reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Więcej środków dla powiatowych szkół zawodowych

Więcej środków dla powiatowych szkół zawodowych


Wysokość subwencji dla szkół zawodowych wzrośnie – ponieważ zmienił się wskaźnik stosowany przy wyliczaniu kwot dofinansowania.

0,17 to poprzednia wysokość wskaźnika, który obecnie wzrósł do 0,19. Proporcjonalnie do tej zmiany wzrośnie wysokość subwencji dla szkół zawodowych. Placówki przygotowujące do wykonywania zawodu prowadzone są głównie przez powiaty, te ostatnie staną się więc beneficjentami podwyżek.

Ogółem kwota subwencji oświatowej na rok 2010 wyniesie ok. 35 mld zł, z tejże kwoty 13,2 mld zł trafi właśnie do powiatów.

Zwiększenie subwencji dla szkół o profilu zawodowym to krok w dobrym kierunku. Szkoły zawodowe wydatkuję bowiem środki nie tylko na wynagrodzenia dla nauczycieli ale również na materiały niezbędne do prowadzenie zajęć praktycznych. „Nauka przyszłych sprzedawców jest tańsza od szkolenia mechanika” – konstatuje w wywiadzie dla DGP Stanisław Szelewa – dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Ministerstwo Edukacji Narodowej dostrzega te potrzeby, jak również fakt, iż nowy program nauczania modułowego wdrażany w szkołach zawodowych pociągnie za sobą jeszcze większe obciążenia finansowe. Moduły wiążą się bowiem z pracą młodzieży w grupach, zaś stanowiska pracy muszą być wyposażone lepiej niż dotychczas. Modułowy program, zdaniem resortu edukacji, znacznie zwiększy efektywność kształcenia zawodowego ale jest również droższy

Więcej na temat Rozporządzenia w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2010 (Dz. U. Nr 222, poz. 1756) - na stronie MEN>>.

AMarek

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rułkowska

Prawnik, specjalista do spraw kadr i płac, redaktor naczelna internetowego czasopisma Prawo Mamy, autorka artykułów prawniczych na temat działalności nierejestrowanej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama