reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Wrocławskie obchody 20-lecia samorządu

Wrocławskie obchody 20-lecia samorządu

Spotkanie z udziałem radnych wszystkich pięciu kadencji wrocławskiej Rady Miejskiej, wystawy, promocje książek poświęconych stolicy Dolnego Śląska oraz koncerty - to niektóre elementy obchodów 20-lecia wrocławskiego samorządu. Cykl imprez rozpocznie się 27 maja.

Trzydniowe uroczystości rozpoczną się spotkaniem radnych wszystkich pięciu kadencji, w którym weźmie udział ok. 200 osób. Spotkaniu będzie towarzyszyć otwarcie wystawy poświęconej samorządowi oraz promocja książki Mieczysława Michalaka "Wrocław Reaktywacja".

"Książka ta prezentuje obraz miasta uwieczniony na fotografiach 20 lat temu i zrobionych niedawno" - tłumaczył w środę na konferencji prasowej przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia Jacek Ossowski.

W kolejnych dniach odbędzie się m.in. konferencja, w której wezmą udział przedstawiciele wszystkich dolnośląskich samorządów, miast wojewódzkich oraz organizacji pozarządowych. "Liczymy, że w konferencji poświęconej doświadczeniom i perspektywie rozwoju samorządu lokalnego weźmie udział od 400 do 600 osób" - mówił Ossowski.

Po konferencji odbędzie się koncert w Operze Wrocławskiej pt. "Mieć w miłości kraj ojczysty". W jego programie znalazły się arie z "Halki" i "Strasznego dworu" Stanisława Moniuszki. Przygotowano również specjalny pokaz fontanny - na multimedialnych ekranach na tle strumieni wody będą wyświetlane obrazy związane z działalnością samorządów.

Ostatni dzień obchodów 20-lecia wrocławskiego samorządu będzie dedykowany mieszkańcom Wrocławia. Wypełnią go koncerty oraz występy kabaretów. Wrocławianie będą mogli wysłuchać m.in. występu chóru Rady Miejskiej we Wrocławiu oraz koncertu Lecha Janerki. Zaplanowano również dzień otwarty samorządu, kiedy mieszkańcy będą mieli okazję zwiedzić wrocławski magistrat i spotkać się m.in. z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem.

Obchody zakończą się 29 maja.

W lipcu 1989 roku Senat podjął uchwałę o odbudowie samorządu terytorialnego. 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze po II wojnie wybory do samorządów lokalnych w Polsce. 

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

People

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama