reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Resort skarbu chce sprzedać Gliwicką Agencję Turystyczną

Resort skarbu chce sprzedać Gliwicką Agencję Turystyczną

10 czerwca odbędzie się aukcja 100 proc. akcji Gliwickiej Agencji Turystycznej - poinformował resort skarbu. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 4 czerwca.

Agencja świadczy usługi turystyczne, hotelarskie i gastronomiczne. Skarb Państwa jest właścicielem 100 proc. kapitału zakładowego GAT.

Wadium uprawniające do udziału w aukcji wynosi 3 mln 860 tys. zł, czyli 5 proc. ceny wywoławczej.

Gliwicka spółka posiada sieć obiektów wypoczynkowych i rekreacyjnych położonych na terenie całego kraju. Oferuje: pobyty indywidualne, grupowe, wczasy letnie i zimowe, kolonie oraz obozy. Firma organizuje również konferencje, szkolenia, imprezy integracyjne oraz biesiady. Ma ośrodki narciarskie w Szczyrku i Korbielowie.

Agencja prowadzi działalność w obiektach o zróżnicowanym standardzie, od pensjonatów, trzygwiazdkowych hoteli do klasy turystycznej. Większość obiektów świadczy usługi gastronomiczne, posiada bogatą bazę rekreacyjną (baseny, korty, boiska, sauny), a także prowadzi zabiegi lecznicze. Agencja współpracuje z biurami podróży, planuje także uruchomienie rezerwacji internetowej.

Głównymi odbiorcami usług spółki są osoby z województwa śląskiego i mazowieckiego, organizatorzy szkoleń oraz osoby wyjeżdżające na wypoczynek zorganizowany przez zakład pracy. Coraz częściej z usług Agencji korzystają klienci zagraniczni. GAT współpracuje z Polską Izbą Turystyki, Stowarzyszeniem Zarządców Obiektów Turystycznych oraz z samorządami i lokalna bazą turystyczną w regionach.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Radek Rafał Wasilewski

doktor nauk prawnych, radca prawny prowadzący w Szczecinie kancelarię prawną Kancelaria Radcy Prawnego dr Radek Rafał Wasilewski (www.radcawasilewski.pl)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama