REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dokąd wyjeżdżają Polacy - podróże w sezonie zimowym 2015/2016

rodzina, góry, zima, śnieg, ferie, posiłek, jedzenie, emocje, radość, odpoczynek, ferie zimowe, fot. Fotolia
rodzina, góry, zima, śnieg, ferie, posiłek, jedzenie, emocje, radość, odpoczynek, ferie zimowe, fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zimowe podróże najczęściej dotyczą okresu ferii szkolnych. Celem wyjazdu zazwyczaj jest wypoczynek oraz zwiedzanie. Większość turystów wyjeżdża w góry.

Wyjazdy Polaków w sezonie zimowym 2015/2016

Trwają ferie zimowe. W poszczególnych regionach młodzież będzie korzystała z wolnych dni w różnych terminach. 28 lutego ostatnie regiony będą świętowały zimową labę. Polska Organizacja Turystyczna zleciła TNS Polska badanie "Wyjazdy Polaków w sezonie zimowym 2015/2016" żeby dowiedzieć się gdzie spędzamy zimowe wakacje.

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy turystyczne zimą są znacznie mniej popularne niż wyjazdy latem. Ponad 70% badanych Polaków zapytanych w połowie grudnia ubiegłego roku o plany wyjazdu turystycznego z minimum 1 noclegiem w sezonie zimowym 2015/2016 odpowiedziało, że nie ma żadnych planów i nie wyjedzie nigdzie. Tylko co siódmy biorący udział w badaniu (14%) miał zaplanowany zimowy wyjazd turystyczny. Byli to częściej mieszkańcy większych miast, w wieku 20-49 lat, oceniający swoją sytuację materialną jako dobrą.

Plany związane z turystyką zimową dotyczą głównie wyjazdów krajowych. Co czwarty wyjeżdżający w sezonie zimowym Polak myślał o pobycie zagranicą, a co dziesiąty zaplanował wyjazdy i w kraju, i zagranicę. Najczęściej zimowe podróże dotyczą okresu ferii szkolnych, a ich celem jest zazwyczaj wypoczynek i zwiedzanie. W Polsce większość turystów wybiera kierunek południowy i wyjeżdża w góry. Zagranicą w góry jedzie tylko co dziesiąty. Chęć uprawiania sportów zimowych deklaruje tylko co piąty badany. Sporadycznie jako cel wyjazdu podawana jest chęć zadbania o zdrowie czy urodę (uzdrowiska, SPA), a w przypadku wyjazdów zagranicznych - zmiana klimatu i wypoczynek na słonecznej plaży.

Polecamy: Przewodnik po zmianach przepisów 2015/2016 (książka)

Wyjazdy krajowe

Co trzeci respondent planujący wyjazd w sezonie zimowym 2015/2016 wyjedzie w okresie ferii. Według deklaracji badanych, wyjazd w minionym okresie świąteczno-noworocznym zaplanowało 15% z nich. Głównym celem wyjazdów krajowych jest wypoczynek (70%). Ponad połowa (64%) wyjeżdża w góry, a 1/3 gdzie indziej. Tylko co piąta osoba deklaruje chęć uprawiania sportów zimowych. Ponad połowa badanych nocuje w obiektach noclegowych (hotelach, pensjonatach itp.), a co dziesiąty badany decyduje się na wykupienie pakietu pobytowego (nocleg, wyżywienie, usługi).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wyjazdy zagraniczne

REKLAMA

Tak, jak w przypadku wyjazdów krajowych, najbardziej popularny jest również okres ferii zimowych. Jednak tylko co dziesiąty spośród wyjeżdżających na zimowy wypoczynek zagranicę wyjedzie w góry, w celu uprawiania sportów zimowych. Większość wybiera inne kierunki podróży, myśląc głownie o wypoczynku i zwiedzaniu, czasami także w ciepłym klimacie. Jedna trzecia Polaków podczas wyjazdów zagranicznych nocuje u krewnych lub znajomych, mniej więcej tyle samo osób korzysta z hoteli lub pensjonatów, gdzie co 6 badany kupuje pakiet pobytowy.

Badanie dotyczące planów turystycznych Polaków w sezonie zimowym 2015/2016 zostało zrealizowane na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej przez TNS Polska w dniach 11 - 16 grudnia 2015 roku, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat, N=1007.

Źródło: Polska Organizacja Turystyczna

Polecamy serwis: Sport i turystyka

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Jak długo gotować surową białą kiełbasę? A może upiec? Żurek, czy biały barszcz na Wielkanoc?

    Biała kiełbasa, to konieczny dodatek do żurku, czy białego barszczu - tradycyjnych wielkanocnych zup. Wiele osób ma wątpliwości jak długo gotować (parzyć) surową białą kiełbasę przed dodaniem do tych wielkanocnych zup. A może lepiej ją upiec? W jakiej temperaturze i jak długo? A czy wiesz jak odróżnić białą kiełbasę surową od gotowanej (parzonej)?

    Światowy Dzień Choroby Afektywnej Dwubiegunowej. Co z ogólnodostępną farmakoterapią dla najmłodszych pacjentów?

    Z chorobą afektywną dwubiegunową (ChAD) mierzy się nawet około 2 proc. dzieci i młodzieży. Bezpieczna farmakoterapia to najskuteczniejszy sposób leczenia. W Polsce wciąż czekamy na refundację jedynego preparatu rekomendowanego najmłodszym pacjentom w przebiegu ChaAD.

    Choroba w święta? Sprawdź, gdzie szukać pomocy

    Co zrobić w sytuacji nagłej choroby w święta? Gdzie szukać pomocy medycznej? NFZ przypomina. 

    Refundowane leczenie dla ciężarnych kobiet chorych na SMA już od 1 kwietnia

    Bardzo dobra wiadomość dla dorosłych kobiet chorych na SMA. Od 1 kwietnia refundowane będzie leczenie nusinersenem dla kobiet chorych na rdzeniowy zanik mięśni będących w ciąży – zdecydowało Ministerstwo Zdrowia. Dzięki temu pacjentki nie będą musiały przerywać tej terapii. Jesteśmy jednym z pierwszych krajów, które będą leczyły kobiety w ciąży chore na SMA.

    REKLAMA

    W dniach 29-31 marca utrudnienia w stolicy w związku z wielkanocnymi procesjami. Gdzie?

    Już od piątku i przez cały świąteczny weekend w Warszawie, w związku z procesjami i drogami krzyżowymi ruch na drogach będzie utrudniony albo chwilowo wstrzymany.  

    Tutaj lepiej nie jechać na Wielkanoc. Zatrzęsienie turystów

    Planujesz Wielkanoc we Włoszech? Spodziewaj się tłumów. Od Wielkiej Soboty do poświątecznego wtorku turyści zarezerwowali we Włoszech ponad 7 milionów noclegów. To więcej niż w poprzednich latach. 

    Wybory samorządowe 2024. 29 marca upływa ważny termin dla niepełnosprawnych i starszych wyborców

    Piątek to ostatni dzień, w którym wyborcy z niepełnosprawnością i osoby starsze mogą złożyć wniosek o głosowanie przez pełnomocnika w wyborach samorządowych.

    Jak stosować rozporządzenie o pracach domowych? Co jest jasne? Co budzi wątpliwości? [min B. Nowacka, 1 kwietnia 2024 r.]

    Wątpliwości dotyczą trzech definicji wykorzystanych w rozporządzeniu - nauczyciela i uczniowie nie mają wskazówek jak je rozumieć i stosować.

    REKLAMA

    Rozbijanie garnka na plecach i chłostanie rózgą. Znasz te stare kaszubskie zwyczaje wielkanocne?

    Jak kiedyś obchodzono Wielkanoc na Kaszubach? Czym był tzw. Płaczëbóg? Co jadano na świąteczne śniadanie? 

    Znasz te wielkanocne zwyczaje z Górnego Śląska? Jeden z nich jest na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego

    Jakie zwyczaje wielkanocne panują na Górnym Śląsku? Niektóre z nich znane są tylko w jednej miejscowości. Słyszeliście o paleniu żuru, kulaniu jaj czy bramie z wydmuszek? 

    REKLAMA