REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wielka Gala Finałowa Gmina Fair Play i Przyjazna Polska w Warszawie

REKLAMA

Już 17 października br. w Hotelu Bristol w Warszawie odbędzie się Gala Finałowa kończąca XIII edycję Konkursu „Gmina Fair Play” oraz I edycję nowego Programu Certyfikacyjnego „Przyjazna Polska”. W trakcie uroczystości wręczone zostaną Nagrody Główne Programów. Gościem Honorowym będzie Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński.

Programy „Gmina Fair Play” i „Przyjazna Polska” są formą wyróżnienia tych samorządów lokalnych, które w swojej działalności kierują się szeroko pojętymi zasadami uczciwości, rzetelności oraz wrażliwości na problemy otoczenia. Podczas uroczystej Gali - 17 października w Warszawie - uhonorowane zostaną najlepsze Gminy w Polsce, które otrzymają certyfikaty i statuetki „Gmina Fair Play” i „Przyjazna Polska” 2014.

REKLAMA

Gmina Fair Play

Głównym celem konkursu „Gmina Fair Play” jest wyróżnienie gmin przyjaznych dla inwestorów, zaangażowanych w promocję gospodarczą oraz udzielenie im wsparcia w wysiłkach mających na celu przyciąganie nowych inwestorów. Zgodnie z regulaminem weryfikacja gmin biorących udział w konkursie przebiega dwuetapowo. W I etapie zostały zweryfikowane ankiety konkursowe zawierające samoocenę działań gmin, prezentujące ich dotychczasowe dokonania i plany na przyszłość. W II etapie odpowiednio przygotowani audytorzy, w celu weryfikacji danych zawartych w ankietach, przeprowadzili w gminach audyty. Dodatkowym i wyróżniającym konkurs elementem weryfikacji jest badanie losowo wybranych inwestorów prowadzących inwestycje na terenie gmin ubiegających się o certyfikat „Gmina Fair Play” 2014. O przyznaniu gminie certyfikatu „Gmina Fair Play” 2014 decyduje suma punktów przyznanych w powyżej wspomnianych etapach. Ostateczne decyzje o przyznaniu certyfikatów oraz nagród głównych konkursu – statuetek „Gmina Fair Play”, a także wyróżnień podjęła Kapituła Konkursu. W tegorocznej edycji nagrodzone zostaną 24 Gminy z całej Polski

Przyjazna Polska

REKLAMA

„Przyjazna Polska” to przedsięwzięcie, które narodziło się w wyniku chęci wskazania i wykorzystania potencjału polskich gmin oraz ich atrakcyjności. Pod wieloma bowiem względami Polska doścignęła, a częstokroć prześcignęła ofertę krajów europejskich.

Podstawowym celem programu „Przyjazna Polska” jest zaprezentowanie społeczności krajowej i międzynarodowej wyróżniających się polskich samorządów, wypromowanie ich osiągnięć i możliwości oraz pokazanie, że spełniają wysokie kryteria profesjonalnego zarządzania, mają umiejętność tworzenia korzyści rozwojowych, a także wyróżniają się przedsiębiorczością i inicjatywą. To co wyróżnia Program „Przyjazna Polska” to chęć zaprezentowania różnorodności naszego kraju, dlatego też uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w dziewięciu certyfikacjach tematycznych: „Certyfikowana Lokalizacja Biznesu”; „Dobre Miejsce Zamieszkania”; „Kraina Historii i Kultury”; „Kraina Turystyki i Przygody”; „Zielona Gmina”; „eGmina”; „Specjalistyczna Gmina Agro”; „Gmina z Tradycją”; „Kraina Zdrowia i Urody”.

Gminy biorące udział w programie mają szansę zaprezentować swoje osiągnięcia i przewagi uzupełniając ankietę podstawową oraz ankietę tematyczną programu, a także przedstawiając swoje mocne strony w trakcie audytu. O przyznaniu gminie certyfikatu „Przyjazna Polska” oraz certyfikatu wybranej certyfikacji tematycznej decyduje spełnianie przez gminę tzw. standardów, szczegółowo opisanych w dokumentach programu. W programie „Przyjazna Polska” najważniejsze decyzje dotyczące przyznania certyfikatów oraz nagród określonych regulaminem również podejmuje Kapituła Programu. W tegorocznej edycji nagrodzonych zostanie 28 Gmin z całej Polski.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podczas gali Laureatom programów: „Gmina Fair Play” oraz „Przyjazna Polska” zostaną wręczone certyfikaty i nagrody główne – Statuetki. Galę poprowadzi dama polskiej sceny i znakomita aktorka Laura Łącz. Gościem Honorowym będzie Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński.

Obydwa Programy są organizowane przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym a afiliowane przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Szczegółowe informacje na temat konkursu „Gmina Fair Play” uzyskają Państwo w biurze konkursu, osoba do kontaktu: Olga Baraniak, tel: (22) 630 96 99, e-mail: pr@fairplay.pl oraz na naszych stronach internetowych www.fairplay.pl

Polecamy serwis: Rozwój i promocja

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Matura 2024. Zdajesz maturę z geografii? Zrób powtórkę z naszymi testami wiedzy

Matura 2024. W jakim terminie maturzyści będą pisać egzamin z geografii? Jakie są wymagania egzaminacyjne? 

Wystarczy 3 godziny dziennie i dolegliwości masz jak w banku. Może to dotyczyć nawet co drugiego Polaka

Najnowsze badania potwierdzają starą prawdę, że granie na komputerze nie służy zdrowiu. Dlaczego jednak profesjonalni gracze, którzy poświęcają na grę bardzo dużo czasu, nie cierpią bardziej niż amatorzy?

RPO: Nauczyciele mianowani są gorzej traktowani co do ochrony przedemerytalnej. MEN rozważy zmianę przepisów

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do ministra edukacji o rozważenie zmiany przepisów Karty Nauczyciela. Chodzi o zrównanie uprawnień nauczycieli mianowanych z uprawnieniami nauczycieli zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, związanych z ochroną przedemerytalną i prawem do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia nauczyciela do pracy przez sąd pracy i podjęcia przez niego zatrudnienia. Barbara Nowacka, minister edukacji zapowiedziała powołanie Zespołu, który będzie analizował zgłaszane postulaty odnośnie sytuacji prawnej nauczycieli – także w zakresie ochrony przedemerytalnej i prawa do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia do pracy przez sąd pracy.

Ceny biletów komunikacji miejskiej nie wzrosną i nie zmniejszy się liczba miejsc w przedszkolach. Trzeba też zerwać łatkę miasta maczet.

Trzeba szukać oszczędności, ale ceny biletów komunikacji miejskiej nie wzrosną. Nie zmniejszy się też liczba miejsc w przedszkolach. Łukasz Gibała twierdzi też, że ma pomysł na Kraków bez partyjniactwa i opowiedział o tym w programie Gość INFOR.PL

REKLAMA

60 złotych brutto za godzinę dodatkowych zajęć dla nauczycieli. Będzie można wykorzystać 100 dodatkowych godzin

W programie „Aktywna Szkoła” właśnie wprowadzono istotne zmiany. Osoby prowadzące zajęcia dostaną wyższe wynagrodzenie. Poszerzy się też katalog osób prowadzących zajęcia.

Prezes NFOŚiGW dla "DGP": perspektywa ewentualnego wycofania dotacji dla pieców gazowych wywołuje niezadowolenie i niepewność

Decyzja o dalszym dofinansowaniu pieców gazowych w ramach programu Czyste Powietrze będzie musiała zostać podjęta w tym roku – powiedziała "Dziennikowi Gazecie Prawnej" prezes NFOŚiGW Dorota Zawadzka-Stępniak.

Ile depresja Polaków kosztuje gospodarkę?

66,6% - aż tle dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów kojarzonych z depresją. Najczęściej to uczucie zmęczenia i obniżenie nastroju. To poprawa względem ubiegłego roku, ale wciąż bardzo duża liczba. Tak wynika z danych najnowszego raportu. Autorzy badania szacują, że gospodarka traci na tym około 3 mld zł rocznie. 

Dostajesz podejrzane SMS-y? Twój operator sieci komórkowej je zablokuje

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni podłączyli się do systemu służącego do wymiany informacji o fałszywych wiadomościach – telegraf.cert.pl. System służy do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS.

REKLAMA

Egzamin ósmoklasisty - język polski. Zrób powtórkę z naszymi testami wiedzy

Egzamin ósmoklasisty już coraz bliżej. Uczniowie kończący szkołę podstawową przystąpią do sprawdzianów wiedzy w dniach 14-16 maja 2024. Przygotowaliśmy małą powtórkę z języka polskiego. 

Masz 18 lat i kochasz podróżować? Sprawdź, jak wygrać podróż po Europie

Do końca kwietnia można się zgłaszać do konkursu DiscoverEU i wygrać podróż po Europie. Jakie warunki trzeba spełnić? Jak się zgłosić?  

REKLAMA