reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Sejm rozpoczął trzydniowe posiedzenie

Sejm rozpoczął trzydniowe posiedzenie

W środę rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Sejmu - pierwsze po tragicznej katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, w której zginął prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią oraz 94 inne osoby, w tym 15 posłanek i posłów.

W środę posłowie zajmą się projektem nowelizacji Kodeksu postępowania karnego autorstwa resortu sprawiedliwości, który wprowadza m.in. wymóg przedstawiania przez Prokuratora Generalnego parlamentowi jawnej informacji o liczbie zastosowanych podsłuchów oraz zakaz korzystania z takich dowodów w postępowaniach innych niż karne.

W kolejnych dniach posiedzenia Sejm rozpatrzy też przygotowany przez klub PiS projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi; Izba zajmie się też zmianami w kodeksie postępowania administracyjnego i ordynacji podatkowej oraz poselskim i rządowym projektem ustawy o sporcie.

W czwartek Sejm wysłucha informacji bieżącej na temat działań podjętych przez rząd po katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, w tym także zmierzających do wyjaśnienia jej przyczyn.

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski poinformował w środę dziennikarzy, że zaprzysiężenie nowych posłów, którzy obejmą mandaty po zmarłych tragicznie w katastrofie pod Smoleńskiem odbędzie się na następnym posiedzeniu Sejmu.

Na kolejnym posiedzeniu wybrani będą także nowi wicemarszałkowie Sejmu, którzy zastąpią tragicznie zmarłych Krzysztofa Putrę (PiS) i Jerzego Szmajdzińskiego (Lewica).

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kredytmarket

Kredyty online dla małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama