reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Rząd podwoił środki na dopłaty do ubezpieczeń

Rząd podwoił środki na dopłaty do ubezpieczeń


Suma przeznaczona na rządowe dopłaty do składek ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt jest w tym roku dwukrotnie wyższa aniżeli w roku poprzednim – poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki podczas konferencji prasowej w Katowicach.

Jak podaje resort rolnictwa, w roku bieżącym na dopłaty do ubezpieczeń przeznaczono 300 mln zł. To spora suma w porównaniu do lat poprzednich, w których na ten sam cel przeznaczono:

- 130 mln zł - 2009 r.,

- 150 mln zł - 2008 r.,

- 31,5 mln zł - 2007 r.,

- 10 mln zł - 2006 r.

System ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich wdrażany jest w Polsce od 2006 r. (Ustawa z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich).

Obligatoryjne ubezpieczenie co najmniej 50 proc. upraw wprowadziły regulacje prawa unijnego. Zaniechanie tego obowiązku powoduje zdecydowane obniżenie wysokości wsparcia z budżetu w przypadku wystąpienia klęski żywiołowej.

Rolnicy do nowych regulacji podchodzą niechętnie, jednak resort nie ustaje w wysiłkach aby zmienić stosunek właścicieli gospodarstw względem dodatkowych obciążeń. Obecnie – podkreślił minister – trwają negocjacje z firmami ubezpieczeniowymi zmierzające do znacznego obniżenia składek ubezpieczenia

"Być może ta niższa składka - zachęta do ubezpieczeń - sprawi, że powszechność korzystania z nich wśród rolników będzie większa" - powiedział Sawicki.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Sektor Publiczny
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Szymon Janiak

Inwestor, ekspert w zakresie projektowania i egzekucji strategii biznesowych oraz marketingowych dla spółek o charakterze technologicznym na arenie międzynarodowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama