reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Większy budżet Policji w przyszłym roku

Większy budżet Policji w przyszłym roku

Budżet policji ma wzrosnąć w 2010 r. - w porównaniu z rokiem bieżącym - o 544 mln zł, czyli o 7,8 proc. - wynika z opracowywanej ustawy budżetowej. Komendant główny policji Andrzej Matejuk podkreśla, że mimo tego wzrostu nadal będzie to "budżet trudny".

Nie są to jedyne środki, które policja będzie mogła wykorzystać w przyszłym roku. 40 mln zł Komenda Główna i wojewódzkie mają otrzymać w ramach dofinansowania lub współfinansowania z programów unijnych. Na lata 2009-2011 zostały też przesunięte środki z tzw. programu modernizacji tej formacji - w praktyce w roku 2010 wydane mają zostać na ten cel 352 mln zł.

"Z pewnością informacje o większym budżecie są dla nas pozytywne. Jednak nadal będzie to trudny budżet" - powiedział PAP szef policji. Jak przypomniał, z powodu kryzysu policja w 2009 r. weszła z zobowiązaniami z roku 2008. "Zrobimy wszystko, by nie doszło do podobnej sytuacji i by policja w 2010 r. weszła bez zobowiązań z roku wcześniejszego" - zaznaczył.

Zgodnie z założeniami projektu budżetu państwa na 2010 rok, budżet podstawowy policji - czyli środki na płace i wydatki rzeczowe (czyli m.in. na paliwo, papier do drukarek) ma wynieść 7 mld 495 mln zł. Na same płace przeznaczonych zostało 6 mld 344 mln zł - o 7,9 proc. więcej niż w roku bieżącym.

Jak powiedział PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, zwiększenie środków na płace umożliwi przyjęcie nowych policjantów. "Uwolnionych zostanie 2 tys. z 3 tys. wakatów zablokowanych z powodu kryzysu na początku 2009 r." - dodał.

Na tzw. wydatki rzeczowe, w tym m.in. zakup paliwa, odczynników do laboratoriów, papieru do drukarek - policja będzie mogła przeznaczyć 829 mln zł, o 10,5 proc. więcej niż w bieżącym roku.

"Pieniądze z programu modernizacji przeznaczone zostaną na zakup kolejnych elementów nowego umundurowania, także m.in. na nowe radiowozy. Część tych pieniędzy zostanie też przeznaczona na remonty i nowe inwestycje" - powiedział Sokołowski.

PAP

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Adwokat dr Sebastian Koczur

ekspert z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i prawa gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama