REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wyniki konkursu „Młodzież o członkostwie Polski w Unii Europejskiej”

Polska-Unia fot. fotolia
Polska-Unia fot. fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Przedstawiamy wyniki konkursu „Młodzież o członkostwie Polski w Unii Europejskiej”. W odpowiedzi na ogłoszenie konkursu nadesłano 35 prac.
  1. Jak się żyło dawniej w Chmielnie, Karol Laskowski, Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Chmielnie.
  2. My a Unia Europejska, Maria Świątkowska, Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Chmielnie.
  3. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Patrycja Tłuczkiewicz, Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie
  4. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Klara Grossman, Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Częstochowskiej, Szymanów
  5. Młodzież o członkostwie Polski w UE - udział w młodzieżowej wymianie międzynarodowej w ramach krajów UE i państw aspirujących, Weronika Michalik, Daria Krawczyk, Robert Żelichowski, Wojciech Woźniak, Anna Jurkiewicz, III Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Górniczej.
  6. Campania felix, Weronika Bunij, II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy.
  7. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Julia Majewska, projekt Klubu Europejskiego, Somianka.
  8. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Julia Dana, Somianka.
  9. Wymiana międzynarodowa do Włoch, Sebastian Świerzowski, Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach.
  10. Językowy skok w bok, Mateusz Roman, Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach.
  11. Sami w Europie, Kacper Bałasz , Liceum Ogólnokształcące, Orneta.
  12. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Ewelina Trójniak, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5, Kielce.
  13. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Arletta Burdek, Zespół Szkół w Starych Bogaczowicach.
  14. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Marlena Kaliszewska, Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie.
  15. Moje pierwsze wybory do PE - dlaczego głosuję?, Eliza Huzar, Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie.
  16. Moje pierwsze wybory do PE - dlaczego głosuję?, Aleksandra Mastalerz, Beata Błaszczak, Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie.
  17. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Wiktoria Gmurska, Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Częstochowskiej, Szymanów.
  18. Otwarte drzwi Unii Europejskiej, Beata Krzemińska, Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Częstochowskiej, Szymanów.
  19. Młodzież o członkostwie Polski w UE, Katarzyna Anioł, Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Częstochowskiej, Szymanów.
  20. Udział w młodzieżowej wymianie międzynarodowej w ramach krajów UE i państw aspirujących, Karolina Bałaban, Gimnazjum nr 19 w Lublinie.
  21. Moja szkolna zagraniczna przygoda, Magdalena Blacha, 6 Liceum Ogólnokształcące w Lublinie.
  22. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Jakub Mozgawa, Gimnazjum nr 10 w Lublinie.
  23. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Izabella Siemion, 5 Liceum Ogólnokształcące w Lublinie.
  24. Udział w młodzieżowej wymianie międzynarodowej w ramach krajów UE i państw aspirujących, Aleksandra Bot, 5 Liceum Ogólnokształcące w Lublinie.
  25. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Weronika Kulbaka, 5 Liceum Ogólnokształcące w Lublinie.
  26. Co by było gdyby... Polska w Unii to spełnione marzenia, Marta Gonszczyk, Miejskie Gimnazjum nr 2, Piekary Śląskie.
  27. Obchody 10-lecia członkostwa Polski w UE w mojej miejscowości, Martyna Zajdlicz, Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu.
  28. Okno na świat (Jak żyło się w Polsce przed wejściem do UE) Krzysztof Andrulonis, Publiczne Gimnazjum Przecław.
  29. Bądź wierny Idź (Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej), Miłosz Wilgucki, 2 Liceum Ogólnokształcące, Przemyśl.
  30. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Alicja Karbowniczek, Publiczne Gimnazjum Samorządowe w Wielgusie.
  31. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Jakub Brzozowski, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile.
  32. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Kornelia Lipa, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile.
  33. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Paulina Cieślik, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile.
  34. Udział w młodzieżowej wymianie międzynarodowej w ramach krajów UE i państw aspirujących, Kinga Wawrzyniak, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile.
  35. Matka wspólnoty, Aneta Kut, Gimnazjum nr 11 w Rzeszowie.

Spośród nadesłanych materiałów 4 nie spełniały kryteriów formalnych konkursu:

REKLAMA

  1. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Klara Grossman, Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Częstochowskiej, Szymanów.
  2. Moje pierwsze wybory do PE - dlaczego głosuję?, Aleksandra Mastalerz, Beata Błaszczak, Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie.
  3. Udział w młodzieżowej wymianie międzynarodowej w ramach krajów UE i państw aspirujących, Aleksandra Bot, 5 Liceum Ogólnokształcące w Lublinie.
  4. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Alicja Karbowniczek, Publiczne Gimnazjum Samorządowe w Wielgusie.

O przyczynach odrzucenia autorzy prac zostaną powiadomieni pocztą elektroniczną, na podane w zgłoszeniach adresy.

Laureatami konkursuMłodzież o członkostwie Polski w Unii Europejskiej” zostali:

  1. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Arletta Burdek, Zespół Szkół w Starych Bogaczowicach.
  2. Matka wspólnoty, Aneta Kut, Gimnazjum nr 11 w Rzeszowie.
  3. Bądź wierny Idź (Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej ?), Miłosz Wilgucki, 2 Liceum Ogólnokształcące Przemyśl.
  4. Udział w młodzieżowej wymianie międzynarodowej w ramach krajów UE i państw aspirujących, Karolina Bałaban, Gimnazjum nr 19 w Lublinie.
  5. Co by było gdyby... Polska w Unii to spełnione marzenia, Marta Gonszczyk, Miejskie Gimnazjum nr 2, Piekary Śląskie.
  6. Moja szkolna zagraniczna przygoda, Magdalena Blacha, 6 Liceum Ogólnokształcące w Lublinie.

Prace zostaną opublikowane w Samorządzie Miejskim, dodatku do Gazety Samorządu i Administracji, data wydawnicza: 5 grudnia 2014, nr 23. Autorzy prac otrzymają nagrody rzeczowe.

Jury konkursu zdecydowało także o wyróżnieniu i publikacji 4 prac.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  1. Moje pierwsze wybory do PE - dlaczego głosuję?, Eliza Huzar, Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie.
  2. Campania felix, Weronika Bunij, II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy.
  3. Jak żyło się w Polsce przed wejściem do Unii Europejskiej, Marlena Kaliszewska, Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie.
  4. Obchody 10-lecia członkostwa Polski w UE w mojej miejscowości, Martyna Zajdlicz, Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu.

Członkowie jury wytypowali także 4 prace, których fragmenty wykorzystane zostaną w artykule wstępnym w wydaniu specjalnym „Samorządu Miejskiego”. Autorami prac są: Krzysztof Andrulonis, Katarzyna Anioł, Weronika Kulbaka oraz Maria Świątkowska.

Wyniki do pobrania w formacie PDF

Decyzją jury

Warszawa, 23 października 2014 r.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
7 maja plan dla Europy, 10 maja rekonstrukcja rządu. Napięty grafik premiera Donalda Tuska

Premier Donald Tusk poinformował o nadchodzących wydarzeniach i planach rządu. Po krótkiej przerwie spowodowanej chorobą, premier jest gotowy do intensywnej pracy.

Majówka. Kleszcze mogą zepsuć nam wypoczynek. Jak się przed nimi chronić?

Majówka to okres, który wielu z nas chce spędzić na łonie natury, ciesząc się pięknem otoczenia i towarzystwem bliskich. Jednak wraz z nadejściem wiosny, musimy pamiętać o zagrożeniu, jakie niosą ze sobą kleszcze i choroby przez nie przenoszone, takie jak kleszczowe zapalenie mózgu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby pamiętać o odpowiednich środkach ochrony, w tym o szczepieniach przeciwko KZM.

MF: Już 30 tys. uczniów bierze udział w edukacyjnym programie Finansoaktywni. Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 6 maja br. Czekają atrakcyjne nagrody!

„Finansoaktywni” to program edukacyjny organizowany przez Ministerstwo Finansów. Misja tegorocznej edycji brzmi „Podatki płacimy, korzyści widzimy”. W tym roku w programie bierze udział prawie 30 tysięcy uczniów szkół podstawowych z 1800 klas z całej Polski. Zgłoszenia do programu i konkursu trwają do 6 maja 2024 r.

Duże zmiany w wojsku. Nowy plan MON

14 sierpnia nastąpi istotna zmiana w strukturach dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak poinformował wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, Cezary Tomczyk, podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej, WOT zostaną bezpośrednio podporządkowane Sztabowi Generalnemu Wojska Polskiego.

REKLAMA

Bezpłatne szkolenia wojskowe dla każdego! - Trenuj z Wojskiem 5

Bezpłatne szkolenia wojskowe dla każdego ruszają. To już 5. edycja programu Trenuj z Wojskiem. Można nauczyć się posługiwania się bronią, strzelania na trenażerze, przetrwania, zachowania podczas alarmów, walki wręcz, a nawet rzutu granatem. Kiedy odbywają się szkolenia? Kto może się zgłosić?

Top 10 szkół przyjaznych LGBTQ+ w 2024 roku. Nowy ranking

W ramach 4. ogólnopolskiej edycji Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+, przeprowadzonej pod hasłem "Szkoła Zaufania", zebrano opinie 20 tys. osób. Po raz pierwszy wyniki zostały zaprezentowane w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Szkoły, które zdobyły najwyższe miejsca, otrzymają tarcze z rysunkiem tęczy i napisem "Szkoła Zaufania".

Europejska karta parkingowa dla osób z niepełnosprawnościami. Parlament Europejski zatwierdził nowe przepisy

Parlament Europejski zatwierdził nowe przepisy, które mają na celu ułatwienie życia osobom z niepełnosprawnościami w całej Unii Europejskiej. Przepisy te wprowadzają ogólnounijną kartę dla osób z niepełnosprawnościami oraz europejską kartę parkingową dla osób z niepełnosprawnościami.

Rada Krajowa KO zatwierdziła listy do Parlamentu Europejskiego. Sienkiewicz podał się do dymisji

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Na czele list znajdują się znane postacie, w tym członkowie rządu.

REKLAMA

Jak walczyć z przymrozkami? Gdzie? kiedy? Co z kwitnącymi sadami, ogrodami, plantacjami? [prognoza pogody]

Przymrozki 24-26 kwietnia. Gdzie? kiedy? Jakie? Co z kwitnącymi jabłoniami, gruszami, śliwami, borówką, porzeczkami?

Jaka jest liczba ludności w Polsce? Dane GUS

Liczba ludności w Polsce znów się zmniejszyła. Ile wynosi na koniec I kwartału 2024 r.? GUS podał dane. 

REKLAMA