REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Powstanie Kielecki Park Technologiczny

REKLAMA

85 mln zł będzie kosztował Kielecki Park Technologiczny. Miasto podpisało w środę umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na dofinansowanie budowy infrastruktury parku ze środków Unii Europejskiej.

Kielecki Park Technologiczny (KPT) będzie pomagał nowo utworzonym, innowacyjnym firmom w pierwszych latach funkcjonowania na rynku. Z pomocy instytucji będą mogły skorzystać dopiero powstające firmy i te, które już funkcjonują, ale w pierwszej fazie działalności potrzebują doradztwa i wsparcia specjalistów.

REKLAMA

Jak powiedział dziennikarzom dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz, przedsięwzięcie ma za zadanie pobudzić przedsiębiorczość akademicką w środowisku uczelni wyższych oraz podnieść poziom atrakcyjności inwestycyjnej regionu świętokrzyskiego, przedstawiając ofertę dla inwestorów krajowych i zagranicznych.

REKLAMA

"Będziemy wspierali studentów którzy będą chcieli uruchomić działalność gospodarczą. Teren parku zostanie objęty Specjalną Strefą Ekonomiczną +Starachowice+, co przyniesie dodatkowe korzyści dla firm działających na tym obszarze" - dodał Mazurkiewicz.

Na potrzeby KPT zostanie zagospodarowana północna, przemysłowa część Kielc przy ul. Olszewskiego. W ramach parku powstanie Inkubator Technologiczny, który będzie świadczył kompleksowe usługi dla innowacyjnych, nowo powstających firm oraz przedsiębiorstw świadczących usługi w zakresie nowoczesnych technologii. Na jednej z kondygnacji budynku swoją siedzibę znajdą Laboratoria Design, przeznaczone dla przedsiębiorców i projektantów zajmujących się wzornictwem przemysłowym.

W pobliżu siedziby inkubatora powstanie Centrum Technologii z obiektem przeznaczonym na działalność usługowo-laboratoryjną oraz halą produkcyjną zbudowaną z dziesięciu niezależnych modułów, przeznaczonych dla działalności gospodarczej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Firmy ulokowane w KPT otrzymają preferencyjne stawki czynszowe za wynajem powierzchni oraz dostęp do usług recepcyjno-biurowych, doradczych i szkoleniowych świadczonych przez pracowników parku.

Na ternie parku powstanie także centrum wideokonferencyjne, wyposażone w nowoczesny sprzęt pozwalający m.in. na prowadzenie szkoleń na odległość.

Budynki Kieleckiego Parku Technologicznego będą miały ok. 17 tys. m kw. powierzchni. W planach jest zakup kolejnych terenów, które będzie można w przyszłości wykorzystać pod inwestycje parku.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podkreślił, że przedsięwzięcie to praktyczny obszar współpracy miasta i uczelni wyższych - Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego. "Przedsięwzięcie pozwoli na to, by Kielce i region dawał szansę przede wszystkim młodym ludziom" - powiedział Lubawski.

Trwają procedury przetargowe do realizacji inwestycji. Zasiedlanie parku ma się rozpocząć na początku 2011 r. Projekt budowy Kieleckiego Parku Technologicznego jest współfinansowany - w wysokości ponad 58 mln zł - ze środków programu operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

Jak uczniowie Szkoły w Chmurze poradzili sobie z maturą? "Wyniki są dramatyczne"

Kilkanaście procent polskich maturzystów nie zdało egzaminu maturalnego. Jak poszło uczniom Szkoły w Chmurze? 

Coraz większa liczba dzieci ukraińskich w polskich szkołach

Od 1 września 2024 r. do polskich szkół może pójść między 20 tys. a 60 tys. ukraińskich dzieci - szacuje Paulina Chrostowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zdaniem nauczycieli największym wyzwaniem w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji jest bariera językowa.

Ta substancja wydłużyła życie myszy ok. 25%, wyszczupliła i zmniejszyła podatność na nowotwory. Teraz testy na ludziach

Międzynarodowa grupa badaczy aktualnie testuje nowy lek hamujący interleukinę 11, który wydłuża życie myszy prawie o jedną czwartą. Nie wiadomo jeszcze jak działa on u ludzi, ale rozpoczęto pierwsze badania kliniczne - informuje tygodnik „Nature” - ukazujące się od 1869 r. jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych.

REKLAMA

Co czwarty uczeń nie zdał matury w tej szkole. A oceny końcowe były wysokie. MEN: kuratoria przyjrzą się jakości kształcenia

Minister edukacji Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że kuratoria przyjrzą się wynikom egzaminów maturalnych w Szkole w Chmurze oraz temu, jak mają się one do ocen końcowych uczniów. Oceny te były wyjątkowo wysokie i nie przekładają się na wyniki matur - dodała.

Co oznaczają tajemnicze paski na tubkach past do zębów?

Większość Polaków nie wie, co oznaczają kolorowe paski na tubkach past do zębów. Jakie informacje przekazuje klientowi kolor tajemniczego paska na tubce? Czy konsumenci mogą być wprowadzani w błąd? 

Coś takiego raz na 5-10 tysięcy lat: Asteroida przeleci bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

Rodzice coraz rzadziej szczepią swoje dzieci. Najnowsze dane WHO

Alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wyszczepialność dzieci i młodzieży na świecie wciąż nie może odzyskać poziomu sprzed pandemii. 

REKLAMA

Blisko 5 tys. zgłoszeń związanych ze zdarzeniami atmosferycznymi

We wtorek i środę strażacy w całym kraju mieli ręce pełne roboty. Do godz. 6 odnotowano 4998 zgłoszeń związanych z pogodą. Obrażenia odniosły cztery osoby. 

Wojsko Polskie to trzecia armia NATO pod względem liczebności

Polska ma trzecią największą co do liczebności armię w NATO - przekazał szef BBN Jacek Siewiera, powołując się na dane zebrane przez NATO. Z szacunków Sojuszu wynika, że Wojsko Polskie z ponad 216 tys. żołnierzy to trzecia armia NATO - po USA i Turcji.

REKLAMA