reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > I Międzynarodowe Forum Samorządowe w Szczecinie

I Międzynarodowe Forum Samorządowe w Szczecinie

8 i 9 kwietnia 2010 r. w Szczecinie spotkają się samorządowcy, naukowcy, przedstawiciele świata polityki i biznesu, aby podczas dwudniowego I Międzynarodowego Forum Samorządowego debatować nad „Znaczeniem samorządu terytorialnego dla rozwoju regionalnego w Polsce, Niemczech i na Ukrainie”.

Honorowy patronat nad I Międzynarodowym Forum Samorządowym objął Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski. Swój udział w uroczystości inauguracyjnej zapowiedziała  Przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego Parlamentu Europejskiego, prof. Danuta Hübner, która wygłosi wykład na temat „Dlaczego Europa potrzebuje wielopoziomowego zarządzania dla zmierzenia  się z wyzwaniami?”.

Organizatorami Forum są: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Władysław Husejko, Prezydent Miasta Szczecina Piotr Krzystek,  Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. Waldemar Tarczyński oraz Instytut Wschodni reprezentowany przez Przewodniczącego Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunta Berdychowskiego, a także Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, reprezentowana przez Dyrektora - Członka Zarządu prof. Irenę Lipowicz.

Celem I Międzynarodowego Forum Samorządowego jest wymiana doświadczeń i opinii pomiędzy polskimi i zagranicznymi reprezentantami administracji rządowej, samorządowej, środowiska naukowego i gospodarczego na temat efektywności struktur samorządowych, możliwości rozwoju i umacniania międzynarodowej współpracy samorządowej oraz określenia jej warunków i obszarów.

Szerokie ramy dyskusji na temat funkcjonowania struktur samorządowych i rozwiązań systemowych, służących określeniu obszarów i warunków rozwoju współpracy partnerskiej pomiędzy samorządami, ujęto w tryb paneli tematycznych, moderowanych przez ekspertów i praktyków w dziedzinie samorządności. Nie zabraknie także dyskusji na temat roli mediów lokalnych.

Obrady Forum toczyć się będą w salach konferencyjnych szczecińskiego Hotelu Radisson Blu. Deklaracje udziału przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną poprzez rejestrację na stronie www.forumsamorzadowe.wzp.pl w zakładce formularz zgłoszeniowy.

źródłó: UMWZ

reklama

Czytaj także

Źródło:

Sektor Publiczny
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Iuridico

Doradztwo Prawne & Tłumaczenia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama