REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

LEX EMPIRICUS po raz czwarty wspiera kariery studentów i absolwentów studiów prawniczych

REKLAMA

Poważnie myślący o swojej karierze studenci i absolwenci studiów prawniczych mają szansę wygrać płatne praktyki w jednej z katowickich kancelarii adwokacko-radcowskich. Dodatkowo do zdobycia są cenne nagrody finansowe i rzeczowe. Wystarczy, że zgłoszą się do prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu Lex Empiricus, który rozpoczyna się 2 listopada 2015 roku.

REKLAMA

To już czwarta edycja adresowanego do studentów prawa IV i V roku oraz absolwentów z rocznika 2014/15 konkursu wiedzy prawniczej „LEX EMPIRICUS”. Po raz pierwszy osiągnął on rangę ogólnopolską.  Organizatorzy – Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Katowice oraz katowicka Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Ślązak, Zapiór i Wspólnicy – odpowiadają w ten sposób na rosnące zainteresowanie konkursem wśród młodych adeptów prawa.

REKLAMA

Najlepszą rekomendacją do udziału w konkursie mogą być późniejsze losy jego uczestników. „Udając się na finał konkursu Lex Empiricus, nie podejrzewałem nawet, że będzie mi dane wygrać płatny staż w Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy. Dziś – jestem tam Szefem Zespołu Prawa Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jeżeli myślicie na poważnie o dalszej karierze jako radca prawny lub adwokat w dużej kancelarii – powinniście wziąć udział w tegorocznym Lex Empiricusie” – mówi Mateusz Dąbroś, zwycięzca pierwszej edycji konkursu.

Zobacz również: Przyznanie miejsca w domu studenckim - decyzja administracyjna niekonieczna?

REKLAMA

W pierwszym etapie uczestnicy będą rozwiązywać zadania pisemne, na które złożą się trzy kazusy prawnicze. Treść zadań zostanie ogłoszona na stronie internetowej konkursu 2 listopada. Na prawidłowe rozwiązania, przesyłane drogą e-mailową, organizatorzy czekać będą do 22 listopada. Do finału zakwalifikowanych zostanie maksymalnie dziesięciu najlepszych uczestników. Zadaniem w drugim etapie będzie wykazanie się umiejętnością zastosowania wiedzy prawniczej w praktyce. Uczestnicy, w otoczeniu symulującym pracę prawnika, zostaną poproszeni o udzielenie krótkiej porady prawnej oraz przedstawienie argumentacji procesowej. Wiedzę i umiejętności uczestników będzie oceniać jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele organizatorów i patronów konkursu. Finał odbędzie się 10 grudnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Dla osoby, która zajmie pierwsze miejsce, przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł oraz 2 miesiące płatnych praktyk. Za zajęcie drugiego miejsca – 1000 zł oraz 2 miesiące płatnych praktyk, a za zajęcie trzeciego miejsca można będzie wygrać 2 miesiące płatnych praktyk w kancelarii. Autorzy programu praktyk położyli nacisk na wyćwiczenie praktycznych umiejętności i logicznego myślenia. Dodatkowo przewidziano cenne nagrody rzeczowe. Wydawnictwo Wolters Kluwer ufundowało książki laureatom, a portal sPrawnik.pl - kody aktywacyjne do prawnego systemu e-learningowego sPrawnik (testy z prawa, symulacja egzaminu, neoLEX) wszystkim uczestnikom.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Szczegółowe informacje na temat konkursu, warunków zgłoszeń, jego regulaminu oraz nagród można znaleźć na stronie internetowej www.kancelaria-szip.pl/konkurs oraz na www.katowice.elsa.org.pl/lex-empiricus/.

     

Polecamy serwis: Prawo administracyjne

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Jak stosować rozporządzenie o pracach domowych? Co jest jasne? Co budzi wątpliwości? [min B. Nowacka, 1 kwietnia 2024 r.]

    Wątpliwości dotyczą trzech definicji wykorzystanych w rozporządzeniu - nauczyciela i uczniowie nie mają wskazówek jak je rozumieć i stosować.

    Rozbijanie garnka na plecach i chłostanie rózgą. Znasz te stare kaszubskie zwyczaje wielkanocne?

    Jak kiedyś obchodzono Wielkanoc na Kaszubach? Czym był tzw. Płaczëbóg? Co jadano na świąteczne śniadanie? 

    Znasz te wielkanocne zwyczaje z Górnego Śląska? Jeden z nich jest na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego

    Jakie zwyczaje wielkanocne panują na Górnym Śląsku? Niektóre z nich znane są tylko w jednej miejscowości. Słyszeliście o paleniu żuru, kulaniu jaj czy bramie z wydmuszek? 

    Dentysta na NFZ 2024 – jakie zabiegi? Jeszcze w tym roku więcej świadczeń gwarantowanych! [projekt rozporządzenia]

    Chyba większość osób leczy w Polsce zęby prywatnie, ale trzeba wiedzieć, że można to zrobić również w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, czyli – jak to się mówi potocznie „na NFZ”. Lista takich refundowanych świadczeń stomatologicznych jest całkiem długa. Trzeba tylko znaleźć dentystę (stomatologa), który ma podpisaną umowę z NFZ na udzielanie świadczeń stomatologicznych. Przedstawiamy listę świadczeń gwarantowanych (refundowanych przez NFZ) z zakresu leczenia stomatologicznego obowiązujących teraz, a także informujemy o projekcie rozporządzenia, które ma wydłużyć listę tych świadczeń - najprawdopodobniej jeszcze w 2024 roku.

    REKLAMA

    Bilety na EURO 2024 dla kibiców z Polski - sprzedaż od 28 marca. Gdzie można kupić? Jakie ceny?

    W dniu 28 marca 2024 r. o godzinie 14.00 rozpocznie się sprzedaż biletów dla kibiców reprezentacji Polski na turniej finałowy piłkarskich mistrzostw Europy Euro 2024. Sprzedaż potrwa do 8 kwietnia i prowadzona jest wyłącznie przez UEFA. Będzie dostępna na portalu euro2024.com.

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024 - informuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wnioski samorządy przygotują we współpracy ze szkołami. Program ma na celu aktywizację społeczności wokół obiektów sportowych, które były dotychczas niedostępne.

    Rząd: Dyplom MBA z Collegium Humanum nie pozwoli zasiąść w radzie nadzorczej spółki Skarbu Państwa

    Centrum Informacyjne Rządu poinformowało 27 marca 2024 r., że w procesie opiniowania kandydatów do rad nadzorczych dyplomy MBA uzyskane w Collegium Humanum nie będą uznawane przez Radę ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych.

    Prof. Szukalski: Łódź i Poznań już są na etapie demograficznego zjazdu

    Prof. Piotr Szukalski, demograf z Uniwersytetu Łódzkiego w rozmowie z PAP o kondycji polskich miast i ich przyszłości demograficznej. 

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Ile wolnego mają uczniowie na święta? Kiedy kolejne dni wolne?

    Wolne na święta. Wielkanocna przerwa w nauce zacznie się już od czwartku 28 marca. Uczniowie do zajęć wrócą 3 kwietnia. Kiedy będą następne dni wolne? 

    MEN: Powstał zespół ds. praw i obowiązków ucznia. Zespół będzie pracował nad powołaniem ogólnopolskiego rzecznika praw ucznia

    W Ministerstwie Edukacji Narodowej powołano zespół ekspercki ds. praw i obowiązków ucznia. Zespół będzie pracował nad zmianami ustawowymi dotyczącymi praw ucznia, a także powołania rzecznika praw ucznia.

    REKLAMA