Karta Lokalizacji Podróżnego - jak wypełnić?

Karta Lokalizacji Podróżnego - jak wypełnić? / Shutterstock
Kartę Lokalizacji Podróżnego musi wypełnić każdy przylatujący do Polski. Czym jest? Jak wypełnić Kartę Lokalizacji Pasażera?

Karta Lokalizacji Podróżnego - co to?

Karta Lokalizacji Podróżnego (KLP) to standardowy międzynarodowy dokument, który wprowadzany jest w przypadku ryzyka epidemii.

Jeśli przekraczasz granicę Rzeczypospolitej Polskiej samolotem po 16 lipca 2021 r., musisz ją wypełnić przed odprawą. Ma ona zapewnić bezpieczeństwo tobie, twoim bliskim i wszystkim osobom, z którymi masz styczność. Jeśli na pokładzie samolotu znajdowała się osoba zakażona, Karta umożliwi szybkie dotarcie do ciebie i innych pasażerów, co pomoże ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Karta Lokalizacji Podróżnego - kiedy wypełnić?

Wypełnij Kartę Lokalizacji Pasażera przed podróżą, w czasie podróży lub najpóźniej przed odprawą.

Ważne! Wypełnienie formularza jest obowiązkowe przy przekraczaniu granic Rzeczpospolitej Polski.

Karta Lokalizacji Podróżnego - kto musi wypełnić? 

Każdy, kto podróżuje samolotem i zamierza przekroczyć granicę Rzeczpospolitej Polski.

Karta Lokalizacji Podróżnego - jakie dane?

Do wypełnienia Karty Lokalizacji Podróżnego będą ci potrzebne:

  • kraj, w którym rozpoczęła się podróż,
  • numer lotu,
  • data przylotu,
  • imię i nazwisko,
  • numer PESEL lub dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport),
  • dane do kontaktu (telefon, adres e-mail),
  • adresy wszystkich miejsc, w których masz zamiar pozostawać przez pierwsze 14 dni pobytu Polsce (np. hotel, dom rodzinny, ośrodek wczasowy),
  • informacja, czy posiadasz zaświadczenie, że jesteś ozdrowieńcem lub osobą w pełni zaszczepioną albo czy posiadasz negatywny wynik testu PCR na koronawirusa SARS-Cov-19.

Karta Lokalizacji Podróżnego - jak wypełnić?

  • Kliknij Wypełnij formularz.
  • Podaj adres e-mail. Kliknij Potwierdź e-mail.
  • Otrzymasz maila z linkiem do formularza. Kliknij w link.
  • Uzupełnij wszystkie pola obowiązkowe w formularzu (szczegóły znajdziesz w sekcji Co musisz przygotować).
  • Zaakceptuj wszystkie zgody i oświadczenia.
  • Wyślij zgłoszenie. Na podany w formularzy adres e-mail otrzymasz potwierdzenie.
  • Potwierdzenie możesz wydrukować lub okazać je obsłudze lotniska na urządzeniu mobilnym (np. na telefonie, tablecie).

Jedną Kartę możesz wypełnić w imieniu innych osób, które z tobą podróżują. Na jednej Karcie możesz podać dane kilku osób.

Uwaga! Jedną Kartę możesz wypełnić dla kilku osób tylko wtedy, gdy będą one przebywać w tych samych miejscach, co ty. Np. jeśli podróżujesz z rodziną, ale twoje dzieci będą nocować w innym miejscu, musisz wypełnić dla nich oddzielną Kartę.

Karta Lokalizacji Pasażera - gdzie zgłosić?

Karta przesyłana jest do sanepidu (Państwowej Inspekcji Saniatarnej). Potwierdzenie wysłania Karty musisz okazać na lotnisku w Polsce podczas odprawy (w formie wydruku lub pliku pdf na urządzeniu mobilnym). Potwierdzenie otrzymasz na swój adres e-mail.

Dane, które podasz w Karcie Lokalizacji Pasażera, są przetwarzane przez sandepid (Państwową Inspekcję Sanitarną). Administratorem danych jest państwowy powiatowy inspektor sanitarny właściwy ze względu na miejsce zamieszkania lub pobytu podróżnego, w którym podróżny będzie odbywać obowiązkową kwarantannę, albo inne planowane miejsce pobytu podróżnego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 

Karta Lokalizacji Pasażera - rozporządzenie

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 lipca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1262).

Źródło: gov.pl

Sektor publiczny
Jeśli posiadasz dużą rodzinę, należą Ci się zniżki. Jakie?
17 maja 2024

Jesteś rodzicem przynajmniej 3 dzieci? Możesz nie wiedzieć, że przysługują Ci zniżki. Dowiedz się, jak z nich skorzystać oraz jak i gdzie złożyć odpowiedni wniosek.

Trzaskowski wydał zarządzenie. Hołownia komentuje
17 maja 2024

Prezydent Rafał Trzaskowski wydał zarządzenie dla Warszawy dotyczące wprowadzenia 16 standardów "równego traktowania”. Jest to szerokie zarządzenie, które dotyczy kwestii związanych z równouprawnieniem i zakazem dyskryminacji. Ocenił je marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Bon energetyczny - kto się załapie na 300-1200 zł? Kryteria dochodowe są naprawdę niskie
17 maja 2024

Wysokość bonu energetycznego będzie zależała m.in. od liczby osób w gospodarstwie domowym, jak również od kryterium dochodowego na osobę w gospodarstwie jednoosobowym lub wieloosobowym. Pieniądze w wysokości od 300 zł do 1200 zł są do wzięcia już w 2024 roku. Jednak załapać się na to nowe świadczenie nie będzie łatwo.

Kaczyński mówił o "bardzo poważnych podwyżkach" w Polsce. PiS szykuje nowy projekt
17 maja 2024

Europoseł Ryszard Czarnecki mówił o "olbrzymim odzewie" w sprawie akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Stop Podwyżkom". Projekt ten ma na celu utrzymanie cen gazu i energii na obecnym poziomie. 

Lekcje religii w klasach łączonych od września 2024 r. Kościół ma wątpliwości. Konferencja Episkopatu Polski postuluje m.in. zmniejszenie liczby uczniów w klasach
17 maja 2024

Minister Edukacji chce zmienić rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach. Nowością ma być możliwość organizacji lekcji religii w grupie międzyoddziałowej lub międzyklasowej. Konferencja Episkopatu Polski zgłasza wątpliwości do tego projektu i postuluje m.in. zmniejszenie liczby uczniów w klasach łączonych. 

Noc Muzeów 2024 r.: utrudnienia w ruchu
17 maja 2024

Noc Muzeów 2024 odbędzie się z soboty na niedzielę 18/19 maja. W związku z przewidzianymi atrakcjami mogą pojawić się zmiany w komunikacji miejskiej i ewentualne utrudnienia w ruchu. Sprawdzamy, jak to wygląda w największych miastach. 

Noc Muzeów 2024 r.: darmowa komunikacja
17 maja 2024

Noc Muzeów 2024 jest już w ten weekend. Czy komunikacją miejską będziemy mogli poruszać się za darmo? Sprawdzamy!

W wieku 119 lat zmarła najstarsza mieszkanka. Co było sekretem jej długowieczności?
17 maja 2024

Najstarsza dotychczas Greczynka Irini Baroulakis odeszła w wieku 119 lat. Nie brała leków i prawie nie chorowała. Co było sekretem jej długowieczności? 

Znamy kryteria podziału subwencji oświatowej w 2024 r.
17 maja 2024

Kryteria podziału subwencji oświatowej. Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) opublikowało kryteria podziału rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na 2024 rok. Pierwszy termin na składanie wniosków mija w dniu 7 czerwca.

Kardiolog: nadciśnienie to najczęstsza przyczyna bólów głowy. Ludzie latami biorą leki przeciwbólowe, a nie wpadną na to by zmierzyć ciśnienie krwi
17 maja 2024

Zażywamy tabletki od bólu głowy, a najczęstszą przyczyną bólu jest wysokie ciśnienie krwi (czyli nadciśnienie tętnicze) - powiedział dr Tadeusz Zębik, ordynator oddziału kardiologicznego Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. "Nie tylko seniorzy, a wszyscy powinniśmy pilnować nadciśnienia i co jakiś czas zmierzyć sobie ciśnienie, zwłaszcza przy niepokojących objawach" - zaapelował dr Zębik.

pokaż więcej
Proszę czekać...