reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Rozpoczną się remonty dworców

Rozpoczną się remonty dworców

PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Łodzi ogłosił przetarg na remont dworców kolejowych w Radomsku, Zgierzu i Pabianicach (woj. łódzkie). Łączna wartość inwestycji to ponad 8,5 mln zł. Prace mają zakończyć się w 2011 roku.

Termin składania ofert na modernizację dworców w Zgierzu i Pabianicach upływa 8 kwietnia; dzień później - na modernizację dworca w Radomsku - poinformowała w czwartek PAP w komunikacie Maja Jakubowska z PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Łodzi.

Wykonawcy zostaną zobowiązani m.in. do oznakowania miejsca robót tablicami informacyjnymi, na których znajdą się wizualizacje dworców i harmonogram robót, i do wykonania ulotek. Będą one zawierać informacje o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac, wraz z określeniem zakresu utrudnień w ruchu pieszym i kołowym. Ulotki zostaną rozpowszechnione w obrębie dworców.

Prace na dworcach zaczną się jeszcze w tym roku i mają zakończyć się w 2011 r. Modernizacja ma obejmować m.in. wymianę dachów, wykonanie elewacji wraz z ociepleniem, wymianę lub modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej, przebudowę lub wymianę kotłowni. Wszystkie dworce i ich otoczenie mają także zostać dostosowane dla osób niepełnosprawnych; zainstalowany zostanie także monitoring.

Wartość kosztorysowa modernizacji w Radomsku to 4,04 mln zł, w Zgierzu - 2,38 mln zł, a w Pabianicach - ponad 2,17 mln zł. Remonty finansowane będą ze środków budżetu państwa oraz ze środków własnych PKP S.A. 

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Jankowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama