reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Sejm rozpoczął trzydniowe posiedzenie

Sejm rozpoczął trzydniowe posiedzenie

W środę rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Sejmu - pierwsze po tragicznej katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, w której zginął prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią oraz 94 inne osoby, w tym 15 posłanek i posłów.

W środę posłowie zajmą się projektem nowelizacji Kodeksu postępowania karnego autorstwa resortu sprawiedliwości, który wprowadza m.in. wymóg przedstawiania przez Prokuratora Generalnego parlamentowi jawnej informacji o liczbie zastosowanych podsłuchów oraz zakaz korzystania z takich dowodów w postępowaniach innych niż karne.

W kolejnych dniach posiedzenia Sejm rozpatrzy też przygotowany przez klub PiS projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi; Izba zajmie się też zmianami w kodeksie postępowania administracyjnego i ordynacji podatkowej oraz poselskim i rządowym projektem ustawy o sporcie.

W czwartek Sejm wysłucha informacji bieżącej na temat działań podjętych przez rząd po katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, w tym także zmierzających do wyjaśnienia jej przyczyn.

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski poinformował w środę dziennikarzy, że zaprzysiężenie nowych posłów, którzy obejmą mandaty po zmarłych tragicznie w katastrofie pod Smoleńskiem odbędzie się na następnym posiedzeniu Sejmu.

Na kolejnym posiedzeniu wybrani będą także nowi wicemarszałkowie Sejmu, którzy zastąpią tragicznie zmarłych Krzysztofa Putrę (PiS) i Jerzego Szmajdzińskiego (Lewica).

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

AKSJOM Doradztwo Aktuarialne

Specjalizujemy się zarówno w wycenie rezerw na świadczenie pracownicze (zgodnie z MSR 19 i KSR 6) jak i w usługach konsultingowych na rzecz instytucji finansowych (usługi aktuarialne, Wypłacalność II, zarządzanie ryzykiem, rachunkowość zakładów ubezpieczeń).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama