reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Gmina wypłaci becikowe którego nie przyznała

Gmina wypłaci becikowe którego nie przyznała

Sejm przejściowo złagodził zasady przyznawania becikowego. W konsekwencji gminy wypłacą świadczenia, których przyznania odmówiły pod rządem poprzednich przepisów.

Ustawa o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych została uchwalona przez Sejm w ubiegłym tygodniu (18 marca).

W myśl nowych przepisów, jedno badanie wykonane w czasie ciąży wystarczy aby otrzymać jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka. Dla porównania, od listopada 2009 r. wymagano przedstawienia zaświadczenia lekarskiego o pozostawaniu pod opieką medyczną przez okres co najmniej od 10 tygodnia ciąży - do porodu.

Po wejściu w życie znowelizowanej ustawy, rodzice którym odmówiono wypłaty becikowego w oparciu o poprzednie regulacje, będą mogli ponownie złożyć wniosek o przyznanie świadczenia. Gminy będą więc jeszcze raz analizować wnioski, które poprzednio rozpatrzyły negatywnie. Jeżeli podstawą odmowy okażą się zmienione przepisy, rodzice otrzymają „zaległe” becikowe.

Łagodniejsze zasady przyznawania becikowego będą obowiązywały tylko do końca 2011 r. Wraz z początkiem 2012 r. warunkiem uzyskania świadczenia stanie się ponownie udokumentowana opieka lekarska nad kobietą od dziesiątego tygodnia ciąży.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Sektor Publiczny
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Godyń

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama