reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Kwalifikacje opiekunów dzieci są za niskie

Kwalifikacje opiekunów dzieci są za niskie

Opiekunowie w domach pomocy społecznej nie mają odpowiedniego przygotowania do opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi.

W domu pomocy społecznej (DPS) na stanowisku opiekuna może pracować osoba, która ukończyła tylko szkołę średnią. Co dwa lata powinna odbyć szkolenia, ale przepisy nie określają, ile mają one trwać.

Marek Michalak, rzecznik praw dziecka (RPD), uważa, że wymagania stawiane takim opiekunom są zbyt niskie. Szczególnie, że praca z niepełnosprawnymi dziećmi wymaga odpowiedniego przygotowania.

Opiekunowie powinni mieć pedagogiczne przygotowanie – uważa dr Jarosław Horowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

RPD zawrócił się do resortu pracy o podwyższenie kwalifikacji opiekunów pracujących w DPS do poziomu, który obowiązuje np. w domach dziecka. Tam wychowawcy muszą mieć wyższe wykształcenie.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama