| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Resort skarbu chce sprzedać Gliwicką Agencję Turystyczną

Resort skarbu chce sprzedać Gliwicką Agencję Turystyczną

10 czerwca odbędzie się aukcja 100 proc. akcji Gliwickiej Agencji Turystycznej - poinformował resort skarbu. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 4 czerwca.

Agencja świadczy usługi turystyczne, hotelarskie i gastronomiczne. Skarb Państwa jest właścicielem 100 proc. kapitału zakładowego GAT.

Wadium uprawniające do udziału w aukcji wynosi 3 mln 860 tys. zł, czyli 5 proc. ceny wywoławczej.

Gliwicka spółka posiada sieć obiektów wypoczynkowych i rekreacyjnych położonych na terenie całego kraju. Oferuje: pobyty indywidualne, grupowe, wczasy letnie i zimowe, kolonie oraz obozy. Firma organizuje również konferencje, szkolenia, imprezy integracyjne oraz biesiady. Ma ośrodki narciarskie w Szczyrku i Korbielowie.

Agencja prowadzi działalność w obiektach o zróżnicowanym standardzie, od pensjonatów, trzygwiazdkowych hoteli do klasy turystycznej. Większość obiektów świadczy usługi gastronomiczne, posiada bogatą bazę rekreacyjną (baseny, korty, boiska, sauny), a także prowadzi zabiegi lecznicze. Agencja współpracuje z biurami podróży, planuje także uruchomienie rezerwacji internetowej.

Głównymi odbiorcami usług spółki są osoby z województwa śląskiego i mazowieckiego, organizatorzy szkoleń oraz osoby wyjeżdżające na wypoczynek zorganizowany przez zakład pracy. Coraz częściej z usług Agencji korzystają klienci zagraniczni. GAT współpracuje z Polską Izbą Turystyki, Stowarzyszeniem Zarządców Obiektów Turystycznych oraz z samorządami i lokalna bazą turystyczną w regionach.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Dr Katarzyna Pfeifer - Chomiczewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »