REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Noc Muzeów 2024 r.: utrudnienia w ruchu

noc muzeów 2024
noc muzeów 2024
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Noc Muzeów 2024 odbędzie się z soboty na niedzielę 18/19 maja. W związku z przewidzianymi atrakcjami mogą pojawić się zmiany w komunikacji miejskiej i ewentualne utrudnienia w ruchu. Sprawdzamy, jak to wygląda w największych miastach. 

Noc Muzeów 2024 

To już dwudziesta edycja jednaj z najpopularniejszych imprez kulturalnych w Polsce. Noc Muzeów co roku przyciąga tłumy! W wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt polskich miast, a każde przygotowuje na tę wyjątkową okazję rozmaite atrakcje. 

REKLAMA

Wstęp do obiektów biorących udział w Nocy Muzeów jest darmowy albo za drobną opłatą (zazwyczaj jest to od 1 do 5 zł).

W poniższym artykule można sprawdzić, jakie atrakcje przygotowały największe miasta w Polsce. 

Noc Muzeów - zmiany w komunikacji miejskiej

Tego typu wydarzenia to także zazwyczaj zmiany w organizacji ruchu. Niektóre miasta mają dodatkowe specjalne linie uruchomione na ten czas. W poniższym artykule sprawdzamy, gdzie podczas Nocy Muzeów będzie można jeździć bez biletu. 

A jakie zmiany czekają pasażerów? W dużej część są to ułatwienia, bo niektóre linie będą kursowały z większą częstotliwością. Poniżej zmiany w komunikacji podczas Nocy Muzeów 2024. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Noc Muzeów - komunikacja miejska Warszawa 

Kursowanie metra linii M1 i M2 będzie wydłużone do godz. 2:30: do godz. 1:00 co 7,5 minuty, a po godz. 1:00 co 15 minut.

Tramwaje linii 2, 4, 9, 11, 26 i 33 będą kursowały do ok. godz. 2:30, przy czym ostatnie kursy z centrum zaplanowano ok. godz. 2:00. Odjazdy co ok. 10-15 minut.

REKLAMA

Do ok. godz. 2:30 wydłużone zostanie kursowanie autobusów linii 111, 116, 180, 190, 517 i 527, jednak ostatnie odjazdy z centrum odbędą się ok. godz. 2:00. W godz. 19:00 – 1:30 będą jeździły co ok. 10 minut, a od godz. 1:30 co ok. 15 minut. Nocne N13, N24, N25 i N32 do godz. 2:30 będą odjeżdżały z przystanków częściej.

Na stołeczne ulice i torowiska wyjadą specjalne autobusy i tramwaje, które dowiozą chętnych do najpopularniejszych atrakcji. Przejazd nimi będzie bezpłatny, a poznać je będzie można po oznaczeniach literowych: A, B, C, D, E, F, M, P i R. Rozpoczną kursowanie po godz. 18:00, a główny punkt przesiadkowy znajdzie się przy ul. Emilii Plater.

Po godz. 23:00 kursowanie linii 4, 11, 26 oraz 33 będzie się odbywało na trasach zmienionych:

  • linia 4 na trasie: WYŚCIGI – RATUSZOWA-ZOO;
  • linia 11 na trasie: SIELCE – CM. WOLSKI
  • linia 26 na trasie: WIATRACZNA – … – Powstańców Śląskich – Górczewska – OS. GÓRCZEWSKA
  • linia 33 na trasie: METRO MŁOCINY … Rakowiecka – Boboli – Wołoska – WORONICZA

Po godzinie 18:30 autobusy linii 106 kursować będą na trasie:

OSTROROGA – … – Dobra – Nowy Zjazd – NOWY ZJAZD 01 – Wybrzeże Kościuszkowskie – … – OSTROROGA

Noc Muzeów -  komunikacja miejska Łódź 

W noc 18/19 maja 2024 r. w związku z organizacją Nocy Muzeów, zaplanowane jest uruchomienie specjalnych linii: 102 i 151

  •  w godz. 18:00 - 1:00 uruchomienie linii 10A
  • do godz. 1:00 wydłużone kursowanie, na skróconej trasie Chojny Kurczaki - Telefoniczna Zajezdnia, linii 15
  • zmian rozkładu jazdy autobusów linii N1A N1B
  • do godz. 1:00 wydłużone kursowanie linii: 2, 3, 6, 8, 10B, 11, 55, 59, 86

Noc Muzeów -  komunikacja miejska Wrocław 

Wrocław uruchomi dwie specjalne linie tramwajowe i cztery specjalne linie autobusowe. Zabytkowe darmowe autobusy i tramwaje będą kursować od około godziny 16 do około godziny 24 na specjalnie wyznaczonych trasach M1, M2, M10, M11, M12 i M13.

Nie przewidziano utrudnień w ruchu.

Zobacz także: Żyjemy już w innym świecie. Oto kraje z największą liczbą robotów przemysłowych
Wenecja walczy z "jednodniową turystyką". 5 euro za wstęp do centrum

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Okres przejściowy dla e-Doręczeń do końca 2025 r. W celu zapewnienia skutecznego wdrożenia w podmiotach publicznych

Wprowadzenie okresu przejściowego dla e-Doręczeń do 31 grudnia 2025 r. dla podmiotów publicznych. Tak zakłada projekt nowelizacji ustawy opublikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

CKE: harmonogram egzaminów zawodowych i potwierdzających kwalifikacje w 2025 roku

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała harmonogram egzaminów zawodowych i egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, które będą przeprowadzane w 2025 r. w sesji zimowej - w styczniu oraz w sesji letniej - w czerwcu i na początku lipca.

Rewolucja w przychodniach już od 24 sierpnia. Problemy ginekologiczne i kardiologiczne rozwiążesz na innych zasadach

Od soboty, 24 sierpnia pacjenci mogą korzystać z centralnej elektronicznej rejestracji na wybrane świadczenia. Pacjenci w ramach programu pilotażowego mogą samodzielnie zapisywać się i odwoływać wizyty online w poradniach kardiologicznych i w ramach dwóch programów ginekologicznych.

Masowa likwidacja porodówek? Gdzie? 1/3 nie spełnia limitu 400 porodów rocznie. Bez tego nie będzie umowy z NFZ

W sierpniu 2024 r. Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji publicznych projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw. To element reformy szpitalnictwa, która m.in. zmienia zasady kwalifikacji szpitali do tzw. sieci. Projekt ten przewiduje, że w przypadku profilu położnictwo i ginekologia o kwalifikacji miałaby decydować minimalna liczba odebranych porodów. Resort zdrowia wstępnie określił ją na około 400 rocznie. Szpitale w "sieci" mają umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, co ma im gwarantować ciągłość i stabilność finansowania.

REKLAMA

Stypendia: Uczniowie dostali po 5000 zł od premiera. Teraz wnioski do fundacji i uczelni składają studenci

Otwierają się okienka na składanie wniosków o stypendia dla studentów. Miejsce składania wniosków: uczelnie i fundacje. Rok akademicki rozpoczyna się przecież już w październiku. Rok szkolny w szkołach zaczyna się miesiące wcześniej. Dlatego stypendia dla uczniów ruszyły wcześniej. Przykładem są stypendia premiera w łącznej kwocie 20 mln zł dla 4000 uczniów.

Depresja okołoporodowa. Dlaczego tak mało zwraca się uwagę na zdrowie psychiczne kobiet w ciąży, połogu i po stracie?

Depresja okołoporodowa dotyczy bardzo wielu kobiet. Tymczasem ponad 70 proc. matek, które urodziły dziecko w latach 2019-2024 nie miało przeprowadzonej obowiązkowej oceny ryzyka wystąpienia tej choroby. 

Chciał okraść mieszkanie, ale pogrążył się w lekturze książki

Do niecodziennego włamania doszło w jednym z mieszkań w Rzymie. Złodziej, przeszukując sypialnię natknął się na leżącą na szafce książkę. Zaczął czytać z zainteresowaniem. Przerwał dopiero, gdy do mieszkania wkroczyła wezwana przez właściciela apartamentu policja. 

5 zmian w roku szkolnym 2024/2025 r. Co zmienia się dla ucznia, rodzica i nauczyciela

Uczniów czeka uszczuplona podstawa programowa, a nauczycieli standardy zatrudniania specjalistów, które w pełni zaczną obowiązywać od roku szkolnego 2024/2025. Rodzice uczniów z Ukrainy powinni przygotować się na uzależnienie wypłat świadczeń wychowawczych (tzw. 800 plus) od realizacji obowiązku szkolnego. To jednak nie wszystkie nowości. Oto 5 kolejnych ważnych zmian!

REKLAMA

L4 z kodem "C" - co oznacza? Duży wzrost tego typu zwolnień lekarskich

W 2022 r. wydano 6,1 tys. zwolnień lekarskich z kodem "C". W 2023 r. było to już 6,6 tys. Tak wynika z raportu ZUS dotyczącego absencji w pracy z powodu choroby w 2023 r. Kod ten oznacza, że zwolnienie zostało wystawione w przypadku niezdolności do pracy spowodowanej nadużyciem alkoholu. 

Noszenie maseczek wraca. Jest wyraźne ostrzeżenie GIS

Główny Inspektor Sanitarny informuje o wzrastającej liczbie zakażeń na Covid-19. W związku z tym zapowiada nowe zalecenia, które mają dotyczyć m.in. obowiązku noszenia maseczek. GIS ostrzega przed szczytem zachorowań, który spodziewany jest w drugiej połowie października.

REKLAMA