Kategorie

Internetowy Klub Samorządów - "Lokalni-Globalni"

Redakcja
lokalni globalni
lokalni globalni
DGP
„LOKALNI-GLOBALNI” to nowy projekt skierowany do środowiska samorządowego. Uruchomiony w bieżącym roku serwis internetowy jest już dostępny dla wszystkich zainteresowanych jednostek samorządu.

Promocja gmin, miast i powiatów jest jednym z ważniejszych czynników atrakcyjności inwestycyjnej oraz lokalnego rozwoju. Prowadzi również do wzrostu satysfakcji mieszkańców z działań swoich władz.

Wobec stale rosnącej roli internetu jako narzędzia promocji i komunikacji społecznej, grupa INFOR.PL oferuje samorządom nowy serwis, służący tym działaniom. Strona www.lokalniglobalni.pl umożliwia zarówno prezentację „małych ojczyzn”, zamieszczanie ofert inwestycyjnych, jak i przedstawianie postaci i dokonań lokalnych liderów – osób, które inspirują rozwój gmin, miast i powiatów.

LOKALNI-GLOBALNI to:

- strony – wizytówki gmin, miast i powiatów – członków Klubu,

- oferty inwestycyjne udostępniane organizacjom biznesowym, izbom gospodarczym itp.,

- oferta turystyczna,

- sylwetki lokalnych liderów i ekspertów, dla których uruchomiono platformę wymiany wiedzy i doświadczeń,

- informacja o lokalnych wydarzeniach, inicjatywach społecznych, gospodarczych i kulturalnych oraz o innych sprawach istotnych z punktu widzenia samorządów.

Ciekawą funkcją serwisu jest prezentacja opinii lokalnych ekspertów – fachowców w konkretnych dziedzinach działalności samorządów (gospodarka komunalna, przestrzenna, planowanie budżetowe, itp.). Zamierzeniem autorów serwisu jest umożliwienie przedstawicielom władz samorządowych oraz doświadczonym pracownikom, wzajemnej wymiany fachowych porad i wskazówek.

Jest to możliwe między innymi dzięki wewnętrznemu forum internetowemu oraz narzędziu, które w instytucjach publicznych można wciąż traktować jako nowatorskie – blogów, stanowiących nowoczesny i praktyczny sposób komunikacji.

LOKALNI-GLOBALNI” to również doskonałe miejsce prezentacji najlepszych praktyk – projektów z sukcesem zrealizowanych przez poszczególne gminy, miasta i powiaty. Jest to o tyle istotne, że przedstawiciele samorządów często poszukują właśnie przykładów udanych przedsięwzięć, wraz z opisem ich realizacji.

Klub „LOKALNYCH-GLOBALNYCH” umożliwia też zaprezentowanie projektów planowanych przez jednostki samorządu – np. celem pozyskania partnerów lub uzyskania opinii jednostek, które podejmowały podobne inicjatywy.

Członkostwo w Klubie

Gminy, miasta i powiaty stają się członkami klubu poprzez uzyskanie jednego z trzech pakietów. Do wyboru są trzy pakiety:

- wizytówkowy,

- ekspercki,

- turystyczno – inwestycyjny.

Korzystanie z pierwszego z nich jest całkowicie bezpłatne, z dwóch następnych – atrakcyjne ze względu na niskie koszty i dogodny cykl płatności. Oczywiście wybór „wyższego” pakietu oznacza możliwość szerszej prezentacji samorządu – jego walorów, dokonań, oraz liderów.

Założeniem autorów jest stworzenie serwisu dynamicznego i stale aktualizowanego. W związku z tym samorządy mogą samodzielnie wprowadzać te treści, które uznają za istotne: najświeższe wydarzenia, dokonania, problemy. Również od samorządów zależeć będzie, kogo z lokalnego środowiska zechcą wyróżnić tytułem lidera.

Dodatkiem do serwisu, zachęcającym do aktywnego uczestnictwa, jest stale aktualizowany ranking samorządów. Przyznawane będą tytuły „Samorządu Miesiąca” i „Samorządu Roku”. Kryteria rankingu są przy tym całkowicie obiektywne i uwzględniają aktywność poszczególnych jednostek samorządu w klubie.

Rejestracja w serwisie możliwa jest bezpośrednio na stronie www.lokalniglobalni.pl / www.lokalni.infor.pl i rozpoczyna się od wyboru pakietu. Wszystkie poszczególne etapy rejestracji są proste i wymagają jedynie dokładności we wpisywaniu danych.

Tylko do Państwa należy decyzja o przystąpieniu do klubu i o charakterze członkostwa. Z serwisem oraz zasadami uczestnictwa można zapoznać się na jego stronie internetowej, gdzie znajdują się również dane kontaktowe umożliwiające uzyskanie odpowiedzi na szczegółowe pytania.

Więcej informacji na temat Klubu Samorządów "Lokalni-Globalni">>

Zapraszamy do uczestnictwa!

Do 31 maja 2010 r. uczestnictwo w Klubie jest całkowicie bezpłatne!

Redakcja

Potrzebujesz wiarygodnych treści i chcesz być na bieżąco - skorzystaj z naszych narzędzi >>
Kompleksowe narzędzia 4.0 dla jednostek budżetowych: INFORLEX Klasyfikacja Budżetowa, Plan Kont, Sprawozdawczość Budżetowa
Kompleksowe narzędzia 4.0 dla jednostek budżetowych: INFORLEX Klasyfikacja Budżetowa, Plan Kont, Sprawozdawczość Budżetowa
Tylko teraz
Źródło: Sektor Publiczny
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  1 sty 2000
  28 wrz 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Możliwe przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni

  Stan wyjątkowy. Kwestią przedłużenia stanu wyjątkowego zajmie się rząd podczas najbliższego posiedzenia - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że sytuacja na polsko-białoruskiej granicy jest nadal poważna i wymaga szczególnych działań. Szef MSWiA Mariusz Kamiński zapowiedział, że będzie rekomendował rządowi przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

  Whistleblowing – co z ustawą?

  Whistleblowing – co z ustawą? Czego nie wiemy o ustawie wdrażającej dyrektywę o sygnalistach? Czy warto na nią czekać?

  Zmiany dla nauczycieli - godziny karciane

  Godziny karciane wrócą do szkół? Zdaniem nauczycieli dojdzie do tego poprzez zwiększenie czasu pracy. Propozycje zmian przedstawiło MEiN.

  Co się musi znaleźć w aktach budynku?

  Dokumentacja techniczna budynku jest bardzo ważna. Przedstawiamy podstawowe informacje na jej temat i wyjaśniamy, czy może ona zostać odtworzona.

  6 dla nauczyciela - propozycje MEiN

  6 dla nauczyciela - propozycje MEiN. Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiło propozycje zmian dla nauczycieli, w tym podwyżek wynagrodzeń. Nauczyciele mają jednak pracować więcej.

  Do 8 lat więzienia za zakażenie koronawirusem?

  Zakażenie koronawirusem. Wiceminister sprawiedliwości zapowiada wysokie kary, takie jak np. za zakażenie wirusem HIV. Sprawcy może grozić nawet 8 lat więzienia.

  Awans zawodowy nauczycieli - zmiany

  Awans zawodowy nauczycieli - zmiany. Zmniejszenie liczby stopni awansu zawodowego, egzamin na mianowanie oraz zmiany w urlopach dla nauczycieli - to niektóre propozycje MEiN.

  Podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2022 r.

  Podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2022 r. - ile wyniosą? Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiło propozycję wynagrodzeń. Nauczyciel dyplomowany zarobi nawet 7750 zł.

  Trzecia dawka szczepionki na COVID-19

  Trzecia dawka szczepionki na COVID-19 – dla kogo? Jakim preparatem będzie można się zaszczepić?

  Darmowe przejazdy komunikacją w Dzień bez Samochodu - 22 września

  22 września w Dzień bez Samochodu darmowe przejazdy komunikacją zbiorową w Warszawie i w wielu innych miastach.

  Polski Ład - dochody gmin w 2022 r.

  Polski Ład. Wiceminister Finansów Sebastian Skuza zapewnia, że żadna gmina w 2022 nie będzie miała mniejszych dochodów niż prognozowała przed Polskim Ładem.

  Wynagrodzenia i zatrudnienie w samorządach

  Wynagrodzenia w samorządach - czy będą podwyżki w 2022 roku? Czy spodziewana jest redukcja etatów w urzędach?

  Stan wyjątkowy - do kiedy?

  Stan wyjątkowy - do kiedy? Czy stan nadzwyczajny przy granicy polsko-białoruskiej zostanie przedłużony?

  Podwyżki cen za wodę i ścieki 2021-2024

  Podwyżki cen za wodę i ścieki. Wiceszef Wód Polskich poinformował, że do regulatora trafiło ok. 2,6 tys. wniosków taryfowych od przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych. W ponad 90 proc. przypadków przedsiębiorstwa zawnioskowano o podwyżki cen za wodę i ścieki. Propozycje nowych taryf są składane na trzy lata (2021-2024).

  4 fala COVID - kiedy lockdown?

  4 fala COVID - kiedy lockdown? Minister Zdrowia poinformował w jakiej sytuacji rząd będzie wprowadzał obostrzenia.

  Program Poznaj Polskę - do kiedy nabór wniosków?

  Program Poznaj Polskę - do kiedy nabór wniosków na dofinansowanie do wycieczek szkolnych? Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, są dodatkowe środki.

  Protest medyków 2021 [PODCAST]

  Protest medyków - jakie są postulaty protestujących? Jak wygląda obecnie praca w służbie zdrowia? Na te pytania, w rozmowie z Martą Zdanowską (Infor.pl) odpowiada ratownik medyczny, Jan Świtała. Zapraszamy do wysłuchania najnowszego podcastu "DGPtalk: Z pierwszej strony".

  Laboratoria Przyszłości - miliard na wyposażenie dla szkół

  Laboratoria Przyszłości - rusza największa rządowa inwestycja w nowoczesną edukację. Na co będzie można uzyskać wsparcie z programu?

  Whistleblowing – stan gotowości sektora publicznego

  Whistleblowing. Zostały trzy miesiące dni do wdrożenia systemów dla sygnalistów przez podmioty prawne w sektorze publicznym, a więc i jednostek samorządu terytorialnego oraz podmioty w sektorze prywatnym. Do dnia dzisiejszego, pomimo upływu blisko 22 miesięcy od dnia publikacji Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii, nie pojawił się nawet projekt ustawy implementującego ww. Dyrektywę do polskiego porządku prawnego.

  Brakuje nauczycieli - czy prawo do nauki jest zagrożone?

  Prawo do nauki może być zagrożone przez brak nauczycieli.

  Do kiedy wniosek o 300+?

  Wniosek o 300+ wciąż można złożyć. Do kiedy ZUS przyjmuje wnioski o "Dobry start" w 2021 r.?

  "Dla lasu, dla ludzi" - kampania społeczna Lasów Państwowych

  Lasy Państwowe przygotowały kampanię społeczną "Dla lasu, dla ludzi". Jakie są cele kampanii?

  Zaświadczenie o kontynuowaniu nauki do ZUS - ważny termin

  Zaświadczenie o kontynuowaniu nauki do ZUS to ważny dokument dla uczniów i studentów pobierających rentę rodzinną. Do kiedy należy go złożyć?

  Środki dla samorządów na działania edukacyjne

  Samorządy do 17 września 2021 r. mają otrzymać środki z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na działania edukacyjne.

  Whistleblowing – czemu sygnaliści nie zgłaszają naruszeń?

  Whistleblowing. Kluczowym testem dla systemów będzie to czy wpłyną zgłoszenia od sygnalistów i jak na nie zareagujemy. Ilu pracowników jest gotowych zgłosić nadużycie w pracy? Dlaczego pracownicy nie powiadamiają swoich pracodawców o nadużyciach w pracy?