II Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w Katowicach

Między 31 maja a 2 czerwca odbędzie się w Katowicach II Europejski Kongres Gospodarczy. Impreza w pierwotnym terminie, 14-16 kwietnia, została odwołana w związku z katastrofą prezydenckiego samolotu.

Nową datę kongresu potwierdziła PAP w środę reprezentująca jego organizatorów Marta Stach. Zaznaczyła, że informacje o imprezie będą w najbliższych dniach uaktualniane m.in. na stronie internetowej: www.eec2010.eu

W dniu katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, organizatorzy kongresu wydali oświadczenie o jego odłożeniu na późniejszy termin "wobec bezmiaru dramatu, zarówno w wymiarze ludzkim jak i Państwa Polskiego, a także z szacunku do czasu, w którym wszystkim Polakom będzie towarzyszyć żal po stracie tak wielu znakomitych rodaków - osób ważnych dla Rzeczpospolitej".

W trzydniowym kongresie między 14 a 16 kwietnia mieli wziąć udział ekonomiści, politycy, ludzie biznesu, przedstawiciele świata finansów i naukowcy - w sumie ok. 3,5 tys. osób. Zaplanowano kilkanaście sesji tematycznych, z czynnym udziałem ok. 600 prelegentów i panelistów.

Inauguracyjne wystąpienie miał wygłosić honorowy szef rady patronackiej kongresu, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Podczas inauguracyjnej sesji 14 kwietnia mieli też wystąpić unijny komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski, wicepremier Waldemar Pawlak, minister finansów Jacek Rostowski i b. prezes NBP Leszek Balcerowicz.

Pomysłodawca przedsięwzięcia, Wojciech Kuśpik, powiedział w środę na antenie Radia Katowice, że wymiar i skala Kongresu zorganizowanego w nowym terminie będą dla wielu osób "pozytywnym zaskoczeniem". Zaznaczył, że organizatorzy spodziewają się 4-5 tys. gości, wśród nich "najważniejszych osób w gospodarce europejskiej i najważniejszych firm w tej części Europy." 

Sektor publiczny
Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2024?
07 maja 2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 – kiedy wypada? Ile dni wakacji będą mieli uczniowie? Sprawdź, którego czerwca jest zakończenie roku szkolnego.

Do kiedy maturzysta ma status ucznia?
07 maja 2024

Do kiedy maturzysta ma status ucznia? Czy po odebraniu świadectwa i po maturze legitymacja szkolna traci ważność? Czy we wrześniu maturzysta już nie posiada statusu ucznia?

Matura 2024. Bunt i relacje międzyludzkie tematami rozprawek na egzaminie dojrzałości
07 maja 2024

W tym roku maturzyści mieli do wyboru dwa interesujące tematy rozprawki na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Rewolucja w PIT. Plan ministra Domańskiego
07 maja 2024

Ministerstwo Finansów pracuje nad rewolucyjną reformą finansowania samorządów, która ma wejść w życie w 2025 r. Głównym celem jest zwiększenie wpływów samorządów z podatków, dzięki czemu w przyszłym roku do jednostek samorządu terytorialnego trafiłoby 27 mld zł więcej niż obecnie.

Matura 2024: ściągnij arkusze z polskiego. I odpowiedzi na zadania [język polski 7 V 2024 r.]
07 maja 2024

Arkusz egzaminacyjny z języka polskiego na poziomie podstawowym w nowej formule podzielony jest na dwa zeszyty. W pierwszym są dwa testy: "Test – Język polski w użyciu" i "Test historycznoliteracki". W drugim zeszycie trzeba napisać wypracowanie na jeden temat wybrany z dwóch zaproponowanych. Na napisanie egzaminu maturzyści mają 240 minut.

Mamy arkusze CKE z matury z języka polskiego! I odpowiedzi ekspertów!
07 maja 2024

Arkusze egzaminacyjne CKE na Infor.pl. Udostępniamy jednocześnie wstępne odpowiedzi na pytania przygotowane przez naszych specjalistów.

RIO: Specjalny fundusz na nagrody dla nauczycieli
06 maja 2024

Specjalny fundusz na nagrody dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze powinien wynosić co najmniej 1 proc. planowanych rocznych wynagrodzeń osobowych.

Von der Leyen: procedurę z art. 7 Traktatu o UE wobec Polski można już zamknąć. KE doceniła działania legislacyjne i nielegislacyjne
06 maja 2024

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała 6 maja 2024 r., że po ponad sześciu latach procedurę z art. 7 wobec Polski można zamknąć. Dla Polski rozpoczyna się nowy rozdział; gratuluję premierowi Donaldowi Tuskowi i jego rządowi - zaznaczyła.

Min. Kierwiński: rozważałbym zatrudnienie obcokrajowców w Policji jako pracowników cywilnych. Łatwiejszy powrót do służby - skrócone postępowanie kwalifikacyjne
06 maja 2024

Rozważałbym możliwość zatrudnienie w Policji obcokrajowców mieszkających na terytorium Polski jako pracowników cywilnych - powiedział 6 maja 2024 r. szef MSWiA Marcin Kierwiński. Zastrzegł, że nie dotyczy to służby kontraktowej. Przekazał, że resort chce zaproponować byłym policjantom powrotu na kontrakt czasowy.

W lasach zwiększone ryzyko powstania pożaru. O czym pamiętać w majówkę?
30 kwi 2024

W majówkę w lesie powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Gdzie ryzyko pożaru jest największe?

pokaż więcej
Proszę czekać...