Biały niedźwiadek będzie maskotką Suwałk

Biały niedźwiadek będzie maskotką promującą Suwałki (Podlaskie) - zdecydowali w środę radni Suwałk. Miasto to od lat kojarzone jest z tzw. polskim biegunem zimna.

Radni podczas sesji przyjęli całą "Strategię Promocji Miasta Suwałki na lata 2010 - 2015". Dokument zakłada m.in., że maskotką miasta będzie biały polarny niedźwiadek.

Niedźwiadek wygrał rywalizację o miano maskotki z bobrem. Specjaliści, którzy przygotowali strategię promocji uznali, że niedźwiadek jest bardziej przyjaznym zwierzęciem niż bóbr. Ten drugi - według nich - może kojarzyć się często z wyrządzaniem szkód człowiekowi. Radni Suwałk poparli to stanowisko.

Biały niedźwiedź jest stałym elementem żartów, jakie z mieszkańców Suwałk robią sobie od lat przyjezdni. Suwałki - według nich - leżą tam, gdzie są białe niedźwiedzie, czyli na "polskim biegunie zimna".

Czytaj także: Internetowy Klub Samorządów "LOKALNI-GLOBALNI" >>

Chociaż ostatnio na Suwalszczyźnie nie jest już tak zimno jak kilkanaście lat temu, to władze Suwałk są zdania, że pomimo to miasto powinno być kojarzone właśnie z pogodą. Jednym z haseł, które zostanie wykorzystane w kampanii promocyjnej będzie hasło "pogodne Suwałki".

"Tworząc strategię promocji zależało nam na wykreowaniu atrakcyjnego wizerunku Suwałk. Naszym głównym hasłem będą pogodne Suwałki" - powiedział prezydent Suwałk Józef Gajewski.

Z badań wykonanych przez Pentor na zlecenie firmy, która przygotowała strategię promocji Suwałk wynika, że obecnie wizerunek miasta pozostawia wiele do życzenia i jest mało wyrazisty. Przedstawiciele firmy uważają, że musi on zostać ujednolicony.

Czytaj także: Rejestracja w Klubie "LOKALNI-GLOBALNI" >>

Sektor publiczny
Jak wybierać bezpieczną żywność?
08 maja 2024

Czy kryje się pod hasłem bezpieczna żywność? Czy potrafimy ją wybierać? Jaki jest związek między nauką o bezpieczeństwie żywności a żywnością, którą spożywamy każdego dnia?

Prezes CPK: nie można otworzyć nowego lotniska za wcześnie - gdy rozbudowane Okęcie i Modlin będą miały niewykorzystaną przepustowość
08 maja 2024

Nie możemy otworzyć nowego lotniska za wcześnie, gdy Okęcie i Modlin wciąż będą miały niewykorzystaną, a uzyskaną dzięki nowym inwestycjom przepustowość - powiedział "Rzeczpospolitej" prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Filip Czernicki.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2024?
07 maja 2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 – kiedy wypada? Ile dni wakacji będą mieli uczniowie? Sprawdź, którego czerwca jest zakończenie roku szkolnego.

Do kiedy maturzysta ma status ucznia?
07 maja 2024

Do kiedy maturzysta ma status ucznia? Czy po odebraniu świadectwa i po maturze legitymacja szkolna traci ważność? Czy we wrześniu maturzysta już nie posiada statusu ucznia?

Matura 2024. Bunt i relacje międzyludzkie tematami rozprawek na egzaminie dojrzałości
07 maja 2024

W tym roku maturzyści mieli do wyboru dwa interesujące tematy rozprawki na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Rewolucja w PIT. Plan ministra Domańskiego
07 maja 2024

Ministerstwo Finansów pracuje nad rewolucyjną reformą finansowania samorządów, która ma wejść w życie w 2025 r. Głównym celem jest zwiększenie wpływów samorządów z podatków, dzięki czemu w przyszłym roku do jednostek samorządu terytorialnego trafiłoby 27 mld zł więcej niż obecnie.

Matura 2024: ściągnij arkusze z polskiego. I odpowiedzi na zadania [język polski 7 V 2024 r.]
07 maja 2024

Arkusz egzaminacyjny z języka polskiego na poziomie podstawowym w nowej formule podzielony jest na dwa zeszyty. W pierwszym są dwa testy: "Test – Język polski w użyciu" i "Test historycznoliteracki". W drugim zeszycie trzeba napisać wypracowanie na jeden temat wybrany z dwóch zaproponowanych. Na napisanie egzaminu maturzyści mają 240 minut.

Mamy arkusze CKE z matury z języka polskiego! I odpowiedzi ekspertów!
07 maja 2024

Arkusze egzaminacyjne CKE na Infor.pl. Udostępniamy jednocześnie wstępne odpowiedzi na pytania przygotowane przez naszych specjalistów.

RIO: Specjalny fundusz na nagrody dla nauczycieli
06 maja 2024

Specjalny fundusz na nagrody dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze powinien wynosić co najmniej 1 proc. planowanych rocznych wynagrodzeń osobowych.

Von der Leyen: procedurę z art. 7 Traktatu o UE wobec Polski można już zamknąć. KE doceniła działania legislacyjne i nielegislacyjne
06 maja 2024

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała 6 maja 2024 r., że po ponad sześciu latach procedurę z art. 7 wobec Polski można zamknąć. Dla Polski rozpoczyna się nowy rozdział; gratuluję premierowi Donaldowi Tuskowi i jego rządowi - zaznaczyła.

pokaż więcej
Proszę czekać...