Nowy program dla Podlasia. MSiT uruchamia specjalną inicjatywę. Turystyka odżyje?

oprac. Olga Papiernik
rozwiń więcej
Nowy program dla Podlasia. MSiT uruchamia specjalną inicjatywę. Turystyka odżyje? / Nowy program dla Podlasia. MSiT uruchamia specjalną inicjatywę. Turystyka odżyje? / ShutterStock

Nowa inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki dotycząca promocji turystyki na Podlasiu. Sławomir Nitras ogłosił uruchomienie specjalnego programu promocji turystycznej regionu Podlasie. Celem tego programu jest wsparcie działań władz lokalnych i samorządów w zakresie działań promocyjnych.

Program został uruchomiony w odpowiedzi na obowiązujące od 13 czerwca bieżącego roku rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczące strefy nadgranicznej. Mimo że obszar ten nie obejmuje miejscowości i szlaków turystycznych, w regionie zaobserwowano mniejszy ruch turystyczny. Program ma na celu odbudowanie ruchu turystycznego w całym Podlasiu.

Nowy fundusz 

Ministerstwo Sportu i Turystyki ustanowiło fundusz, który będzie wspierał działania promocyjne władz lokalnych i organizacji turystycznych. Ich celem będzie przekonywanie turystów do odwiedzenia Podlasia. Minister Sławomir Nitras zapowiedział, że akcję będą prowadzić wszelkimi dostępnymi metodami, we współpracy z chętnymi partnerami.

Atrakcje Podlasia

W ramach kampanii promocyjnej Ministerstwo zachęca turystów do odwiedzenia różnych miejsc na Podlasiu. Warto zwrócić uwagę na:

  • Białowieski Park Narodowy: Unikalny obszar chroniony, gdzie można obserwować dziką przyrodę.
    Kraina Otwartych Okiennic: Malownicze wsie z charakterystycznymi drewnianymi okiennicami.
  • Supraśl: Miasto słynące z klasztoru prawosławnego i pięknych krajobrazów.
    Podlaski Szlak Bocianiego: Idealny dla miłośników ptaków.
  • Hajnówka: Miejsce, gdzie można poznać kulturę i tradycje Podlasia.

Promocja w mediach społecznościowych i telewizji

Kampania promocyjna będzie prowadzona w najbliższych miesiącach na platformach mediów społecznościowych oraz w dużych stacjach telewizyjnych. Ministerstwo Sportu i Turystyki zachęca wszystkich do odkrycia uroków Podlasia i spędzenia tam aktywnego wypoczynku.

Sektor publiczny
Min. edukacji B. Nowacka: Nauka pisania i czytania w "zerówkach". Zajęcia dodatkowe
04 paź 2024

Temat tego zakazu pilotuje Onet. Portal ustalił, że dr Gabriela Olszowska (Małopolski Kurator Oświaty) w rozesłanym piśmie do placówek oświatowych zniechęca uczenia dzieci w zerówkach do nauki ….. pisania i czytania. Używa przy tym dyskusyjnych argumentów np., że rączka dziecka w wieku 6 lat źle znosi … pisanie literek, a w wieku 7 lat już tego problemu nie ma. Kurator sugeruje też, że nauczyciele w zerówkach nie mają kompetencji do uczenia dzieci w sposób nie powodujący dysleksji u nich. Powstaje też wątpliwość, czy kuratorium wprowadza zakaz nauki pisania i czytania małych dzieci, czy też jest to tylko sugestia. 

Oszuści podszywają się teraz pod zbiórki dla powodzian
03 paź 2024

Oszuści wiedzą, co działa na potencjalne ofiary, dlatego teraz zaczęli wykorzystywać wątki powodziowe. Na przykład do oszustw inwestycyjnych. NASK apeluje o czujność. Zbiórki można zweryfikować. 

Dlaczego seniorzy czują się samotni i co miasta mogą z tym zrobić?
05 paź 2024

Samotność to poważny problem, zwłaszcza wśród seniorów. Z badań wynika, że większość osób w wieku 66-85 lat uważa ją za główną przyczynę problemów psychicznych. Miasta mogą odegrać istotną rolę, oferując wsparcie w postaci zajęć, wydarzeń kulturalnych i darmowej pomocy psychologicznej.

Próg pomoc to milion złotych lub wartość poniesionych szkód. Przedsiębiorca poszkodowany w powodzi ma do wybory dwie opcje: 16 tys. zł na każdą z ubezpieczonych w firmie osób lub 75 proc. średniomiesięcznego przychodu za ubiegły rok
05 paź 2024

Świadczenie dla przedsiębiorców poszkodowanych w powodzi będzie wypłacane do miliona złotych lub wartości poniesionych szkód. Do wyboru są dwie opcje: 16 tys. zł na każdą z ubezpieczonych w firmie osób lub 75 proc. średniomiesięcznego przychodu za ubiegły rok. Aby otrzymać świadczenie pomocowe poszkodowany przedsiębiorca powinien udać się do ZUS-u i tam złożyć wniosek oraz oświadczenie.

Mianowania urzędników w służbie cywilnej 2025–2027 [limity]. Decyzja Rady Ministrów
04 paź 2024

Rada Ministrów przyjęła 28 września 2024 r. trzyletni plan limitu mianowań urzędników w służbie cywilnej na lata 2025–2027, przedłożony przez Szefa Służby Cywilnej.

mLegitymacja studencka. Warto ją dodać do aplikacji mObywatel
01 paź 2024

Elektroniczna legitymacja studencka to cyfrowa wersja legitymacji tradycyjnej. Dzięki niej studenci mogą korzystać z różnych zniżek, np. na komunikację miejską, bilety do kina czy teatru. Już ponad 218 tys. studentów korzysta z mLegitymacji.

QUIZ Dzielnice Warszawy - sprawdź, czy nie pomylisz nazwy. Łatwiej być nie może
01 paź 2024
Jak dobrze znasz dzielnice stolicy? Sprawdź w quizie, czy uda Ci się bezbłędnie odpowiedzieć na wszystkie pytania.
Barbara Nowacka: Trwają prace nad rozporządzeniem w sprawie jednej lekcji religii w tygodniu
01 paź 2024

Barbara Nowacka zapowiedziała, że projekt rozporządzenia w sprawie jednej lekcji religii w tygodniu trafi do konsultacji. Szefowa resortu edukacji zakłada, że do końca roku rozporządzenie będzie podpisane.

Polska wkroczyła w okres kryzysu demograficznego. Ekspert: programy społeczne nie wpływają na wzrost dzietności; zmienił się trend kulturowy
30 wrz 2024

GUS podał, że Polska wkroczyła w okres kryzysu demograficznego. "Programy społeczne, jak 800 plus, nie przekładają się na wzrost dzietności. Oprócz trudności z infrastrukturą opiekuńczą mamy do czynienia ze zmianą trendu kulturowego. Obecnie młodzi ludzie rzadziej decydują się na posiadanie dzieci" – powiedział Dominik Owczarek z Instytutu Spraw Publicznych.

Top 5 najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. Gdzie się wybrać?
30 wrz 2024

Jarmarki świąteczne w Europie to niepowtarzalna okazja, by poczuć magiczny nastrój świąt, odkryć regionalne przysmaki oraz rękodzieło, a także zanurzyć się w atmosferze pełnej kolorowych świateł i świątecznej muzyki. 

pokaż więcej
Proszę czekać...