reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Architektoniczny koszmar nareszcie zniknie

Architektoniczny koszmar nareszcie zniknie

W bieżącym tygodniu władze Warszawy podpiszą umowę na rozbiórkę i sprzedaż byłej hali Kupieckich Domów Towarowych. Wybrana w drodze negocjacji firma „Kruszer” zapłaci miastu 103 tys. zł i usunie halę na własny koszt, szacowany na około 4 mln zł

Aby pozbyć się szpecącej centrum stolicy hali, potrzebne były długie starania. Władze miasta ogłaszały dwa przetargi, które musiały zostać unieważnione z powodu braku oferentów. Trzecim podejściem było ogłoszenie negocjacji, do których przystąpiła tylko wspomniana firma.

Rozbiórka hali rozpocznie się jeszcze w tym roku i będzie musiała nastąpić w maksimum 200 dni. Rozpocznie się od demontażu elementów wewnątrz konstrukcji.

Halę KDT, od początku 2009 r. użytkowaną przez kupców nielegalnie, w lipcu zajął w imieniu miasta komornik. Miały wówczas miejsce starcia kupców m.in. ze strażnikami miejskimi i policjantami.

Spółka „Kupieckie Domy Towarowe” powstała w 1999 r. w wyniku umowy zawartej przez kupców z targowisk położonych w warszawskim Śródmieściu a istniejącą wówczas Gminą Warszawa–Centrum. Hala od początku miała charakter tymczasowy, nie doszło jednak do ostatecznych ustaleń w sprawie jej docelowej stałej lokalizacji.  

Umowa dzierżawy hali wygasła pod koniec 2008 r. i nie została przez stołeczny Ratusz przedłużona. W miejscu, w którym stoi hala, w 2010 r. rozpoczną się prace związane z budową drugiej linii metra, a w 2011 r. - Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

NiP

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

BSWW Legal & Tax

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama