reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > W Łodzi komisarz i nowy budżet

W Łodzi komisarz i nowy budżet

Rada Miejska Łodzi podjęła w środę uchwałę o nieprzeprowadzaniu przedterminowych wyborów prezydenta miasta. Oznacza to, że wskazana przez premiera osoba pełniąca funkcję prezydenta będzie zarządzać miastem do czasu jesiennych wyborów samorządowych.

Uchwała ta jest następstwem odwołania dotychczasowego Prezydenta Łodzi, Jerzego Kropiwnickiego, w referendum przeprowadzonym 17-go stycznia.

 

Projekt uchwały o nieprzeprowadzaniu przedterminowych wyborów prezydenckich został przyjęty prawie jednogłośnie, tylko jeden radny wstrzymał się od głosu.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej, Tomasz Kacprzak, zwrócił się o niezwłoczne przesłanie uchwały premierowi i ministrowi spraw wewnętrznych w celu maksymalnego przyspieszenia decyzji o wyborze „komisarza miasta”.

 

Radni mają nadzieję, że premier Donald Tusk powoła go jeszcze w tym lub najpóźniej w przyszłym tygodniu.

 

Podczas ostatniej sesji łódzcy radni przyjęli też tegoroczny budżet miasta. Jego planowane dochody wyniosą 2,5 mld zł a wydatki - 2,8 mld zł.

 

Oznacza to, że Łódź znajdzie się na czwartej pozycji w Polsce pod względem przewidywanych dochodów budżetów miast. Większe prognozowane są w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

 

NiP

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Sektor Publiczny
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Effect

Kancelaria Effect z Krakowa zajmuje się dochodzeniem odszkodowań komunikacyjnych i powypadkowych na terenie całego kraju

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama