REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rekordowa konferencja zakupowa na Stadionie Narodowym

Konferencja PROCON/POLZAK 2014/ Fot. Materiały prasowe
Konferencja PROCON/POLZAK 2014/ Fot. Materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

20 października 2014 na Stadionie Narodowym odbyła się konferencja PROCON/POLZAK 2014, największe i najważniejsze tegoroczne wydarzenie dla branży zakupowej w Polsce. Prawie 200 uczestników konferencji dyskutowało na tematy związane z zarządzaniem zakupami i łańcuchem dostaw. Wśród prelegentów znaleźli się eksperci i praktycy z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie, a przede wszystkim prof. Arjan van Weele z Politechniki Technologicznej w Eindhoven, który otworzył konferencję.

REKLAMA

W nowoczesnych wnętrzach Stadionu Narodowego zgromadziło się wielu przedstawicieli wyższej kadry zarządzającej, menedżerów odpowiedzialnych za zarządzanie i koordynowanie zakupami, łańcuchem dostaw, transportem i zaopatrzeniem, strategią i logistyką, zamówieniami publicznymi oraz narzędziami IT w największych firmach w Polsce.  Otwierające konferencję inspirujące wystąpienie prof. Arjana van Weele dotyczące sposobów osiągania doskonałości zakupowej spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem uczestników wydarzenia. Podkreślano, że potrzebna jest wymiana wiedzy i doświadczeń zgromadzonych przez kupców na innych rynkach i śledzenie najnowszych trendów wśród  liderów zmian.

REKLAMA

"Jeszcze nigdy w długoletniej historii konferencji POLZAK nie zanotowano tak wysokiej frekwencji, jak podczas tegorocznego spotkania na Stadionie Narodowym. Świadczy to o tym, że tematyka zakupowa zyskuje na znaczeniu i dąży do wypracowania jeszcze mocniejszej pozycji w procesach biznesowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w naszej konferencji wzięło udział tak wielu specjalistów z branży zakupowej. Wyniki ankiety ewaluacyjnej, którą przeprowadziliśmy wśród uczestników pokazują, że tegoroczne spotkanie zostało przez nich ocenione jako bardzo udane. Zebraliśmy również wiele opinii i wskazówek, które pomogą nam zorganizować przyszłoroczną edycję na jeszcze wyższym poziomie organizacyjnym i merytorycznym.” – powiedział Mateusz Borowiecki, Prezes Zarządu OptiBuy, współorganizator konferencji PROCON/POLZAK 2014.

Andrzej Zawistowski z Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki (PSML), współorganizatora konferencji, zwraca uwagę na społecznościowy charakter wydarzenia.

REKLAMA

„Udział w spotkaniu był świetną okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu zarządzania zakupami oraz łańcuchem dostaw. Zaproponowana przez nas formuła konferencji umożliwiała również efektywną wymianę doświadczeń i spostrzeżeń z prelegentami oraz  innymi specjalistami z branży. Wiemy, że wiele osób podczas naszej konferencji nawiązało bezpośredni kontakt z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Tak właśnie widzimy przyszłość tego wydarzenia - jako spotkanie, które integruje branżę i stanowi forum do wymiany kontaktów i doświadczeń. W imieniu PSML i OptiBuy chciałbym już dzisiaj zaprosić całą branżę zakupową do udziału w przyszłorocznej konferencji  PROCON/POLZAK 2015 – powiedział. 

Sesje prezentacyjne w ramach pierwszego bloku tematycznego wypełniły prelekcje poświęcone m.in. metodom analizy kosztów zakupowych oraz narzędziom służącym do zarządzania specyfikacją wyrobów produkcyjnych. Uczestnicy tego bloku prezentacji poznali również najlepsze rozwiązania z obszaru Global Sourcing.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

„W czasach rosnącej konkurencji tematyka optymalizacji kosztów materiałów zyskuje na coraz większym znaczeniu. Podczas naszej sesji omawialiśmy różne strategie zakupowe i narzędzia służące do ich realizacji. Całość została zobrazowana konkretnymi przykładami zastosowań poszczególnych mechanizmów w warunkach biznesowych. Myślę, że udział w tym bloku tematycznym zainspirował  wielu kupców do poszerzenia wykorzystywanego przez nich instrumentarium przy prowadzeniu projektów optymalizacji kosztów materiałowych.” – powiedział dr Tomasz Gonsior, moderator sesji „Zarządzanie kosztami materiałowymi” na konferencji PROCON/POLZAK 2014.

Prezentacje w ramach drugiego bloku tematycznego dotyczyły sposobów optymalizacji kosztów administracyjnych i usług. Prelegenci mówili m.in. o znajdowaniu oszczędności w niespodziewanych miejscach, kryteriach wyboru dostawcy oraz o niełatwej współpracy Działu Zakupów z Klientem Wewnętrznym. Zaprezentowane zostały również ciekawe Case Studies z wybranych optymalizacji kosztów.

W ramach sesji „Zakupy w sektorze publicznym” doświadczeni eksperci zastanawiali się nad możliwością wdrożenia nowoczesnych rozwiązań zakupowych, usprawniających procesy udzielania zamówień w sektorze publicznym.  Moderatorką tej sesji była Elżbieta Gnatowska, wieloletni menedżer w administracji publicznej, ekspert z zakresu zarządzania zamówieniami publicznymi.

„Cieszy fakt, że sektor publiczny doczekał się własnej sesji tematycznej na największej konferencji zakupowej w Polsce. Pojęcie „zakupów publicznych” powoli zaczyna funkcjonować w obszarze zamówień publicznych, a publiczni zamawiający, na co dzień stosujących ustawę Pzp, do swojej codziennej praktyki zaczynają włączać metody zakupowe stosowane w instytucjach komercyjnych. Mimo to, pojęcie „zakupów”, w kontekście udzielania zamówień publicznych, nie występuje powszechnie i nie jest jeszcze właściwie rozumiane. Podczas konferencji PROCON/POLZAK staraliśmy się zachęcić osoby  związane zawodowo z systemem zamówień publicznych, do tzw.  „myślenia zakupowego”, a tym samym  do poszerzenia ich profesjonalnego warsztatu, poprzez sięgnięcie po wspomniane metody. Myślę, że grono zamawiających publicznych zainteresowanych sięganiem po nowoczesne narzędzia zakupowe będzie stale rosło.” – powiedziała Elżbieta Gnatowska, moderatorka sesji „Zakupy publiczne”.

Czwarty blok prezentacji poświęcony został procesom i narzędziom wspierającym pracę Działu Zakupów. Prelegenci mówili m.in. o budowaniu Strategii Lean, umieszczaniu zakupów w centrum kluczowych procesów biznesowych. Przedstawiono metody doskonalenia procesów zakupowych. Na konferencji PROCON/POLZAK 2014 po razie pierwszy została zaprezentowana platforma zakupowa NextBuy, która wspiera zarządzanie relacjami z dostawcami.

„Prezentacje w ramach naszego bloku tematycznego były prowadzone przez ekspertów posiadających wieloletnie doświadczenie w branży zakupowej. Chętnie dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami w zarządzaniu procesami zakupowymi na różnych poziomach organizacji. Uczestnicząc w prelekcjach można było się dowiedzieć, jak zbudować procesy zakupowe, aby funkcjonowały w sposób optymalny i wspierały realizację określonych celów oraz jakich narzędzi użyć, aby dział zakupów pracował szybciej i w bardziej komfortowych warunkach. Mam nadzieję, że nasza konferencja przełoży się na wzrost liczby firm  stawiających na nowoczesne rozwiązania usprawniające procesy zakupowe.” – powiedział Andrzej Zawistowski, moderator sesji „Procesy i Narzędzia”.

Organizatorami tego największego i najważniejszego tegorocznego spotkania dla branży zakupowej była firma OptiBuy oraz Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki (PSML). 

O firmie OptiBuy Sp. z o.o.

OptiBuy to założona w 2005 roku firma doradczo-informatyczna, specjalizująca się w obszarze zakupów i zarządzaniu łańcuchem dostaw.  Firmę tworzą eksperci z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu projektów łączących informatykę z biznesem.  Portfolio OptiBuy zawiera doradztwo w zakresie optymalizacji kosztów, global sourcing  oraz narzędzia IT dla zakupów. Firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów zakupowych dla klientów w Polsce oraz za granicą. OptiBuy posiada obecnie swoje biura i przedstawicielstwa w Warszawie, Kielcach, Szanghaju (Chiny), Ołomuńcu (Czechy) oraz Bernie (Szwajcaria).
www.optibuy.com

O Polskim Stowarzyszeniu Menedżerów Logistyki (PSML)

Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki istnieje od 2002 roku. Jego celem jest reprezentacja interesów polskich menedżerów logistyki i zakupów, tworzenie i promowanie dobrych praktyk, a także integracja środowiska specjalistów łańcucha dostaw.

Stowarzyszenie realizuje założone cele poprzez organizowanie warsztatów, szkoleń, seminariów, kongresów oraz innych spotkań, poprzez współpracę z krajowymi i międzynarodowymi organizacjami, rozpowszechnianie informacji o działalności PSML i innych godnych polecenia inicjatywach służących rozwojowi stowarzyszenia i środowiska.  Charakter i tematyka imprez i przedsięwzięć PSML wychodzi naprzeciw rzeczywistym potrzebom środowiska - decydują o nich sami członkowie.

Sztandarową imprezą PSML jest corocznie organizowany Kongres Menedżerów łańcucha dostaw składający się z dwóch równolegle realizowanych imprez Kongresu Polskich Menedżerów Logistyki PL- LOG i Kongresu Polskich Menedżerów Zakupów POL- ZAK. PSML jest członkiem dwóch  europejskich organizacji : IFPSM - The International Federation of Purchasing and Supply Management  oraz  ELA - European Logistics Association.

www.psml.pl

Zobacz również: PROCON/POLZAK 2014 na Stadionie Narodowym już za niecały miesiąc

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Model “weź - zużyj - wyrzuć” niszczy środowisko i społeczeństwo. Czym jest cyrkularność?

W ciągu ostatnich pięciu lat liczba debat i publikacji na temat gospodarki o obiegu zamkniętym wzrosła niemal trzykrotnie - wynika z tegorocznego The Circularity Gap Report. Autorzy opracowania podkreślają jednak, że trend na cyrkularność nie idzie w parze z praktycznymi działaniami. Jak to zmienić? Podpowiedzi udziela Mariusz Ryło, CEO Fixit. 

ZNP o elektronicznych dziennikach w szkołach. Rodzice oczekują odpowiedzi od nauczyciela w nocy

Dlaczego praca nauczycieli nigdy się nie kończy? Bo elektroniczne dzienniki są cały czas dostępne i rodzice piszą wiadomości do nauczycieli o różnych porach dnia i nocy, często oczekując natychmiastowej odpowiedzi.

Dodatkowe 50 mln zł z rezerwy Funduszu Pracy na działania dla powiatów, w których planowane są zwolnienia grupowe

Są zwolnienia grupowe na rynku pracy, jest też reakcja rządowa. "Chcemy dmuchać na zimne, dlatego podjęłam decyzję, żeby prewencyjnie uruchomić dodatkowe 50 mln zł dla powiatów, w których planowane są zwolnienia grupowe" - przekazała ministra rodziny Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Podwyżka zasiłku pogrzebowego do 7000 zł już pewna. Czy jeszcze w 2024 roku?

22 kwietnia 2024 r. (w odpowiedzi na interpelację poselską) Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw - przewidujący podwyższenie kwoty zasiłku pogrzebowego z 4000 zł do 7000 zł zostanie w najbliższych dniach skierowany do opiniowania w ramach uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych.

REKLAMA

PFRON +15%: Nowe stawki dofinansowań dla przedsiębiorców. [dopłaty do etatów osób niepełnosprawnych]

PFRON: zwiększenie stawek dofinansowań: dla stopnia znacznego kwota bazowa 2760 zł (do tej pory: 2400 zł), dla stopnia umiarkowanego kwota bazowa 1550 zł (do tej pory: 1350 zł), dla stopnia lekkiego kwota bazowa 575zł (do tej pory: 500zł)

Około 6000 zł minimalnego wynagrodzenia od 1 maja 2024 r. Dla kursanta w Straży Granicznej. Ze wszystkimi stałymi dodatkami. Wyższy mnożnik kwoty bazowej [rozporządzenie MSWiA]

Opublikowany 22 kwietnia 2024 r. projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przewiduje podwyższenie mnożnika kwoty bazowej dla grupy uposażenia zasadniczego 01 w I kategorii uposażenia zasadniczego z 1,372 do 1,862, co stanowi kwotę wzrostu uposażenia zasadniczego o 1.020 zł  oraz w II kategorii z 1,322 do 1,862, co daje wzrost o 1.130 zł. Te zmiany spowodują podwyższenie uposażenia zasadniczego funkcjonariusza Straży Granicznej zaszeregowanego na stanowisku kursanta do ok. 6.000 zł (z dodatkami o charakterze stałym). 

Wenecja - od kiedy będą obowiązywać nowe zasady wjazdu, obowiązkowa rejestracja i opłata?

Aż 60 tysięcy turystów odwiedziło Wenecję w ostatnią niedzielę przed wejściem w życie nowych zasad wjazdu do historycznego centrum i rezerwacji wizyt. Ponadto w tych dniach odbyło się także Biennale Sztuki. Takich tłumów we włoskim mieście jeszcze nie było. 

Kto wygrał w drugiej turze wybory na prezydenta miasta? PKW podała wyniki

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki II tury niedzielnych wyborów samorządowych. Jak wyglądają one w największych miastach?

REKLAMA

Będzie eksplozja w Polsce? 15 000 zachorowań w Chinach. Wzrost o 1500%. Źle w Bułgarii, Czechach. I Chorwacji

Czy ta choroba eksploduje w Polsce tak jak w innych krajach. Krztusiec atakuje coraz więcej krajów.

Min. edukacji B. Nowacka: W najbliższym roku szkolnym nie będzie HIT, WOS i edukacji obywatelskiej

Min. B. Nowacka Nowacka odrzuciła pomysł ZNP co do przywrócenia WOS na rok szkolny 2024/2025. Krótko stwierdziła: To byłby chaos.

REKLAMA