REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Forum Rozwoju Mazowsza już 16-17 listopada 2016 r. w Warszawie

Forum Rozwoju Mazowsza
Forum Rozwoju Mazowsza

REKLAMA

REKLAMA

Jak tworzyć inteligentne miasta? W jaki sposób zwiększać innowacyjność biznesu? Jak rozwijać kapitał ludzki? O tym porozmawiamy podczas 7. Forum Rozwoju Mazowsza organizowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych już 16-17 listopada na Stadionie Legii w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl

Kolejna edycja Forum Rozwoju Mazowsza już 16-17 listopada 2016 r. w Warszawie

REKLAMA

REKLAMA

Jak tworzyć inteligentne miasta? W jaki sposób zwiększać innowacyjność biznesu? Jak rozwijać kapitał ludzki? O tym porozmawiamy podczas 7. Forum Rozwoju Mazowsza organizowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych już 16-17 listopada na Stadionie Legii w Warszawie. Tegoroczna edycja
to kilkadziesiąt debat, prelekcji, warsztatów i spotkań networkingowych w ramach trzech stref tematycznych. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Cyfryzacji.

Forum Rozwoju Mazowsza to najważniejsze w województwie mazowieckim wydarzenie o charakterze konferencyjnym dotyczące rozwoju regionu. W ubiegłorocznej edycji uczestniczyło prawie 2 tysiące osób, a swoimi doświadczeniami podzieliło się ponad 100 ekspertów reprezentujących administrację rządową i samorządową, biznes, sektor naukowy,
a także organizacje pozarządowe. Forum poświęcone jest promocji funduszy unijnych, wymianie doświadczeń i dyskusjom o tym, jak wzmacniać innowacyjność i przedsiębiorczość  Mazowsza. Oprócz debat odbędą się warsztaty i sesje networkingowe inspirujące do poszukiwania nowych rozwiązań i nawiązywania współpracy na rzecz realizacji wspólnych inicjatyw.

REKLAMA

 

Województwo mazowieckie generuje jedną piątą PKB kraju, jest również liderem rozwoju gospodarczego w Unii Europejskiej. Istotną rolę w tym zakresie odgrywa współpraca na różnych płaszczyznach, zwłaszcza między administracją, biznesem i sektorem naukowym. I właśnie o współpracy i rozwijaniu potencjału regionu porozmawiamy podczas 7. Forum Rozwoju Mazowsza – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Zdecydowana większość środków przeznaczona zostanie na wdrażanie idei smart city oraz wzmacnianie innowacyjności i przedsiębiorczości w regionie. Za każdym projektem stoi człowiek - jego wiedza, umiejętności, doświadczenie i chęć do działania - dlatego ważną rolę odegra też rozwój kapitału ludzkiego i społecznego. Uczestników 7. Forum Rozwoju Mazowsza czekają więc dwa dni pełne inspiracji i wymiany doświadczeń w trzech obszarach – Smart City, Smart Business i Smart People.

Jak rozwijać inteligentne miasta na Mazowszu?

Dyskusje, rozmowy i warsztaty w ramach strefy Smart City obejmą kluczowe obszary dla rozwoju inteligentnych miast. W gronie ekspertów reprezentujących administrację rządową, samorządową, a także biznes porozmawiamy o tym, jak Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wspiera rozwój miast, jakie są możliwości dofinansowania projektów miejskich oraz na co zwracać uwagę realizując działania w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Zajmiemy się efektywnym zarządzaniem energią i adaptacją do zmian klimatu. Nieodłącznym elementem inteligentnych miast jest wprowadzanie w coraz większym zakresie e-usług, dlatego wspólnie zastanowimy się jak bezpiecznie wdrażać tego typu działania. Nie zabraknie dyskusji o rozwoju mobilności miejskiej i innowacyjnych rozwiązaniach w transporcie. Porozmawiamy także o odnowie obszarów zmarginalizowanych z korzyścią dla rozwoju społeczności lokalnej i rynku pracy.

Jak wzmacniać innowacyjność biznesu?

Kolejna strefa w całości poświęcona będzie działaniom na rzecz rozwoju biznesu. Dyskusje i warsztaty obejmą współpracę nauki z biznesem i zwiększanie transferu innowacyjnych rozwiązań na rynek. W gronie ekspertów porozmawiamy o tym, jak opracować i z sukcesem wdrożyć firmową strategię w obszarze badań i rozwoju (R&D). Zastanowimy się, na co zwracać uwagę planując ekspansję zagraniczną i jakich błędów unikać. Poszukamy recepty na sukces współpracy w ramach klastrów. Ciężko mówić o konkurencyjności biznesu bez oferowania produktów i usług dopasowanych do potrzeb klientów. Dlatego popracujemy nad tym, jak angażować końcowych odbiorców w proces tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Podstawą obecnej perspektywy unijnej jest współpraca i dyfuzja efektów do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Będziemy więc dyskutować o tym, jak łączyć młodych i kreatywnych przedsiębiorców z dużymi korporacjami. Podejmiemy temat współpracy przedsiębiorstw z instytucjami otoczenia biznesu. W gronie ekspertów porozmawiamy także o tym, jak biznes może tworzyć wartość dodaną dla społeczeństwa.

Jak rozwijać kapitał ludzki i społeczny?

Strefa Smart People w całości poświęcona zostanie inspirującym rozmowom na temat rozwoju ludzi, a także kapitału społecznego niezbędnego do tworzenia inteligentnych miast. Podejmiemy temat wyzwań w obszarze innowacji społecznych i tego, po czym poznać że nasze działania mają sens. Zastanowimy się, jak realizować projekty w partnerstwie z korzyścią dla wszystkich stron procesu. Odbędziemy interaktywną podróż po innowacyjnych rozwiązaniach wspierających edukację. Porozmawiamy o rozwoju sektora ekonomii społecznej i sposobach aktywizowania różnych grup mieszkańców. Zastanowimy się, czy i jaki wpływ na budowanie kapitału społecznego mają działania finansowane zewnętrznie. Podpowiemy, jak zaprezentować się na rynku pracy oraz jak opracować firmowy biznes plan. Skupimy się nad efektywnym modelem współpracy instytucji edukacyjnych z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Porozmawiamy również o planowaniu działań szkoleniowo-doradczych i tworzeniu kryteriów wyboru ofert.

Spotkajmy się podczas 7. Forum Rozwoju Mazowsza już 16-17 listopada w Warszawie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, konieczne jest jednak dokonanie wcześniejszej rejestracji.

Organizator wydarzenia:

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Patroni honorowi:

Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Cyfryzacji

Partnerzy wydarzenia:

Płock, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, CEZAMAT, THINKTANK, Warszawa, techBrainers, Kampus+, Klaster BioTechMed, URSUS BUS, Centrum Nauki Kopernik, AgroBioCluster, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Departament Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Płocki Park-Przemysłowo-Technologiczny, Mazowiecki Klaster Chemiczny, Siedlce, Radom, Szydłowiec, Fundacja Fundusz Współpracy, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, UNIMOS, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Akademia Leona Koźmińskiego, Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku, Instytut Rozwoju Technologii Stosowanych, Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych, Emirates&Europe Business Development Cluster, Investment Service Center, Instytut Bezpieczeństwa Inteligentnych Miast, Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, EuroInversia, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Smartta, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, MyCompany, Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Pracownia Gier Szkoleniowych, Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka w Warszawie, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu, Instytut Technologii Eksploatacji Państwowy Instytut Badawczy w Radomiu, Fundacja Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Ernst&Young Academy of Business, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Growing Institute, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej, Sharpeo, Akademia Szybkiej Nauki, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Patroni medialni:

InteligentneMiastaiRegiony.pl, Infor Biznes, Infor Sektor Publiczny, Portal Komunalny, iOZE.pl, WysokieNapiecie.pl, MyCompany, Wspólnota, Przegląd Komunalny, Czysta Energia.

Partner logistyczny:

Warszawska Kolej Dojazdowa

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Matura 2024. Zdajesz maturę z geografii? Zrób powtórkę z naszymi testami wiedzy

Matura 2024. W jakim terminie maturzyści będą pisać egzamin z geografii? Jakie są wymagania egzaminacyjne? 

Wystarczy 3 godziny dziennie i dolegliwości masz jak w banku. Może to dotyczyć nawet co drugiego Polaka

Najnowsze badania potwierdzają starą prawdę, że granie na komputerze nie służy zdrowiu. Dlaczego jednak profesjonalni gracze, którzy poświęcają na grę bardzo dużo czasu, nie cierpią bardziej niż amatorzy?

RPO: Nauczyciele mianowani są gorzej traktowani co do ochrony przedemerytalnej. MEN rozważy zmianę przepisów

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do ministra edukacji o rozważenie zmiany przepisów Karty Nauczyciela. Chodzi o zrównanie uprawnień nauczycieli mianowanych z uprawnieniami nauczycieli zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, związanych z ochroną przedemerytalną i prawem do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia nauczyciela do pracy przez sąd pracy i podjęcia przez niego zatrudnienia. Barbara Nowacka, minister edukacji zapowiedziała powołanie Zespołu, który będzie analizował zgłaszane postulaty odnośnie sytuacji prawnej nauczycieli – także w zakresie ochrony przedemerytalnej i prawa do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia do pracy przez sąd pracy.

Ceny biletów komunikacji miejskiej nie wzrosną i nie zmniejszy się liczba miejsc w przedszkolach. Trzeba też zerwać łatkę miasta maczet.

Trzeba szukać oszczędności, ale ceny biletów komunikacji miejskiej nie wzrosną. Nie zmniejszy się też liczba miejsc w przedszkolach. Łukasz Gibała twierdzi też, że ma pomysł na Kraków bez partyjniactwa i opowiedział o tym w programie Gość INFOR.PL

REKLAMA

60 złotych brutto za godzinę dodatkowych zajęć dla nauczycieli. Będzie można wykorzystać 100 dodatkowych godzin

W programie „Aktywna Szkoła” właśnie wprowadzono istotne zmiany. Osoby prowadzące zajęcia dostaną wyższe wynagrodzenie. Poszerzy się też katalog osób prowadzących zajęcia.

Prezes NFOŚiGW dla "DGP": perspektywa ewentualnego wycofania dotacji dla pieców gazowych wywołuje niezadowolenie i niepewność

Decyzja o dalszym dofinansowaniu pieców gazowych w ramach programu Czyste Powietrze będzie musiała zostać podjęta w tym roku – powiedziała "Dziennikowi Gazecie Prawnej" prezes NFOŚiGW Dorota Zawadzka-Stępniak.

Ile depresja Polaków kosztuje gospodarkę?

66,6% - aż tle dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów kojarzonych z depresją. Najczęściej to uczucie zmęczenia i obniżenie nastroju. To poprawa względem ubiegłego roku, ale wciąż bardzo duża liczba. Tak wynika z danych najnowszego raportu. Autorzy badania szacują, że gospodarka traci na tym około 3 mld zł rocznie. 

Dostajesz podejrzane SMS-y? Twój operator sieci komórkowej je zablokuje

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni podłączyli się do systemu służącego do wymiany informacji o fałszywych wiadomościach – telegraf.cert.pl. System służy do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS.

REKLAMA

Egzamin ósmoklasisty - język polski. Zrób powtórkę z naszymi testami wiedzy

Egzamin ósmoklasisty już coraz bliżej. Uczniowie kończący szkołę podstawową przystąpią do sprawdzianów wiedzy w dniach 14-16 maja 2024. Przygotowaliśmy małą powtórkę z języka polskiego. 

Masz 18 lat i kochasz podróżować? Sprawdź, jak wygrać podróż po Europie

Do końca kwietnia można się zgłaszać do konkursu DiscoverEU i wygrać podróż po Europie. Jakie warunki trzeba spełnić? Jak się zgłosić?  

REKLAMA