Matura 2025. Próbny egzamin z matematyki. Odpowiedzi [ARKUSZE Z CKE]

Dzika Matematyka
Dzika Matematyka to jeden z największych i najszybciej rozwijających się profili poświęconych matematyce w mediach społecznościowych w Polsce.
rozwiń więcej
Matura 2025. Próbny egzamin z matematyki. Odpowiedzi / ShutterStock

W czwartek 5 grudnia rozpoczęły się się próbne egzaminy maturalne organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Potrwają do 17 grudnia. Dziś 6 grudnia egzamin z matematyki. Publikujemy zadania wraz z odpowiedziami. 

Wiosną 2025 r. matura zostanie przeprowadzona na podstawie wymagań podstawy programowej, a nie jak w ostatnich kilku latach na podstawie wymagań egzaminacyjnych wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19. Od 1 września 2024 r. w szkołach realizowana jest odchudzona podstawa programowa kształcenia ogólnego, stąd egzaminy próbne. Przeprowadzenie egzaminu próbnego jest dobrowolne. 

W tym miejscu będziemy publikować odpowiedzi do arkuszy egzaminacyjnych z matematyki. Zadania rozwiązuje Dzika Matematyka. 

 

Zadania nr 1 i 2

Źródło zewnętrzne

 

Zadanie nr 3

Źródło zewnętrzne

 

Zadania nr 4 i 5

Źródło zewnętrzne

 

Zadania 6 i 7

Źródło zewnętrzne

 

Zadanie nr 8

Źródło zewnętrzne

 

Zadanie nr 9

Źródło zewnętrzne

 

Zadanie nr 10

Źródło zewnętrzne

 

Zadanie nr 11

Źródło zewnętrzne

 

Zadanie nr 12

Źródło zewnętrzne

 

Zadanie nr 12

Źródło zewnętrzne

 

Zadania nr 13 i 14

Źródło zewnętrzne

 

Zadania nr 15 i 16

Źródło zewnętrzne

 

Zadanie nr 17

Źródło zewnętrzne

 

Zadanie nr 18

Źródło zewnętrzne

 

Zadanie nr 19

Źródło zewnętrzne

 

Zadanie nr 20

Źródło zewnętrzne

 

Zadania nr 21 i 22

Źródło zewnętrzne

 

Zadanie nr 23

Źródło zewnętrzne

 

Zadania nr 24 i 25

Źródło zewnętrzne

 

Zadanie nr 26

Źródło zewnętrzne

 

Zadanie nr 27

Źródło zewnętrzne

 

Zadanie nr 28

Źródło zewnętrzne

 

Zadanie nr 29

Źródło zewnętrzne

 

Zadanie nr 30

Źródło zewnętrzne

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

oprac. Kinga Olszacka
rozwiń więcej
Sektor publiczny
W styczniu lekarze zdiagnozowali ok. 300 tys. zachorowań na grypę. W tym sezonie zaszczepiło się niespełna 1,7 mln osób
05 lut 2025

GIS poinformował, że od początku sezonu epidemicznego 2024/2025 w związku z powikłaniami grypy zmarło prawie tysiąc osób. Ministerstwo Zdrowia podało, że przeciw zaszczepiło się w tym sezonie niespełna 1,7 mln osób. Zapasy szczepionek są, brak tylko chętnych do szczepień.

Usługi sąsiedzkie, teleopieka dla seniorów. Do 7 lutego 2025 r. gminy mogą składać wnioski o dofinansowania
04 lut 2025

Teleopieka dla seniorów. Gminy mogą składać wnioski o dofinansowania. Kto będzie mógł skorzystać z usług sąsiedzkich, w tym m.in. z dostępu do tzw. „opieki na odległość”? Ile wynosi dofinansowanie w ramach rządowego programu "Korpus Wsparcia Seniorów" na 2025 r.?

Ile wynosi liczba ludności Polski na koniec 2024 roku? [Dane GUS]
30 sty 2025

Główny Urząd Statystyczny podał wstępne szacunkowe dane dotyczące liczby ludności w Polsce na koniec 2024 r. Jest spadek.

Podwyżka o 40% (marchewka) a podniesienie wieku emerytalnego (kij). Wcześniej był postulat 3 miesięcy urlopu za 7 lat pracy w jednej firmie
29 sty 2025

Autorem propozycji podwyżki o 20% w 2025 r. i o 20% w 2026 r. jest Lider Związkowej Alternatywy Piotr Szumlewicz. Mowa jest o podwyżkach płac w sferze budżetowej w tym roku i co najmniej 20 proc. w przyszłym. Wcześniej związkowiec postulował wprowadzenie urlopu 3 miesięcy za 7 lat pracy. Propozycje oceniam jako nierealne do wprowadzenia.

Coraz więcej nastolatków sięga po e-papierosy
29 sty 2025

Coraz więcej nastolatków sięga po elektroniczne papierosy. Jest to co czwarta dziewczyna i co piąty chłopiec w wieku 13-15 lat. Tak wynika z badania "Global Youth Tobacco Survey" zaprezentowanego podczas rozpoczętej w środę w Sejmie konferencji poświęconej uzależnieniom.

Dwoje seniorów padło ofiarą oszustwa internetowego. Łącznie stracili ponad 400 tys. zł
29 sty 2025

Oszuści nie ustają w polowaniach. Dwoje seniorów – 74-latka z Lublina i 76-latek z powiatu zamojskiego – zostali oszukani w internecie. Zamiast zyskownych inwestycji, za radą „doradców” zainstalowali oprogramowanie, które pozwoliło przestępcom przejąć pieniądze z ich kont bankowych – podała policja.

Pierwsze dziecko z rządowego programu in vitro już na świecie
29 sty 2025

Urodziło się pierwsze dziecko z rządowego programu in vitro. Ministra zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała, że do programu zakwalifikowało się ponad 23 tys. par, efektem jest 9258 ciąż.

Nowy wymiar edukacji dla przyszłych liderów HR i biznesu. Symfonia i Akademia Leona Koźmińskiego łączą siły
29 sty 2025

Symfonia, czołowy dostawca oprogramowania dla MŚP oraz administracji publicznej i Akademia Leona Koźmińskiego, jedna z najlepszych uczelni w Polsce, ogłaszają partnerstwo. Firma zapewni studentom i wykładowcom wsparcie merytoryczne i dydaktyczne, wymianę wiedzy i inicjatywy ukierunkowane na rozwój. W programie studiów znajdzie się flagowy produkt HR-owy Symfonii.

Seniorzy chcą pracować na emeryturze?
28 sty 2025

Kontynuacja pracy na emeryturze to nie tylko chęć podreperowania domowego budżetu, ale i podtrzymanie aktywności i rozwój osobisty, a także szansa na spełnianie swoich pasji.

Chiński model AI (DeepSeek R1) tańszy od amerykańskich a co najmniej równie dobry. Duża przecena akcji firm technologicznych w USA
27 sty 2025

Notowania największych amerykańskich firm związanych z rozwojem sztucznej inteligencji oraz jej infrastrukturą zaliczyły ostry spadek w poniedziałek, w związku z zaprezentowaniem tańszego i wydajniejszego chińskiego modelu AI, DeepSeek R1.

pokaż więcej
Proszę czekać...