REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dolnośląski Urząd Marszałkowski pozwala się badać

Agnieszka Marek

REKLAMA

Interesanci w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego przez najbliższy miesiąc oceniać będą pracę zatrudnionych tam urzędników.

Już od 16 marca osoby załatwiające sprawy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego (UMWD) mogą wyrażać swoje opinie na temat działalności urzędu. Anonimowe ankiety, które przez najbliższy miesiąc wypełniać będą petenci określą poziom satysfakcji obywateli ze sposobu załatwiania spraw urzędowych, fachowość urzędników oraz ich stosunek do klienta.

REKLAMA

Formularze ankietowe są łatwo dostępne. Otrzymują je klienci odwiedzający UMWD ale można je również znaleźć na stronie internetowej urzędu i wypełnić drogą internetową.

Uczestniczący w badaniu oceniają w skali od 1 – 5 m.in.:

- kompetencje urzędników,

- ich stosunek do klienta - uprzejmość, chęć udzielenia pomocy i informacji,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- terminowość wykonania usługi,

- uzyskany wynik sprawy.

Czemu służy sonda? „W ten sposób chcemy nie tylko zbadać, jak jesteśmy postrzegani i oceniani, ale przede wszystkim wyciągnąć wnioski na przyszłość dla poprawy jakości naszej pracy” – piszą na stronie urzędu jego pracownicy.

Co ciekawe, to już nie pierwsza tego typu akcja podjęta przez instytucję publiczną. W ubiegłym roku, przez trzy letnie miesiące satysfakcję interesantów badał Urząd Miasta Lublina. Wyniki tamtejszego badania wykazały m.in. że niektóre działy są przeciążone i wymagają zatrudnienia lub przeniesienia tam dodatkowych pracowników, że warto zachęcać interesantów by korzystali z drogi internetowej załatwiania spraw oraz że istnieje możliwość przyspieszenia wielu czynności.

Co więcej, lubelskie ankiety w odróżnieniu od tych zastosowanych na Śląsku, gromadziły sporo informacji na temat samych respondentów. Wymagały od nich mianowicie podania wieku, płci, częstotliwości wizyt w urzędzie oraz ich rozkładu tygodniowego. Dzięki temu okazało się na przykład, że chociaż "klient ma zawsze rację" to jednak na sposób w jaki tenże klient postrzega urzędnika wpływa bardzo wiele różnorodnych czynników>>

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Sektor Publiczny

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

Jak uczniowie Szkoły w Chmurze poradzili sobie z maturą? "Wyniki są dramatyczne"

Kilkanaście procent polskich maturzystów nie zdało egzaminu maturalnego. Jak poszło uczniom Szkoły w Chmurze? 

Coraz większa liczba dzieci ukraińskich w polskich szkołach

Od 1 września 2024 r. do polskich szkół może pójść między 20 tys. a 60 tys. ukraińskich dzieci - szacuje Paulina Chrostowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zdaniem nauczycieli największym wyzwaniem w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji jest bariera językowa.

Ta substancja wydłużyła życie myszy ok. 25%, wyszczupliła i zmniejszyła podatność na nowotwory. Teraz testy na ludziach

Międzynarodowa grupa badaczy aktualnie testuje nowy lek hamujący interleukinę 11, który wydłuża życie myszy prawie o jedną czwartą. Nie wiadomo jeszcze jak działa on u ludzi, ale rozpoczęto pierwsze badania kliniczne - informuje tygodnik „Nature” - ukazujące się od 1869 r. jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych.

REKLAMA

Co czwarty uczeń nie zdał matury w tej szkole. A oceny końcowe były wysokie. MEN: kuratoria przyjrzą się jakości kształcenia

Minister edukacji Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że kuratoria przyjrzą się wynikom egzaminów maturalnych w Szkole w Chmurze oraz temu, jak mają się one do ocen końcowych uczniów. Oceny te były wyjątkowo wysokie i nie przekładają się na wyniki matur - dodała.

Co oznaczają tajemnicze paski na tubkach past do zębów?

Większość Polaków nie wie, co oznaczają kolorowe paski na tubkach past do zębów. Jakie informacje przekazuje klientowi kolor tajemniczego paska na tubce? Czy konsumenci mogą być wprowadzani w błąd? 

Coś takiego raz na 5-10 tysięcy lat: Asteroida przeleci bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

Rodzice coraz rzadziej szczepią swoje dzieci. Najnowsze dane WHO

Alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wyszczepialność dzieci i młodzieży na świecie wciąż nie może odzyskać poziomu sprzed pandemii. 

REKLAMA

Blisko 5 tys. zgłoszeń związanych ze zdarzeniami atmosferycznymi

We wtorek i środę strażacy w całym kraju mieli ręce pełne roboty. Do godz. 6 odnotowano 4998 zgłoszeń związanych z pogodą. Obrażenia odniosły cztery osoby. 

Wojsko Polskie to trzecia armia NATO pod względem liczebności

Polska ma trzecią największą co do liczebności armię w NATO - przekazał szef BBN Jacek Siewiera, powołując się na dane zebrane przez NATO. Z szacunków Sojuszu wynika, że Wojsko Polskie z ponad 216 tys. żołnierzy to trzecia armia NATO - po USA i Turcji.

REKLAMA