| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Podlaskie liczy na dodatkowe fundusze unijne

Podlaskie liczy na dodatkowe fundusze unijne

Władze samorządowe województwa podlaskiego liczą na dodatkowe 40-50 mln euro z Krajowej Rezerwy Wykonania za sprawne wykorzystywanie funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO).

Chodzi o pieniądze, które można uzyskać w ramach konkursu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Jak mówił w na zeszłotygodniowej konferencji prasowej Daniel Górski, dyrektor Departamentu Zarządzania RPO Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, w Krajowej Rezerwie Wykonania jest na regionalne programy operacyjne ponad 512 mln euro.

Pieniądze te zostaną podzielone między województwa najsprawniej wykorzystujące unijne pieniądze w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Podstawowe kryterium to wykorzystanie do końca 2010 roku (czyli rozliczenie w Komisji Europejskiej) co najmniej 20 proc. środków przeznaczonych regionowi w ramach RPO na lata 2007-2013. Wynik Podlaskiego to obecnie blisko 15 proc. Górski uważa, że są duże szanse, by do końca roku rozliczyć przynajmniej brakujące 5 proc. funduszy z programu.

Dodał, że spełnienie kryteriów konkursu to obecnie najważniejszy cel Departamentu Zarządzania RPO Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Pozwoli to bowiem pozyskać pieniądze na większą liczbę inwestycji wspomagających rozwój regionu.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwo podlaskie ma na lata 2007-2013 ponad 636 mln euro.

Jak poinformowano na konferencji, obecnie wartość dotacji z RPO, zapisana już w umowach, przekroczyła 1 mld zł (40 proc. pieniędzy), a łączna wartość projektów z takim dofinansowaniem - 1,7 mld zł. 

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Kłosińska-Pyka

Aplikantka radcowska w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »