reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Nowy Marszałek Województwa Pomorskiego

Nowy Marszałek Województwa Pomorskiego

Mieczysław Struk (PO) został w poniedziałek wybrany na nowego Marszałka Województwa Pomorskiego. Dotychczasowy marszałek Jan Kozłowski ustąpił, bo przejął mandat europarlamentarzysty po Januszu Lewandowskim, który został unijnym Komisarzem ds. Budżetu.

Struk został zarekomendowany na nowego marszałka przez zarząd regionu PO i klub radnych tej partii w Sejmiku Województwa Pomorskiego (na 33 radnych PO ma ich w sejmiku 18). Spośród 30 radnych, którzy byli obecni na poniedziałkowej sesji, za jego kandydaturą zagłosowało 23. Przeciwko było siedmioro radnych z PiS.

 

Zgodnie z przepisami w poniedziałek, oprócz dotychczasowego marszałka, do dymisji podał się cały pięcioosobowy zarząd Województwa Pomorskiego. W środę odbędzie się kolejna sesja sejmiku, w czasie której radni będą głosować nad nowym składem zarządu przedstawionym przez Struka.

 

Nowy marszałek zaproponował, by funkcję wicemarszałka pełnił nadal dotychczasowy wicemarszałek Leszek Czarnobaj. Drugim wicemarszałkiem miałby zostać Wiesław Byczkowski (dotychczas członek zarządu). W proponowanym składzie zarządu mieliby znaleźć się także Adam Leik (wiceburmistrz Bytowa) i Wiesław Kamiński (prezes aukcji rybnej w Ustce).

 

Nowy zarząd będzie pełnił swoją funkcję do najbliższych wyborów samorządowych, które odbędą się jesienią.

 

49-letni Mieczysław Struk od 2005 roku pełnił funkcję wicemarszałka Województwa Pomorskiego, wcześniej był radnym sejmiku. Przez dwanaście lat (od 1990 roku) był burmistrzem Jastarni.

 

Struk jest absolwentem Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ukończył też podyplomowe studia organizacji i zarządzania oraz integracji europejskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Jest żonaty, ma dwie córki. Należy do Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego. Ma uprawnienia kapitana jachtowego i motorowodnego.

 

PAP

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

PAP
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

GSW Legal Grabarek, Szalc i Wspólnicy Sp.k.

Warszawska kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama