REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konkurs filmowy "Moja Polska Samorządna"

Konkurs filmowy MOJA POLSKA SAMORZĄDNA
Konkurs filmowy MOJA POLSKA SAMORZĄDNA

REKLAMA

REKLAMA

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej zaprasza do udziału w konkursie filmowym MOJA POLSKA SAMORZĄDNA! Z zebranych filmów stworzymy jeden wspólny film: „Nasza Polska Samorządna” na 25-lecie reformy samorządowej w 2015 roku!

Rok 2014 to rok szczególny, w którym upływa 25 lat wolnej i demokratycznej Polski. Jest to doskonała okazja, by przypomnieć reformę samorządową, która radykalnie zmieniła ustrój Polski, zrywając z systemem centralnego zarządzania na rzecz demokracji lokalnej, bo samorząd to wspólnota mieszkańców.

REKLAMA

WAŻNE! Przedłużony termin zgłaszania filmów do konkursu „Moja Polska Samorządna”!

REKLAMA

Pragniemy przypomnieć o tym, jak dzięki zaangażowaniu i determinacji kilku wizjonerów, którzy umieli pociągnąć za sobą wielką rzeszę odważnych ludzi, udało się odbudować samorządność lokalną, wizję „małych ojczyzn”, zrywając z monolitem władzy centralnej. Wprowadzenie reformy samorządowej wymagało wielkiej rozwagi i odwagi w podejmowaniu pionierskich decyzji, stawiania czoła dotychczasowym elitom władzy, całkowitego przekształcenia wszystkich sfer naszego życia. Poprzez nasz konkurs chcemy ukazać skalę przemian i trud ich wprowadzania! Chcemy odnaleźć pierwszych samorządowców i ludzi, którzy zaangażowali się w budowanie samorządności w całym kraju, w najmniejszych nawet miejscowościach, biorąc w swoje ręce sprawy swojej wspólnoty mieszkańców. 

Każdy może wziąć udział w konkursie i zrealizować wybrany moduł filmu o samorządzie: wczoraj, dziś i jutro. Z tych modułów zbudujemy wspólny film. Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy wiekowe: młodzież do 18 roku życia i dorośli.

Masz pytania? Podyskutuj na Forum!

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Są wysokie nagrody!

Zapraszamy do poznania szczegółowych informacji o konkursie dostępnych tutaj: http://millionyou.com/polskasamorzadna

Szczególnie zachęcamy do przeprowadzania wywiadów ze „świadkami historii”, czyli pierwszymi samorządowcami. Zebrany materiał przekażemy do Archiwów Przełomu 1989-1991.

Konkurs realizowany jest w ramach jubileuszu 25-lecia Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej i jest objęty patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – 25 lecie Wolności.

Partnerami FRDL są Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Szkoła Wajdy, Fundacja Orange i Fundacja Kino Polska. Konkurs organizuje Millionyou sp. z.o.o. http://millionyou.com/

Polecamy: Newsletter

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Jak stosować rozporządzenie o pracach domowych? Co jest jasne? Co budzi wątpliwości? [min B. Nowacka, 1 kwietnia 2024 r.]

    Wątpliwości dotyczą trzech definicji wykorzystanych w rozporządzeniu - nauczyciela i uczniowie nie mają wskazówek jak je rozumieć i stosować.

    Rozbijanie garnka na plecach i chłostanie rózgą. Znasz te stare kaszubskie zwyczaje wielkanocne?

    Jak kiedyś obchodzono Wielkanoc na Kaszubach? Czym był tzw. Płaczëbóg? Co jadano na świąteczne śniadanie? 

    Znasz te wielkanocne zwyczaje z Górnego Śląska? Jeden z nich jest na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego

    Jakie zwyczaje wielkanocne panują na Górnym Śląsku? Niektóre z nich znane są tylko w jednej miejscowości. Słyszeliście o paleniu żuru, kulaniu jaj czy bramie z wydmuszek? 

    Dentysta na NFZ 2024 – jakie zabiegi? Jeszcze w tym roku więcej świadczeń gwarantowanych! [projekt rozporządzenia]

    Chyba większość osób leczy w Polsce zęby prywatnie, ale trzeba wiedzieć, że można to zrobić również w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, czyli – jak to się mówi potocznie „na NFZ”. Lista takich refundowanych świadczeń stomatologicznych jest całkiem długa. Trzeba tylko znaleźć dentystę (stomatologa), który ma podpisaną umowę z NFZ na udzielanie świadczeń stomatologicznych. Przedstawiamy listę świadczeń gwarantowanych (refundowanych przez NFZ) z zakresu leczenia stomatologicznego obowiązujących teraz, a także informujemy o projekcie rozporządzenia, które ma wydłużyć listę tych świadczeń - najprawdopodobniej jeszcze w 2024 roku.

    REKLAMA

    Bilety na EURO 2024 dla kibiców z Polski - sprzedaż od 28 marca. Gdzie można kupić? Jakie ceny?

    W dniu 28 marca 2024 r. o godzinie 14.00 rozpocznie się sprzedaż biletów dla kibiców reprezentacji Polski na turniej finałowy piłkarskich mistrzostw Europy Euro 2024. Sprzedaż potrwa do 8 kwietnia i prowadzona jest wyłącznie przez UEFA. Będzie dostępna na portalu euro2024.com.

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024 - informuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wnioski samorządy przygotują we współpracy ze szkołami. Program ma na celu aktywizację społeczności wokół obiektów sportowych, które były dotychczas niedostępne.

    Rząd: Dyplom MBA z Collegium Humanum nie pozwoli zasiąść w radzie nadzorczej spółki Skarbu Państwa

    Centrum Informacyjne Rządu poinformowało 27 marca 2024 r., że w procesie opiniowania kandydatów do rad nadzorczych dyplomy MBA uzyskane w Collegium Humanum nie będą uznawane przez Radę ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych.

    Prof. Szukalski: Łódź i Poznań już są na etapie demograficznego zjazdu

    Prof. Piotr Szukalski, demograf z Uniwersytetu Łódzkiego w rozmowie z PAP o kondycji polskich miast i ich przyszłości demograficznej. 

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Ile wolnego mają uczniowie na święta? Kiedy kolejne dni wolne?

    Wolne na święta. Wielkanocna przerwa w nauce zacznie się już od czwartku 28 marca. Uczniowie do zajęć wrócą 3 kwietnia. Kiedy będą następne dni wolne? 

    MEN: Powstał zespół ds. praw i obowiązków ucznia. Zespół będzie pracował nad powołaniem ogólnopolskiego rzecznika praw ucznia

    W Ministerstwie Edukacji Narodowej powołano zespół ekspercki ds. praw i obowiązków ucznia. Zespół będzie pracował nad zmianami ustawowymi dotyczącymi praw ucznia, a także powołania rzecznika praw ucznia.

    REKLAMA