REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bezpłatna infolinia dla pedagogów do końca 2020 r.

Bezpłatna infolinia dla pedagogów do końca 2020 r.
Bezpłatna infolinia dla pedagogów do końca 2020 r.

REKLAMA

REKLAMA

Już 1 października 2019 r. ruszy całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów.

Każda młoda osoba, która chce porozmawiać o swoich problemach, może od 1 października br. w każdej chwili zadzwonić pod bezpłatny numer 0 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Infolinię będzie prowadziła Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Została ona wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

REKLAMA

REKLAMA

Do konkursu zgłosiły się dwie organizacje: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Fundacja ITAKA uzyskała wyższą liczbę punktów, w związku z czym zlecono jej realizację zadania publicznego i przyznano dotację na lata 2019-2020 w wysokości 885 tys. zł.

Oferty, zgodnie z regulaminem konkursu dostępnym na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej MEN, zostały ocenione przez członków komisji konkursowej według jednolitych kryteriów. Ze względu na brak znaczących różnic nie była konieczna przewidziana w takich sytuacjach trzecia ocena.

Zobacz: Oświata

Fundacja, która otrzymała niższą liczbę punktów, skorzystała z możliwości ścieżki odwoławczej.  W MEN dokonano analizy zastrzeżeń Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz przekazano wyjaśnienia na wszystkie wątpliwości odnośnie przyznanej punktacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

MEN nie kwestionuje zarówno doświadczenia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, jak i możliwości realizacji zadania na zlecenie MEN. Jednak Ustawa o zdrowiu publicznym, na podstawie której jest realizowany Narodowy Program Zdrowia, zobowiązuje dysponenta środków publicznych (MEN) do zastosowania procedury konkursowej, uwzględniającej jawne i jednolite zasady oceny. Procedura zakończyła się wyborem najlepszej oferty.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, wcześniej Fundacja Dzieci Niczyje, w latach 2014-2016 realizowała zadanie pn. „Prowadzenie przez specjalistów ogólnopolskiej infolinii interwencyjno-informacyjnej dla uczniów, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ich rodziców, nauczycieli oraz innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”. Zadanie było finansowane z programu rządowego „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Dofinansowanie Fundacji i zadania wygasły wraz z zakończeniem Programu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Jak stosować rozporządzenie o pracach domowych? Co jest jasne? Co budzi wątpliwości? [min B. Nowacka, 1 kwietnia 2024 r.]

    Wątpliwości dotyczą trzech definicji wykorzystanych w rozporządzeniu - nauczyciela i uczniowie nie mają wskazówek jak je rozumieć i stosować.

    Rozbijanie garnka na plecach i chłostanie rózgą. Znasz te stare kaszubskie zwyczaje wielkanocne?

    Jak kiedyś obchodzono Wielkanoc na Kaszubach? Czym był tzw. Płaczëbóg? Co jadano na świąteczne śniadanie? 

    Znasz te wielkanocne zwyczaje z Górnego Śląska? Jeden z nich jest na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego

    Jakie zwyczaje wielkanocne panują na Górnym Śląsku? Niektóre z nich znane są tylko w jednej miejscowości. Słyszeliście o paleniu żuru, kulaniu jaj czy bramie z wydmuszek? 

    Dentysta na NFZ 2024 – jakie zabiegi? Jeszcze w tym roku więcej świadczeń gwarantowanych! [projekt rozporządzenia]

    Chyba większość osób leczy w Polsce zęby prywatnie, ale trzeba wiedzieć, że można to zrobić również w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, czyli – jak to się mówi potocznie „na NFZ”. Lista takich refundowanych świadczeń stomatologicznych jest całkiem długa. Trzeba tylko znaleźć dentystę (stomatologa), który ma podpisaną umowę z NFZ na udzielanie świadczeń stomatologicznych. Przedstawiamy listę świadczeń gwarantowanych (refundowanych przez NFZ) z zakresu leczenia stomatologicznego obowiązujących teraz, a także informujemy o projekcie rozporządzenia, które ma wydłużyć listę tych świadczeń - najprawdopodobniej jeszcze w 2024 roku.

    REKLAMA

    Bilety na EURO 2024 dla kibiców z Polski - sprzedaż od 28 marca. Gdzie można kupić? Jakie ceny?

    W dniu 28 marca 2024 r. o godzinie 14.00 rozpocznie się sprzedaż biletów dla kibiców reprezentacji Polski na turniej finałowy piłkarskich mistrzostw Europy Euro 2024. Sprzedaż potrwa do 8 kwietnia i prowadzona jest wyłącznie przez UEFA. Będzie dostępna na portalu euro2024.com.

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024 - informuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wnioski samorządy przygotują we współpracy ze szkołami. Program ma na celu aktywizację społeczności wokół obiektów sportowych, które były dotychczas niedostępne.

    Rząd: Dyplom MBA z Collegium Humanum nie pozwoli zasiąść w radzie nadzorczej spółki Skarbu Państwa

    Centrum Informacyjne Rządu poinformowało 27 marca 2024 r., że w procesie opiniowania kandydatów do rad nadzorczych dyplomy MBA uzyskane w Collegium Humanum nie będą uznawane przez Radę ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych.

    Prof. Szukalski: Łódź i Poznań już są na etapie demograficznego zjazdu

    Prof. Piotr Szukalski, demograf z Uniwersytetu Łódzkiego w rozmowie z PAP o kondycji polskich miast i ich przyszłości demograficznej. 

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Ile wolnego mają uczniowie na święta? Kiedy kolejne dni wolne?

    Wolne na święta. Wielkanocna przerwa w nauce zacznie się już od czwartku 28 marca. Uczniowie do zajęć wrócą 3 kwietnia. Kiedy będą następne dni wolne? 

    MEN: Powstał zespół ds. praw i obowiązków ucznia. Zespół będzie pracował nad powołaniem ogólnopolskiego rzecznika praw ucznia

    W Ministerstwie Edukacji Narodowej powołano zespół ekspercki ds. praw i obowiązków ucznia. Zespół będzie pracował nad zmianami ustawowymi dotyczącymi praw ucznia, a także powołania rzecznika praw ucznia.

    REKLAMA