REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak złe przepisy i działania urzędników utrudniają prowadzenie firm?

REKLAMA

REKLAMA

Złe przepisy prawne oraz zachowania pracowników urzędów często utrudniają prowadzenie działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy na co dzień napotykają bariery, które podnoszą koszty ich działalności. Forum Obywatelskiego Rozwoju, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Dziennik Gazeta Prawna chcą zmienić tę sytuację. W ramach prowadzonej wspólnie akcji Przedsiębiorcza Polska, uruchomiły stronę internetową UlepszPrawo.pl.

Istnieje poważny problem ciągłego zalewu złych przepisów. One ograniczają wolność, wolność gospodarczą, a efektem tego jest wolniejsze tempo rozwoju kraju. To zresztą nie tylko nasze doświadczenie. Wszystkie partie polityczne deklarują, że są za usuwaniem złych przepisów, ale osiągnięte efekty są daleko mniejsze, niż wynika z zapowiedzi. I aby ta luka między deklaracjami a efektami była mniejsza, potrzebne są jak zwykle inicjatywy społeczeństwa obywatelskiego. A właśnie taką inicjatywę ze świata mediów i przedsiębiorczości chcemy uruchomić i bardzo się cieszymy, że możemy to zrobić z „DGP“. – powiedział prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący rady Forum Obywatelskiego Rozwoju w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną 14 września br.

REKLAMA

Zobacz: Autoryzacja dostępu i podpis na dokumencie – atrybuty bezpiecznej firmy

REKLAMA

Na stronie www.UlepszPrawo.pl dostępna jest ankieta, za pomocą której przedsiębiorcy mogą przekazać informacje o złych przepisach i działaniach urzędników, które utrudniają im prowadzenie działalności. Zebrane informacje posłużą do opracowania raportów analizujących bariery, z którymi borykają się polscy przedsiębiorcy, a także promujących zmiany, które obniżą koszty prowadzenia własnego biznesu w naszym kraju. 

- Dobre prawo to jest prawo, które z pożytkiem dla ogółu wyważa sprzeczne interesy obywateli. By takie wyważanie było możliwe oraz było nadzorowane przez obywateli, konieczne jest systematyczne monitorowanie działania prawa w praktyce. Strona internetowa UlepszPrawo.pl jest potrzebnym i pożytecznym krokiem w tym kierunku. – powiedział Paweł Dobrowolski, prezes Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Zobacz: Organizacja czasu pracy a elastyczne formy zatrudnienia

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Organizatorzy akcji zachęcają przedsiębiorców do zgłaszania swoich problemów, by na podstawie indywidualnych przypadków możliwe było sporządzenie całościowego obrazu najbardziej dolegliwych regulacji.

AS/Źródło:FOR

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Matura 2024. Zdajesz maturę z geografii? Zrób powtórkę z naszymi testami wiedzy

Matura 2024. W jakim terminie maturzyści będą pisać egzamin z geografii? Jakie są wymagania egzaminacyjne? 

Wystarczy 3 godziny dziennie i dolegliwości masz jak w banku. Może to dotyczyć nawet co drugiego Polaka

Najnowsze badania potwierdzają starą prawdę, że granie na komputerze nie służy zdrowiu. Dlaczego jednak profesjonalni gracze, którzy poświęcają na grę bardzo dużo czasu, nie cierpią bardziej niż amatorzy?

RPO: Nauczyciele mianowani są gorzej traktowani co do ochrony przedemerytalnej. MEN rozważy zmianę przepisów

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do ministra edukacji o rozważenie zmiany przepisów Karty Nauczyciela. Chodzi o zrównanie uprawnień nauczycieli mianowanych z uprawnieniami nauczycieli zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, związanych z ochroną przedemerytalną i prawem do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia nauczyciela do pracy przez sąd pracy i podjęcia przez niego zatrudnienia. Barbara Nowacka, minister edukacji zapowiedziała powołanie Zespołu, który będzie analizował zgłaszane postulaty odnośnie sytuacji prawnej nauczycieli – także w zakresie ochrony przedemerytalnej i prawa do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia do pracy przez sąd pracy.

Ceny biletów komunikacji miejskiej nie wzrosną i nie zmniejszy się liczba miejsc w przedszkolach. Trzeba też zerwać łatkę miasta maczet.

Trzeba szukać oszczędności, ale ceny biletów komunikacji miejskiej nie wzrosną. Nie zmniejszy się też liczba miejsc w przedszkolach. Łukasz Gibała twierdzi też, że ma pomysł na Kraków bez partyjniactwa i opowiedział o tym w programie Gość INFOR.PL

REKLAMA

60 złotych brutto za godzinę dodatkowych zajęć dla nauczycieli. Będzie można wykorzystać 100 dodatkowych godzin

W programie „Aktywna Szkoła” właśnie wprowadzono istotne zmiany. Osoby prowadzące zajęcia dostaną wyższe wynagrodzenie. Poszerzy się też katalog osób prowadzących zajęcia.

Prezes NFOŚiGW dla "DGP": perspektywa ewentualnego wycofania dotacji dla pieców gazowych wywołuje niezadowolenie i niepewność

Decyzja o dalszym dofinansowaniu pieców gazowych w ramach programu Czyste Powietrze będzie musiała zostać podjęta w tym roku – powiedziała "Dziennikowi Gazecie Prawnej" prezes NFOŚiGW Dorota Zawadzka-Stępniak.

Ile depresja Polaków kosztuje gospodarkę?

66,6% - aż tle dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów kojarzonych z depresją. Najczęściej to uczucie zmęczenia i obniżenie nastroju. To poprawa względem ubiegłego roku, ale wciąż bardzo duża liczba. Tak wynika z danych najnowszego raportu. Autorzy badania szacują, że gospodarka traci na tym około 3 mld zł rocznie. 

Dostajesz podejrzane SMS-y? Twój operator sieci komórkowej je zablokuje

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni podłączyli się do systemu służącego do wymiany informacji o fałszywych wiadomościach – telegraf.cert.pl. System służy do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS.

REKLAMA

Egzamin ósmoklasisty - język polski. Zrób powtórkę z naszymi testami wiedzy

Egzamin ósmoklasisty już coraz bliżej. Uczniowie kończący szkołę podstawową przystąpią do sprawdzianów wiedzy w dniach 14-16 maja 2024. Przygotowaliśmy małą powtórkę z języka polskiego. 

Masz 18 lat i kochasz podróżować? Sprawdź, jak wygrać podróż po Europie

Do końca kwietnia można się zgłaszać do konkursu DiscoverEU i wygrać podróż po Europie. Jakie warunki trzeba spełnić? Jak się zgłosić?  

REKLAMA