reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Dyplomatyczna promocja województwa

Dyplomatyczna promocja województwa

Ponad 40 ambasadorów akredytowanych w Polsce odwiedzi w tym tygodniu Województwo Łódzkie. Trzydniowa wizyta szefów misji dyplomatycznych rozpocznie się w piątek, 19-go marca. Do niedzieli ambasadorowie i ich rodziny będą m.in. zwiedzać Łódź, Łęczycę i Łowicz.

"Wizyta ma charakter promocyjny. Chcemy naszym gościom pokazać Łódź jako miasto nauki, kultury i sztuki. Zamierzamy ich przekonać, że jest to miasto godne tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016" - powiedziała w poniedziałek na konferencji prasowej wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska.

Oprócz wojewody w konferencji uczestniczyli też: marszałek województwa łódzkiego Włodzimierz Fisiak i p.o. prezydenta Łodzi Tomasz Sadzyński. Wszyscy zgodnie podkreślali, że przyjazd ambasadorów to niezwykle ważne wydarzenie dla Łodzi i całego regionu.

"Takie spotkania bardzo często przeradzają się później w prywatne wizyty ambasadorów w danych miastach. Jeśli miasto ich zauroczy, będą tu wracać" - podkreślił Sadzyński.

Wyraził nadzieję, iż goście wyjadą z Łodzi "zachwyceni ofertą kulturalną" i tym, w jaki sposób miasto i region rozwijają się gospodarczo.

Przyjazd 43 ambasadorów i ich rodzin zaplanowano na piątek 19 marca. Goście będą zakwaterowani w będącym częścią Manufaktury Andel's Hotel Łódź.

W planie ich wizyty jest zwiedzanie m.in. łódzkiej "Filmówki", Politechniki Łódzkiej i Muzeum Sztuki MS2; goście obejrzą film pt. "Łódź Miasto Kultury", wysłuchają koncertu w wykonaniu Akademii Muzycznej w Łodzi, pójdą na spacer po ulicy Piotrkowskiej oraz zrobią zakupy w Manufakturze.

W niedzielę obejrzą pokazy walk rycerskich na zamku w Łęczycy. Odwiedzą również katedrę i muzeum regionalne w Łowiczu.

Po raz ostatni szefowie misji dyplomatycznych odwiedzili Województwo Łódzkie w maju 2001 roku. 

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Deloitte

Audyt, konsulting, zarządzanie ryzykiem, doradztwo finansowe, podatkowe i prawne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama