reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Fundusze unijne na renowację zabytków

Fundusze unijne na renowację zabytków

15 mln zł z funduszy unijnych otrzyma Szydłowiec na renowację zabytków. W mieście odnowiony zostanie m.in. wczesnorenesansowy zamek oraz XVII-wieczny ratusz miejski. Dokumenty w tej sprawie zostały podpisane w czwartek.

Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Marta Milewska poinformowała PAP, że w ramach projektu przeprowadzona zostanie renowacja zabytkowego zespołu zamkowo-parkowego, w którym obecnie znajduje się m.in. Szydłowieckie Centrum Kultury "Zamek" i Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych.

Szydłowiecki zamek jest jedną z najpiękniejszych wczesnorenesansowych rezydencji magnackich w Polsce. Zbudowany został przez rodzinę Szydłowieckich, założycieli miasta, w latach 1470-1530.

W ramach rewitalizacji centrum Szydłowca wymienione zostanie oświetlenie uliczne oraz nawierzchnia płyty rynku i deptaka.

Projekt zakłada także remont elewacji późnorenesansowego ratusza miejskiego, wybudowanego w latach 1602-1629.

Gruntowny remont przejdzie klasycystyczny budynek dawnej szkoły elementarnej, ufundowany przez księżną Annę z Zamoyskich Sapieżynę w 1819 roku; w latach 70. XX w. obiekt został przekształcony w tzw. Hotel Pod Dębem, potem budynek latami stał niewykorzystany. Zgodnie z projektem powstanie tutaj baza hotelowo-restauracyjna.

W planach jest także stworzenie Regionalnego Bibliotecznego Centrum Multimedialnego.

Odnowa szydłowieckich zabytków realizowana będzie w ramach projektu kluczowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Całość zadania szacuje się na przeszło 18 mln zł.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Adwokat dr Sebastian Koczur

ekspert z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i prawa gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama