REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kongres Sekretarzy Jednostek Samorządu Terytorialnego

Kongres Sekretarzy Jednostek Samorządu Terytorialnego
Kongres Sekretarzy Jednostek Samorządu Terytorialnego

REKLAMA

REKLAMA

Kongres Sekretarzy to coroczne, merytoryczne, najbardziej znaczące spotkanie  Sekretarzy Jednostek Samorządu Terytorialnego z całej Polski.  Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej we współpracy z Centrum Ekspertyz dla Reform Samorządu Terytorialnego Rady Europy. 

Głównym celem Kongresu jest dyskusja wokół aktualnych wyzwań i problemów związanych z zarządzaniem jednostkami samorządu terytorialnego. Kongres jest miejscem wzbogacania wiedzy, wymiany doświadczeń i refleksji nad działalnością samorządów i realizacją zadań publicznych na poziomie lokalnym. 

REKLAMA

Program Kongresu został opracowany wspólnie z reprezentantami forów sekretarzy jednostek samorządu terytorialnego działających przy regionalnych ośrodkach Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej – zrzeszają one w sumie ponad 700 osób. Spotkanie Sekretarzy to świetna okazja do integracji tego środowiska.

Istotnym elementem programu jest prezentacja Europejskiej Odznaki Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym (ELoGE) – którą przyznawać będzie Fundacja na podstawie akredytacji otrzymanej od Rady Europy.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdyni – Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdańska – Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Sopotu – Jacek Karnowski oraz Przewodniczący  Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej - Poseł na Sejm RP Andrzej Maciejewski.

Wystąpienia i prelekcje wygłoszą eksperci z instytucji centralnych m.in. Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W PROGRAMIE:

• Debata RZECZPOSPOLITEJ „ŻYCIE REGIONÓW”: jakość zarządzania w samorządzie terytorialnym • Polskie przepisy ustawy o ochronie danych osobowych wdrażające RODO • Doskonalenie jakości zarządzania w administracji lokalnej - Europejska Odznaka Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym (ELoGE) • Dobre praktyki w zakresie systemów oceniania i motywowania pracowników samorządowych • Cyfryzacja w działalności urzędu samorządowego • Partnerstwo Publiczno-Prywatne • Wyzwania dla administracji lokalnej w kontekście wyborów samorządowych • Dobre praktyki wdrażania budżetów partycypacyjnych • Centralna platforma obsługi przetargów

www.kongressekretarzy.pl

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Jak stosować rozporządzenie o pracach domowych? Co jest jasne? Co budzi wątpliwości? [min B. Nowacka, 1 kwietnia 2024 r.]

    Wątpliwości dotyczą trzech definicji wykorzystanych w rozporządzeniu - nauczyciela i uczniowie nie mają wskazówek jak je rozumieć i stosować.

    Rozbijanie garnka na plecach i chłostanie rózgą. Znasz te stare kaszubskie zwyczaje wielkanocne?

    Jak kiedyś obchodzono Wielkanoc na Kaszubach? Czym był tzw. Płaczëbóg? Co jadano na świąteczne śniadanie? 

    Znasz te wielkanocne zwyczaje z Górnego Śląska? Jeden z nich jest na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego

    Jakie zwyczaje wielkanocne panują na Górnym Śląsku? Niektóre z nich znane są tylko w jednej miejscowości. Słyszeliście o paleniu żuru, kulaniu jaj czy bramie z wydmuszek? 

    Dentysta na NFZ 2024 – jakie zabiegi? Jeszcze w tym roku więcej świadczeń gwarantowanych! [projekt rozporządzenia]

    Chyba większość osób leczy w Polsce zęby prywatnie, ale trzeba wiedzieć, że można to zrobić również w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, czyli – jak to się mówi potocznie „na NFZ”. Lista takich refundowanych świadczeń stomatologicznych jest całkiem długa. Trzeba tylko znaleźć dentystę (stomatologa), który ma podpisaną umowę z NFZ na udzielanie świadczeń stomatologicznych. Przedstawiamy listę świadczeń gwarantowanych (refundowanych przez NFZ) z zakresu leczenia stomatologicznego obowiązujących teraz, a także informujemy o projekcie rozporządzenia, które ma wydłużyć listę tych świadczeń - najprawdopodobniej jeszcze w 2024 roku.

    REKLAMA

    Bilety na EURO 2024 dla kibiców z Polski - sprzedaż od 28 marca. Gdzie można kupić? Jakie ceny?

    W dniu 28 marca 2024 r. o godzinie 14.00 rozpocznie się sprzedaż biletów dla kibiców reprezentacji Polski na turniej finałowy piłkarskich mistrzostw Europy Euro 2024. Sprzedaż potrwa do 8 kwietnia i prowadzona jest wyłącznie przez UEFA. Będzie dostępna na portalu euro2024.com.

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024 - informuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wnioski samorządy przygotują we współpracy ze szkołami. Program ma na celu aktywizację społeczności wokół obiektów sportowych, które były dotychczas niedostępne.

    Rząd: Dyplom MBA z Collegium Humanum nie pozwoli zasiąść w radzie nadzorczej spółki Skarbu Państwa

    Centrum Informacyjne Rządu poinformowało 27 marca 2024 r., że w procesie opiniowania kandydatów do rad nadzorczych dyplomy MBA uzyskane w Collegium Humanum nie będą uznawane przez Radę ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych.

    Prof. Szukalski: Łódź i Poznań już są na etapie demograficznego zjazdu

    Prof. Piotr Szukalski, demograf z Uniwersytetu Łódzkiego w rozmowie z PAP o kondycji polskich miast i ich przyszłości demograficznej. 

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Ile wolnego mają uczniowie na święta? Kiedy kolejne dni wolne?

    Wolne na święta. Wielkanocna przerwa w nauce zacznie się już od czwartku 28 marca. Uczniowie do zajęć wrócą 3 kwietnia. Kiedy będą następne dni wolne? 

    MEN: Powstał zespół ds. praw i obowiązków ucznia. Zespół będzie pracował nad powołaniem ogólnopolskiego rzecznika praw ucznia

    W Ministerstwie Edukacji Narodowej powołano zespół ekspercki ds. praw i obowiązków ucznia. Zespół będzie pracował nad zmianami ustawowymi dotyczącymi praw ucznia, a także powołania rzecznika praw ucznia.

    REKLAMA