reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Powstanie Kielecki Park Technologiczny

Powstanie Kielecki Park Technologiczny

85 mln zł będzie kosztował Kielecki Park Technologiczny. Miasto podpisało w środę umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na dofinansowanie budowy infrastruktury parku ze środków Unii Europejskiej.

Kielecki Park Technologiczny (KPT) będzie pomagał nowo utworzonym, innowacyjnym firmom w pierwszych latach funkcjonowania na rynku. Z pomocy instytucji będą mogły skorzystać dopiero powstające firmy i te, które już funkcjonują, ale w pierwszej fazie działalności potrzebują doradztwa i wsparcia specjalistów.

Jak powiedział dziennikarzom dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz, przedsięwzięcie ma za zadanie pobudzić przedsiębiorczość akademicką w środowisku uczelni wyższych oraz podnieść poziom atrakcyjności inwestycyjnej regionu świętokrzyskiego, przedstawiając ofertę dla inwestorów krajowych i zagranicznych.

"Będziemy wspierali studentów którzy będą chcieli uruchomić działalność gospodarczą. Teren parku zostanie objęty Specjalną Strefą Ekonomiczną +Starachowice+, co przyniesie dodatkowe korzyści dla firm działających na tym obszarze" - dodał Mazurkiewicz.

Na potrzeby KPT zostanie zagospodarowana północna, przemysłowa część Kielc przy ul. Olszewskiego. W ramach parku powstanie Inkubator Technologiczny, który będzie świadczył kompleksowe usługi dla innowacyjnych, nowo powstających firm oraz przedsiębiorstw świadczących usługi w zakresie nowoczesnych technologii. Na jednej z kondygnacji budynku swoją siedzibę znajdą Laboratoria Design, przeznaczone dla przedsiębiorców i projektantów zajmujących się wzornictwem przemysłowym.

W pobliżu siedziby inkubatora powstanie Centrum Technologii z obiektem przeznaczonym na działalność usługowo-laboratoryjną oraz halą produkcyjną zbudowaną z dziesięciu niezależnych modułów, przeznaczonych dla działalności gospodarczej.

Firmy ulokowane w KPT otrzymają preferencyjne stawki czynszowe za wynajem powierzchni oraz dostęp do usług recepcyjno-biurowych, doradczych i szkoleniowych świadczonych przez pracowników parku.

Na ternie parku powstanie także centrum wideokonferencyjne, wyposażone w nowoczesny sprzęt pozwalający m.in. na prowadzenie szkoleń na odległość.

Budynki Kieleckiego Parku Technologicznego będą miały ok. 17 tys. m kw. powierzchni. W planach jest zakup kolejnych terenów, które będzie można w przyszłości wykorzystać pod inwestycje parku.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podkreślił, że przedsięwzięcie to praktyczny obszar współpracy miasta i uczelni wyższych - Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego. "Przedsięwzięcie pozwoli na to, by Kielce i region dawał szansę przede wszystkim młodym ludziom" - powiedział Lubawski.

Trwają procedury przetargowe do realizacji inwestycji. Zasiedlanie parku ma się rozpocząć na początku 2011 r. Projekt budowy Kieleckiego Parku Technologicznego jest współfinansowany - w wysokości ponad 58 mln zł - ze środków programu operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Diana Renata Bożek

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama