| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Najlepsze strony internetowe sądów - nagrodzone

Najlepsze strony internetowe sądów - nagrodzone

W rankingu stron internetowych sądów największą ilość punktów otrzymały Sąd Okręgowy we Wrocławiu i Apelacyjny w Katowicach. Oceniający brali pod uwagę zarówno stronę techniczną jak i zawartość merytoryczną witryn.

Wśród sądów okręgowych oprócz sądu wrocławskiego wyróżniono sądy w Legnicy i Jeleniej Górze. Na dalszych miejscach znalazły się m.in. sąd w Zielonej Górze, Zamościu, Koszalinie i Przemyślu, Rzeszowie i Opolu.

W rankingu sądów apelacyjnych tuż za sądem w Katowicach uplasowały się:

- Sąd Apelacyjny w Szczecinie,

- Sąd Apelacyjny w Poznaniu,

- Sąd Apelacyjny we Wrocławiu.

Nagrody wręczył we wtorek wiceminister sprawiedliwości Piotr Kluz.

Strony internetowe organów wymiaru sprawiedliwości badano pod kątem:

- użyteczności dla klientów,

- roli strony w promocji wymiaru sprawiedliwości,

- spójności między witryną oficjalną a stroną Biuletynu Informacji Publicznej.

Oceniając stronę techniczną zwracano uwagę na ułożenie informacji, nawigację, także język witryn. Maksymalnie witryna sądu mogła otrzymać 60 punktów.

W opracowaniu "E-sądy po polsku" wskazano na poprawę w porównaniu z rokiem ubiegłym języka witryn internetowych i apelacyjnych, ułożenia informacji. Na dowód korzystnych zmian - wyszukiwarki posiada 48 serwisów na 56 badanych. Lepiej wykorzystywana jest przestrzeń stron a wiele serwisów udostępnia najważniejsze informacje kontaktowe i aktualności już z poziomu strony głównej.

Można też zauważyć tendencję do ujednolicania wyglądu serwisów. W trakcie analiz znaleziono jednak i słabe punkty. Z 56 przebadanych serwisów tylko 15 ma tytuły stron przygotowane do minimalizowania okna przeglądarki, dzięki czemu można zidentyfikować otwartą stronę, gdy okno zostanie zminimalizowane.

Projekt jest realizowany ze środków, przekazanych przez Fundację im. Stefana Batorego. Współorganizatorem rankingu była "Rzeczpospolita" i agencja K2 Internet S.A.

AMarek/PAP

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »