reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Rzeczpospolita Lokalna - Sejm społeczników, bojowników i ekspertów

Rzeczpospolita Lokalna - Sejm społeczników, bojowników i ekspertów

Zapraszamy na Rzeczpospolitą Lokalną - Sejm społeczników, bojowników i ekspertów. Już 16 i 17 stycznia 2014 roku spotkamy się w Warszawie, by rozmawiać o partycypacji publicznej w wymiarze lokalnym.

Chcemy zainicjować publiczną debatę na temat systemowych rozwiązań wspierających takie mechanizmy kreowania lokalnych polityk publicznych, które uwzględniają głos nie tylko władz samorządowych ale i społeczności lokalnych.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Ambasadorem Rzeczpospolitej Lokalnej 2014 jest Pan Henryk Wujec, Doradca Prezydenta RP.

– Chcielibyśmy podyskutować o doświadczeniach w tworzeniu warunków do współdecydowania przez mieszkańców lokalnych społeczności i przedstawicieli władzy samorządowej o ważnych dla lokalnych społeczności sprawach – mówi Paweł Orłowski, wiceminister infrastruktury i rozwoju.

Rekomendacje wypracowane przez uczestników wydarzenia będą podstawą do przygotowania Białej Księgi – dokumentu opisującego wypracowany w ramach projektu „Decydujmy razem” system wsparcia partycypacji publicznej w Polsce. Warsztaty obejmą 16 zagadnień o strategicznym znaczeniu dla wzmocnienia mechanizmów partycypacji na poziomie lokalnym m.in.: edukacja i szkolenia związane z partycypacją publiczną, dobre praktyki, prowadzenie badań, rola mediów obywatelskich, budowa systemu wsparcia partycypacji publicznej w Polsce czy Kanon Konsultacji Lokalnych.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają Podsekretarz Stanu Paweł Orłowski oraz Jacek Gralczyk z Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Termin rejestracji mija 6 stycznia 2014 r. Wydarzenie odbywa się w ramach ogólnopolskiego projektu „Decydujmy razem”.

http://www.youtube.com/watch?v=frU70n6-cxg

http://www.youtube.com/watch?v=TSUwIb0OFyI

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji: www.decydujmyrazem.pl/RzeczpospolitaLokalna

Polecamy serwis: Rozwój i promocja

reklama

Czytaj także

Źródło:

Informacja prasowa
Klasyfikacja budżetowa 2020129.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria transportowa ITD-PIP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama