Samorządowcy z Dolnego Śląska w Akademii!

Akademia Lokalnej Polityki Publicznej dostarcza pracownikom samorządu wiedzę związaną z tym, jakie korzyści płyną z partycypacji na poziomie lokalnym i jak skutecznie włączać mieszkańców w  podejmowanie decyzji o przyszłości gmin i powiatów. Dziś do udziału w Akademii zapraszamy samorządowców z województwa dolnośląskiego.

Poznanie metod partycypacyjnego tworzenia i wdrażania strategii i programów lokalnych, wiedza o dobrych praktykach w tym zakresie, umiejętność prowadzenia konsultacji i pisania dobrych strategii – znajomość tych zagadnień staje się coraz bardziej istotna dla nowoczesnych samorządów.

Akademia Lokalnej Polityki Publicznej to propozycja przygotowana przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej z myślą o urzędnikach, którzy chcą poznawać zagadnienia związane z partycypacją publiczną, a zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystać w codziennej pracy.

ALPP jest realizowana w ramach projektu partnerskiego „Decydujmy razem”. Celem projektu jest  wzmocnienie ogólnopolskiego systemu wspierania partycypacji w kształtowaniu i realizacji skutecznych strategii rozwoju.

Podczas zajęć poruszone zostaną tematy z zakresu 4 polityk strategii lizbońskiej: zrównoważonego rozwoju, przedsiębiorczości, zatrudnienia, integracji społecznej. Akademia prowadzona będzie metodą dwóch kroków: warsztaty, wizyty studyjne połączone z seminarium. 

Organizatorzy Akademii zapraszają wójtów, burmistrzów, starostów, naczelników wydziałów, których zakres kompetencji pokrywa się z 4 wymienionymi obszarami polityk oraz sekretarzy, pełnomocników ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, przewodniczących rad, radnych oraz innych delegowanych przez urząd pracowników chcących wziąć udział w warsztatach i wizytach studyjnych.

Dołączenie do ALPP daje możliwość wzięcia udziału w prestiżowym projekcie „Decydujmy razem”, umożliwia dostęp do doświadczeń wynikających z realizacji projektu, rozszerza wiedzę na temat diagnozy problemów społecznych, tworzenia i wdrażania programów i strategii, dobrego planowania, aktywizowania społeczności lokalnej, technik negocjacyjnych rozwiązywania sytuacji konfliktowych, pomaga poprawić jakość dokumentów strategicznych gminy/powiatu. Zajęcia odbywają się z wybitnymi specjalistami - praktykami, twórcami wielu publikacji na temat partycypacji.

Udział w Akademii Lokalnej Polityki Publicznej jest bezpłatny.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Pauliną Szczepaniak:
tel. 22-322-84-34,  e-mail:  alpp@frdl.org.pl. 

Na zgłoszenia oczekujemy do 12 września 2011 roku. 

Więcej informacji o ALPP oraz o projekcie „Decydujmy razem” na stronach www.frdl.mazowsze.pl oraz www.decydujmyrazem.pl.

Sektor publiczny
Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2024?
07 maja 2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 – kiedy wypada? Ile dni wakacji będą mieli uczniowie? Sprawdź, którego czerwca jest zakończenie roku szkolnego.

Do kiedy maturzysta ma status ucznia?
07 maja 2024

Do kiedy maturzysta ma status ucznia? Czy po odebraniu świadectwa i po maturze legitymacja szkolna traci ważność? Czy we wrześniu maturzysta już nie posiada statusu ucznia?

Matura 2024. Bunt i relacje międzyludzkie tematami rozprawek na egzaminie dojrzałości
07 maja 2024

W tym roku maturzyści mieli do wyboru dwa interesujące tematy rozprawki na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Rewolucja w PIT. Plan ministra Domańskiego
07 maja 2024

Ministerstwo Finansów pracuje nad rewolucyjną reformą finansowania samorządów, która ma wejść w życie w 2025 r. Głównym celem jest zwiększenie wpływów samorządów z podatków, dzięki czemu w przyszłym roku do jednostek samorządu terytorialnego trafiłoby 27 mld zł więcej niż obecnie.

Matura 2024: ściągnij arkusze z polskiego. I odpowiedzi na zadania [język polski 7 V 2024 r.]
07 maja 2024

Arkusz egzaminacyjny z języka polskiego na poziomie podstawowym w nowej formule podzielony jest na dwa zeszyty. W pierwszym są dwa testy: "Test – Język polski w użyciu" i "Test historycznoliteracki". W drugim zeszycie trzeba napisać wypracowanie na jeden temat wybrany z dwóch zaproponowanych. Na napisanie egzaminu maturzyści mają 240 minut.

Mamy arkusze CKE z matury z języka polskiego! I odpowiedzi ekspertów!
07 maja 2024

Arkusze egzaminacyjne CKE na Infor.pl. Udostępniamy jednocześnie wstępne odpowiedzi na pytania przygotowane przez naszych specjalistów.

RIO: Specjalny fundusz na nagrody dla nauczycieli
06 maja 2024

Specjalny fundusz na nagrody dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze powinien wynosić co najmniej 1 proc. planowanych rocznych wynagrodzeń osobowych.

Von der Leyen: procedurę z art. 7 Traktatu o UE wobec Polski można już zamknąć. KE doceniła działania legislacyjne i nielegislacyjne
06 maja 2024

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała 6 maja 2024 r., że po ponad sześciu latach procedurę z art. 7 wobec Polski można zamknąć. Dla Polski rozpoczyna się nowy rozdział; gratuluję premierowi Donaldowi Tuskowi i jego rządowi - zaznaczyła.

Min. Kierwiński: rozważałbym zatrudnienie obcokrajowców w Policji jako pracowników cywilnych. Łatwiejszy powrót do służby - skrócone postępowanie kwalifikacyjne
06 maja 2024

Rozważałbym możliwość zatrudnienie w Policji obcokrajowców mieszkających na terytorium Polski jako pracowników cywilnych - powiedział 6 maja 2024 r. szef MSWiA Marcin Kierwiński. Zastrzegł, że nie dotyczy to służby kontraktowej. Przekazał, że resort chce zaproponować byłym policjantom powrotu na kontrakt czasowy.

W lasach zwiększone ryzyko powstania pożaru. O czym pamiętać w majówkę?
30 kwi 2024

W majówkę w lesie powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Gdzie ryzyko pożaru jest największe?

pokaż więcej
Proszę czekać...