| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > W 2012 r. łódzkie lotnisko z nowym terminalem i wieżą kontroli lotów

W 2012 r. łódzkie lotnisko z nowym terminalem i wieżą kontroli lotów

Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta wiosną przyszłego roku wzbogaci się o trzeci i największy terminal pasażerski oraz nową wieżę kontroli lotów. Wartość obu inwestycji wyniesie ok. 210 mln zł.

Obecnie Łódź ma regularne połączenia międzynarodowe do: Dortmundu, Dublina, East Midlands, Edynburga, Liverpoolu, Londynu Luton, Londynu Stansted i Mediolanu Bergamo.

Od marca przyszłego roku samoloty linii Ryanair z Łodzi latać będą do Oslo Rygge i do niemieckiej Bremy. Łódź jako jedyne miasto w Polsce będzie miała bezpośrednie połączenie irlandzkiego przewoźnika z Bremą.

Poza połączeniami regularnymi, w okresie letnim z Łodzi pasażerowie mogą polecieć czarterami na wakacje do: Bułgarii, Egiptu, Grecji, Izraela, Tunezji i Turcji.

W tym roku wzrosła też odprawa towarów z łódzkiego lotniska. Od sierpnia, kiedy rozpoczęły się tegoroczne operacje cargo, do końca listopada odprawiono 160 ton cargo lotniczego. W całym ub. roku było to zaledwie 200 kg towarów.

Ma to związek z uruchomieniem we wrześniu przez niemieckiego przewoźnika Lufthansę Cargo regularnych połączeń, umożliwiających przewóz towarów między lotniskiem w Łodzi a portem we Frankfurcie nad Menem. Władze lotniska liczą, że przez Terminal Cargo możliwe będzie odprawienie rocznie 2-3 tys. ton towarów.

Ponad 94 proc. udziałów w Porcie Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta ma miasto Łódź, a ponad 5 proc. województwo łódzkie. Pozostali udziałowcy to stowarzyszenia: Aeroklub Polski i Aeroklub Łódzki.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Anna Grabowska

CFO - Omega Code

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »