reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Powstanie Kielecki Park Technologiczny

Powstanie Kielecki Park Technologiczny

85 mln zł będzie kosztował Kielecki Park Technologiczny. Miasto podpisało w środę umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na dofinansowanie budowy infrastruktury parku ze środków Unii Europejskiej.

Kielecki Park Technologiczny (KPT) będzie pomagał nowo utworzonym, innowacyjnym firmom w pierwszych latach funkcjonowania na rynku. Z pomocy instytucji będą mogły skorzystać dopiero powstające firmy i te, które już funkcjonują, ale w pierwszej fazie działalności potrzebują doradztwa i wsparcia specjalistów.

Jak powiedział dziennikarzom dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz, przedsięwzięcie ma za zadanie pobudzić przedsiębiorczość akademicką w środowisku uczelni wyższych oraz podnieść poziom atrakcyjności inwestycyjnej regionu świętokrzyskiego, przedstawiając ofertę dla inwestorów krajowych i zagranicznych.

"Będziemy wspierali studentów którzy będą chcieli uruchomić działalność gospodarczą. Teren parku zostanie objęty Specjalną Strefą Ekonomiczną +Starachowice+, co przyniesie dodatkowe korzyści dla firm działających na tym obszarze" - dodał Mazurkiewicz.

Na potrzeby KPT zostanie zagospodarowana północna, przemysłowa część Kielc przy ul. Olszewskiego. W ramach parku powstanie Inkubator Technologiczny, który będzie świadczył kompleksowe usługi dla innowacyjnych, nowo powstających firm oraz przedsiębiorstw świadczących usługi w zakresie nowoczesnych technologii. Na jednej z kondygnacji budynku swoją siedzibę znajdą Laboratoria Design, przeznaczone dla przedsiębiorców i projektantów zajmujących się wzornictwem przemysłowym.

W pobliżu siedziby inkubatora powstanie Centrum Technologii z obiektem przeznaczonym na działalność usługowo-laboratoryjną oraz halą produkcyjną zbudowaną z dziesięciu niezależnych modułów, przeznaczonych dla działalności gospodarczej.

Firmy ulokowane w KPT otrzymają preferencyjne stawki czynszowe za wynajem powierzchni oraz dostęp do usług recepcyjno-biurowych, doradczych i szkoleniowych świadczonych przez pracowników parku.

Na ternie parku powstanie także centrum wideokonferencyjne, wyposażone w nowoczesny sprzęt pozwalający m.in. na prowadzenie szkoleń na odległość.

Budynki Kieleckiego Parku Technologicznego będą miały ok. 17 tys. m kw. powierzchni. W planach jest zakup kolejnych terenów, które będzie można w przyszłości wykorzystać pod inwestycje parku.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podkreślił, że przedsięwzięcie to praktyczny obszar współpracy miasta i uczelni wyższych - Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego. "Przedsięwzięcie pozwoli na to, by Kielce i region dawał szansę przede wszystkim młodym ludziom" - powiedział Lubawski.

Trwają procedury przetargowe do realizacji inwestycji. Zasiedlanie parku ma się rozpocząć na początku 2011 r. Projekt budowy Kieleckiego Parku Technologicznego jest współfinansowany - w wysokości ponad 58 mln zł - ze środków programu operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Pakiet Kadrowy: Wynagrodzenia 2020 + Czas pracy 2020 + Zatrudnianie i zwalnianie pracowników + Uprawnienia rodziców w pracy177.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sklep zonazielona.pl

proponuje ekskluzywne, designerskie meble i elementy wystroju wnętrz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama