przyjaznych LGBTQ+ w 2024 roku. Nowy ranking

W ramach 4. ogólnopolskiej edycji Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+, przeprowadzonej pod hasłem "Szkoła Zaufania", zebrano opinie 20 tys. osób. Po raz pierwszy wyniki zostały zaprezentowane w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Szkoły, które zdobyły najwyższe miejsca, otrzymają tarcze z rysunkiem tęczy i napisem "Szkoła Zaufania".

Europejska karta parkingowa dla osób z niepełnosprawnościami. Parlament Europejski zatwierdził nowe przepisy

Parlament Europejski zatwierdził nowe przepisy, które mają na celu ułatwienie życia osobom z niepełnosprawnościami w całej Unii Europejskiej. Przepisy te wprowadzają ogólnounijną kartę dla osób z niepełnosprawnościami oraz europejską kartę parkingową dla osób z niepełnosprawnościami.

Rada Krajowa KO zatwierdziła listy do Parlamentu Europejskiego. Sienkiewicz podał się do dymisji

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Na czele list znajdują się znane postacie, w tym członkowie rządu.

REKLAMA

Przymrozki 24-26 kwietnia. Gdzie? kiedy? Jakie? Co z kwitnącymi sadami, ogrodami, plantacjami?

Przymrozki 24-26 kwietnia. Gdzie? kiedy? Jakie? Co z kwitnącymi sadami, ogrodami, plantacjami?

Jaka jest liczba ludności w Polsce? Dane GUS

Liczba ludności w Polsce znów się zmniejszyła. Ile wynosi na koniec I kwartału 2024 r.? GUS podał dane. 

Różowe skrzyneczki w szkołach. MEN pracuje nad nowym projektem

Wiceminister edukacji Paulina Piechna-Więckiewicz poinformowała, że resort bierze pod uwagę kwestię dostępności w szkołach tzw. różowych skrzyneczek ze środkami higieny intymnej. Przekazała, że w środę spotka się w tej sprawie z przedstawicielami samorządu.

ZNP: gwałtowna zainteresowanie nauczycieli urlopami dla poratowania zdrowia. Emerytury stażowe bez tego urlopu

W ciągu ostatnich trzech lat o 40 proc. wzrosła liczba wniosków nauczycieli o urlopy dla poratowania zdrowia, a także liczba zwolnień lekarskich. Nie skorzystają z urlopu nauczyciele na wcześniejszych emeryturach.

REKLAMA

Nowa lista lektur. Co proponuje Ministerstwo Edukacji Narodowej?

W projekcie MEN znalazły się m.in. lektury szkolne wydane w ostatnich latach. Jakie pozycje zniknęły z listy?

ZNP: wynagrodzenia nauczycieli za wycieczki szkolne. I utrzymanie pensum bez zmian

Problemem wymagającym szybkiego rozstrzygnięcia jest zapewnienie wynagrodzenia nauczycielom za pracę podczas wycieczek szkolnych.

REKLAMA